[RE: UC] Wkład do fabuły serii

Zarys fabularny wydarzeń z Resident Evil
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1817
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

[RE: UC] Wkład do fabuły serii

Post autor: Diadem » śr 28 maja, 2008

Resident Evil Umbrella Chronicles to ostatnia gra z serii RE wydana przez Capcom do tej pory. Twórcy reklamowali Kroniki Umbrelli, jako podsumowanie całej historii korporacji. Po wydaniu RE4, fani narzekali, że fabuły nie pchnięto do przodu, że ta część nic nie wniosła do historii i nie rozwiązała zagadek z poprzednich części. Na to twórcy z Capcomu odpowiadali: "Nie marudźcie, nie marudźcie, w RE:UC wszystko będzie ;)". Dziś spróbuję więc podsumować wkład tej części do całej fabuły serii. Poniżej macie wszystkie fragmenty pochodzące z RE:UC które dodałem do timeline.

1992 – Sergei Wladimir, były pułkownik sił zbrojnych ZSRR, zgłasza sie do Umbrelii w poszukiwaniu... pracy. Okazuje się bardzo przydatny dla korporacji, gdy odkryto, że jest jedną z nielicznych osób zdolną po zainfekowaniu wirusem "T" zamienić się w tyranta. Wladimir zostaje sklonowany, a dziesięć jego klonów zostaje zainfekowanych wirusem i wkrótce zamieni się w tyranty. Sergei jest doświadczonym wojskowym, dlatego dostaje wysoką posadę w UBCS. Zbliża się także do Spencera i fanatycznie spełnia jego rozkazy. Kariera Sergei'a w korporacji będzie się rozwijać błyskotliwie i w zawrotnym tempie.

1993 - Birkin już w pełni zadomowił się w swoim nowym laboratorium pod Raccoon City. Gdy laboratorium jest w pełni aktywne zostaje tam dostarczona jeszcze jedna przesyłka. Jest to najnowszej generacji komputer - U.M.F.-13. Komputer jest połączony ze wszystkimi placówkami Umbrelli na świecie. Celem jego istnienia jest zbieranie i zapisywanie wszelkich użytecznych informacji dotyczących osób i prowadzonych badań. Cała dotychczasowa i przyszła wiedza korporacji ma zostać zebrana w jednym miejscu, służąc jako kopia zapasowa. Cały proces pracy komputera kontroluje system sztucznej inteligencji nazwanej "Red Queen".

1993 - W południowej Rosji u podnóża Kaukazu Umbrella buduje swoją kolejną placówkę. Budową i przyszłym zarządzaniem ma się zająć Sergei Wladimir. W nowej placówce ma być rozwijany nowy projekt korporacji o nazwie "TALOS". Projekt ten jest kontynuacją projektu tyrant i jest sposobem na rozwiązanie jego największej wady - znalezienia odpowiedniego nosiciela dla wirusa "T". W projekcie talosa, nosicielowi ma być wszczepiany do mózgu specjalny mikrochip dzięki któremu wirus "T" nie zniszczy mózgu nosiciela. Możliwe będzie również zdalne sterowanie tyrantem przez komputer oraz dodatkowe uzbrojenie w postaci wyrzutni rakiet, karabinów Gatlinga itp.. Do czasu aż placówka będzie w pełni aktywna projekt talosa będzie rozwijany w laboratorium w Górach Arklay.

1996 - Richard Aiken pisze list do Brigidette (Dziewczyna? Żona? - przyp. aut.). Wyjaśnia w nim dlaczego decyduje się wstąpić w szeregi STARS. W młodości on i siostra zostali napadnięci na ulicy. W wyniku incydentu siostra Richarda zmarła. Aiken nigdy się z tym nie pogodził, obwiniając siebie, że nie zapobiegł śmierci siostry. Zostaje członkiem STARS, aby walczyć z innymi kryminalistami, aby to co spotkało go w młodości nie spotkało nikogo więcej.

21 lipca 1998 - Tymczasem ścisłe kierownictwo Umbrelli, posługujące się kryptonimem "White Umbrella" prowadzi wideokonferencję. Oprócz Spencera, uczestniczy w niej także Sergei Wladimir. Ustalają plan działania mający na celu zatuszowaniu incydentu i odzyskaniu jak największej ilości informacji z badań prowadzonych w skażonym laboratorium w willi. Wykonanie rozkazów zlecają Weskerowi.

22 lipca 1998 - Spencer nie ufa jednak Weskerowi do końca, dlatego nalega, aby Sergei również udał się do Raccoon City. Głównym celem ma być odzyskanie prototypowego projektu talosa z laboratorium w willi, który ma szansę stać się ważniejszym projektem od tyranta. Sergei natychmiast wykonuje polecenie Spencera i wyrusza w podróż do Raccoon.

24 lipca 1998 - (Akcja RE0) Na pożegnanie William daje Weskerowi próbkę nowego wirusa, który jest dopiero w fazie testów i nie ma nawet nazwy. Doświadczenia na zwierzętach dowiodły, że wirus ten zwiększa siłę, szybkość i wytrzymałość o 70%. Jego wadą natomiast jest skuteczność na poziomie 90%. Dotyczy to tylko zwierząt, gdyż na ludziach wirus w ogóle nie był testowany. Wesker zabiera próbkę i żegna się z Birkinem. Po opuszczeniu Birkina, Wesker udaje się jeszcze do laboratorium Marcusa o czym informuje Williama przez radio. Chce sprawdzić co stało się z wysłanym tam oddziałem.

24 lipca 1998 - (Akcja RE0) Wesker również opuszcza laboratorium, gdyż nie odnalazł nikogo żywego. Przy wyjściu napotyka Sergei'a Wladimira, który oskarża go o nieudolność. Wesker nic sobie nie robi z tych oskarżeń, więc Wladimir wysyła jednego ze swoich tyrantów, T-103 "Ivan", aby go zabił (T-103 "Ivan" są ulepszonymi wersjami tyranta Mr X, pełnią one rolę osobistej ochrony Wladimira, mają bardziej "ludzki" wygląd, większą siłę i noszą okulary z wbudowanym wyświetlaczem podającym statystyki w czasie walki. Nowe tyranty nie tylko potrafią się przeistoczyć w drugą formę, ale potrafią również powrócić do swojego "ludzkiego" wyglądu - przyp. aut.). Przeszkadza w tym nagły wybuch, który zniszczył laboratorium. Wesker korzystając z zamieszania ucieka, a Sergei nie podejmuje pościgu. Jego celem jest zdobycie talosa.

24 lipca 1998 - (Akcja RE0) (Rebecca) Dociera samotnie do willi, gdzie nie odnajduje nikogo i zasypia. Spotyka ją i budzi inny członek Bravo Team - Richard Aiken i wspólnie próbują odszukać dowódcę Enrico. Dostrzegają przypadkowo Sergei'a, który po spotkaniu z Weskerem przybył do willi po projekt talosa. Sergei'owi towarzyszy tyrant, który chroni go przed atakiem cerberusów. Wladimir wypełnia misję i opuszcza willę, jeszcze przed tym, gdy wkroczy do niej Alpha Team.

24 lipca 1998 - (Akcja RE1) Tymczasem Rebecca i Richard dalej poszukują Enrico i zostają zaatakowani przez wielkiego węża. Richard ratuje dziewczynę, sam zostając ukąszony przez potwora. Rana jest poważna, ale Richard jest zadowolony, że uratował życie towarzyszce.

25 lipca 1998 - (Akcja RE1) Tymczasem ranny Wesker również próbuje opuścić laboratorium. Na jego drodze staje jednak ponownie Lisa Trevor! Wesker jest kompletnie zaskoczony, ale strzela w ogromny żyrandol, który spadając przygniata Lisę, tak, że Wesker ma czas na ucieczkę. Wydostaje się z willi i ucieka do lasu.

29 września 1998 - (Akcja RE3) Tymczasem ścisłe kierownictwo Umbrelli widząc rozmiary incydentu, powierza przebywającemu w mieście Sergei'owi całkowite dowództwo nad UBCS i wszelkim innym personelem korporacji znajdującym się w mieście.

29 września 1998 - (Akcja RE2) Gdy Leon i Claire są już na posterunku na niebie pojawia się śmigłowiec z podwieszonymi sześcioma stalowymi kontenerami. Jeden z tych kontenerów zostaje zrzucony na budynek i okazuje się, że zawiera kolejną bronią biologiczną Umbrelli - nowy typ tyranta zwany Mr X. Za sterami tego śmigłowca siedział nie kto inny jak Sergei Wladimir, który wykonując polecenia korporacji chce zatrzeć wszelkie ślady udziału Umbrelli w incydencie.
Zadaniem Mr X jest zabicie wszystkich osób jakie napotka w tym obiekcie i ewentualne zdobycie próbek wirusa “G”. Pozostałe pięć kontenerów Sergei zrzuca na Fabrykę Śmierci. W obiekcie tym znajdują się żołnierze armii USA wysłani przez pułkownika Franklina Hart’a, którzy mają za zadanie wydostać Birkina z miasta (nie wiedzą oni, że Birkin już nie żyje – przyp. aut.). Umbrella, która ma swoich szpiegów nawet w armii wie o tych planach, dlatego wysłała tyranty w celu zniszczenia oddziału. Żołnierze wyposażeni są w potężną broni, zwaną Paracelsus Sword, ale pięć tyrantów atakuje tak nie spodziewanie, że nie zdążono jej załadować i użyć.

29 września 1998 - (Akcja RE2) Sergei Wladimir po zdobyciu projektu talosa z wilii Spencera i zrzuceniu tyrantów na miasto, udaje się do laboratorium Birkina, aby wydostać stamtąd U.M.F. - 13, superkomputer zawierający cały dotychczasowy dorobek Umbrelli.

29 września 1998 - (Akcja RE2) Tymczasem agent Hunk, komandos USS, któremu udało się przeżyć atak Williama Birkina odzyskuje przytomność. Teraz Hunk budzi się. Nie jest zainfekowany, więc nadal ma szansę na przeżycie. Zawiadamia przełożonych, że zdobył próbkę wirusa “G” i dostaje odpowiedź, że miejscem ewakuacji jest lądowisko dla śmigłowców na dachu posterunku policji. Hunk udaje się więc w przeciwnym kierunku niż Leon i Claire i udaje mu się dotrzeć w umówione miejsce. Przemierzając posterunek słyszy przez radio błaganie o pomoc swoich towarzyszy, którzy utknęli w kanałach (Oddział Hunka musiał być dużo większy niż można by sądzić - przyp. aut.). Nie odpowiada na te wezwania i nawet nie zamierza im pomóc. Jego celem jest zdobycie wirusa i to jest najważniejszy priorytet. Dociera w końcu na dach posterunku i odpala flarę. Na ten sygnał pojawia sie śmigłowiec, który zabiera go z Raccoon. Z całego oddziału tylko jemu udało się przeżyć. Wkrótce Hunk dotrze do Europy, gdzie zamelduje tamtejszemu wydziałowi Umbrelli wykonanie zadania i przekaże próbkę wirusa “G”.

30 września 1998 - (Akcja RE2) Ranna Ada opuszcza laboratorium tuż przed eksplozją (nadal nie wiemy w jaki sposób przeżyła upadek z wysokości - przyp. aut.). Ma z sobą próbkę wirusa "G" pobraną ze zwłok Birkina. Wraca do miasta, gdzie mają czekać na nią ludzie, którzy pomogą w wydostaniu się z Raccoon.

2 października 1998 - (Akcja RE3) Ada dociera do miejsca skąd ma być ewakuowana, lecz nikt na nią nie czeka. Osoba, która miała pomóc jej w wydostaniu się z miasta popełniła samobójstwo (możliwe, że była zainfekowana i wolała śmierć niż zamianę w zombie - przyp. aut.). Na stole leży włączony laptop, a na ekranie pojawia się Wesker. Oskarża Adę o zdradę, bo pomagała Leonowi (skąd on to wie? - przyp. aut.) i oświadcza, że nie pomoże jej wydostać się z miasta. Ada pokazuje mu jednak zdobytą próbkę wirusa "G", na widok której Wesker natychmiast zmienia zdanie. Zdalnie otwiera specjalną walizkę z bronią w której znajduje się grapling gun. Ma on pomóc Adzie w ucieczce. Wesker ostrzega ją, że miasto zostanie zbombardowane przez armię USA i jeżeli chce się wydostać, to jedynym sposobem jest ucieczka śmigłowcem. Nad miastem nie ma już cywilnych maszyn, ale jest helikopter Sergei'a, którym zamierza uciec z miasta zabierając ze sobą wydobyty z laboratorium Birkina superkomputer. Ten śmigłowiec jest jedyną szansą Ady.

2 października 1998 - (Akcja RE3) Ada Wong kierując się wskazówkami Weskera odnajduje śmigłowiec Sergei'a. Komputer został już zabezpieczony i zapakowany, a sam Sergei szykuje maszynę do odlotu. Ada w ostatniej chwili przy pomocy grapling guna, łapie się jednej z płóz helikoptera i niespostrzeżona przez Wladimira opuszcza wraz z nim miasto.

listopad 1998 - Po incydencie w Raccoon, Spencer postanawia uczynić z rosyjskiej bazy główną siedzibę Umbrelli. Tutaj umieszczono wywieziony z laboratorium Birkina komputer U.M.F. - 13 oraz to tutaj będą kontynuowane badania nad projektem talosa.

1999 - Talos jest gotowy, ale trzeba przetestować jego możliwości, co zajmie specjalistom jeszcze trzy lata. Pierwsze testy dają bardzo dobre wyniki. Talos jest chroniony przez specjalny pancerz i uzbrojony w ciężką broń dzięki czemu może stawić czoła nie tylko uzbrojonym żołnierzom, ale również ciężkiej broni przeciwnika. Nowy tyrant jest chodzącym, sterownym przez komputer, biologicznym czołgiem, zdolnym podjąć walkę nawet pojazdami opancerzonymi wroga.

Samą akcję RE:UC (wątek w Rosji w 2003 roku) macie tutaj:
http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=1439Jeżeli chodzi o RE:UC fani najbardziej zainteresowani byli właściwie dwiema palącymi sprawami:
- Co się stało z Sherry Birkin?
- Jak Ada przeżyła w RE2 ?
Każdy liczył też po cichu, że dowiemy się czegoś o Hunku i Spencerze, a może nawet zobaczymy ich twarze.

Jeżeli chodzi o Sherry Birkin w RE:UC nie ma o niej nawet słowa, ale już wiemy, że jej historię poznamy najprawdopodobniej w RE5.

Jeżeli chodzi o Adę Wong, tutaj problem okazał się nie do rozwiązania :/ Twórcy bowiem do fabuły serii włączają niektóre wydarzenia z pierwszego scenariusza z RE2, jak i niektóre wydarzenia z drugiego scenariusza RE2, tworząc taką swoista mieszankę. I tu pojawia się problem, bo tak naprawdę nie wiemy jakie zakończenie Ady z RE2 jest prawdziwe (czy zabił ją tyrant czy wypadła za barierkę). RE:UC nam... również tego nie wyjaśnia :( Scenariusz Ady rozpoczyna się bowiem w momencie gdy opuszcza już laboratorium Birkina i nie wiemy w jaki sposób się uratowała. Dalszy scenariusz Ady pokazuje jak wydostała się z miasta i już nie wraca do wydarzeń z laboratorium Birkina. Nie dowiemy się więc już nigdy który scenariusz RE2 jest właściwy, bo sami twórcy tego nie pokazali.

Jeżeli chodzi i Hunka, z jego scenariusza również nie dowiadujemy się wiele. Właściwie jest to odwzorowanie scenariusza z RE2. Jedyne co rzuciło mi się w oczy jest to, że gdy Hunk uciekał z kanałów, jego koledzy błagali go przez radio o pomoc. Nie wrócił jednak po nich. Oznacza to, że naprawdę jest najemnikiem z krwi i kości, nieczułym na żadne sentymenty. Jego jedyny cel to wypełnić misję. Ludzkich odruchów u niego się nie doświadczy. To pewne.

O Spencerze dowiedzieliśmy się sporo. Jego nazwisko jest często wymieniane. Niestety nie pokazał nam się znowu na oczy :( Człowiek legenda, który niby jest, a go nie ma. Po RE:UC mamy jednak pewność, że żyje, a dopóki on żyje, zdarzyć się może wiele. Opcji jest na tyle dużo, że Capcom na pewno nas zaskoczy nie raz, w końcu nie trudno się domyśleć, że Spencer będzie teraz próbował odzyskać, to co ukradł Wesker, więc zapowiada się ciekawie :)

Nowa postać Sergei'a Wladimira może nie powala na kolana, ale nie jest zła. Początkowo sądziłem, że twórcy w grze umieszczą Spencera i że zginie on w tej części. Lorda postanowiono chyba jednak oszczędzić, a w zamian dostaliśmy jego zaufanego człowieka, który był bohaterem jednej części i mógł służyć za mięso armatnie, pokonane przez Weskera.

Sama fabuła wątku rosyjskiego, jest w pewnym stopniu wzorowana na pierwszej części filmu RE (podziemna baza, pociąg, lasery, superkomputer, Red Queen). Fabuła jest dobra, ale... odgrzewana, a to co odgrzewane nie zawsze strawne jest.
W tym przypadku, źle nie było, ale mogło być też dużo lepiej.

Ogólnie wkład RE:UC do fabuły serii jest spory i jest to dobre podsumowanie wszystkich poprzednich części. Sama gra miała też pewnie na celu zapoznać graczy, którzy nie grali w poprzednie stare Residenty, z wydarzeniami tam przedstawionymi co się w pewnym stopniu udało.
Ostatnio zmieniony ndz 21 paź, 2018 przez Diadem, łącznie zmieniany 6 razy.

Zablokowany

Wróć do „Timeline Resident Evil”