Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Moderator: RON!N

Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Deus Ex pisze:[...] tajników układania grafika w pewnej firmie :)
Biedny ten grafik musi być, oj biedny. Ja myślałam, że takich to się co najwyżej szkoli, a nie układa ;>
Deus Ex pisze:The Big Three
Czy naprawdę tacy "big"? Wyglądacie raczej na chucherka :D Poza tym pominąłęś Żubra z pierwszego planu - jeszcze się zwierz obrazi i co?

W każdym razie gratuluję udanego spotkania, w niewielkim, aczkolwiek znamienitym i zasłużonym dla sceny RE i survival horror gronie :) Miło widzieć, jak znajomości z forum przenoszą się poza świat wirtualny.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Heh, widzę kolejne zacne zebranie forumowiczów, gratuluję udanego spotkania :]
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

DeusEx pisze:Miło było poznać kogoś, z kim swego czasu tak blisko się współpracowało, kogoś z kim tak wiele się, że tak powiem, przeszło na Forum (nie ukrywam, że trochę się stresowałem przed spotkaniem :smiech3: ). Do następnego spotkania, może wkrótce :)
Kto wie, może kiedyś się jeszcze uda ;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

https://www.epiotrkow.pl/news/Pozar-lok ... nego,31374

Stali bywalcy sulejowskich zlotów doskonale znają ten lokal.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze:https://www.epiotrkow.pl/news/Pozar-lok ... nego,31374

Stali bywalcy sulejowskich zlotów doskonale znają ten lokal.
Przejeżdżałem dziś koło lokalu....
Tylko osmolony szkielet stał....
Łezka w oku się zakręciła....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Można powiedzieć, zerkając na to pogorzelisko, iż obrazuje ono dokładnie to co nam zostało z tamtych lat...
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Smutne podsumowanie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze:Można powiedzieć, zerkając na to pogorzelisko, iż obrazuje ono dokładnie to co nam zostało z tamtych lat...
No cóż, wszystko się kiedyś kończy.
Knajpka podtrzymywała nas przy życiu podczas pobytu na zlotach, teraz już pozostał tylko kebab w Sulejowie. Smuteczek...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Powoli zanikają elementy zlotowego folkloru. Już jakiś czas temu zlikwidowali Malibu w Piotrkowie.

Wracając do pogorzeliska, ktoś tam pisał, że lokal nieczynny od dwóch lat. Jeszcze na zlocie jesienią 2016 roku byliśmy tam na wyżerce, więc co najwyżej 1,5 roku było nieczynne. Co w ogóle dla mnie jest dziwne, bo punkt był fajnie zlokalizowany i chyba na brak ludzi nie narzekali... A jedzenie mieli naprawdę przyzwoite. I jak ktoś nie chciał ciągnąć na zupkach to mógł sobie chodzić na 4 posiłki dziennie...

Nie wiem czy to potwierdzisz RONIN, ale wydaje mi się, że ten bar był kiedyś czynny przez 24 h :) Może nie przez cały rok, ale w sezonie chyba tak było.

Jak już tak wspominamy, pamiętasz na pewno, była jeszcze taka buda między Victorią a DRESSO, jak się skręca do ośrodka szkolenia służby więziennej, też już dawno zamknięta ;)
Ostatnio zmieniony czw 01 sty, 1970 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Wspominki zostaną na całe życie ;)

Jeżeli chodzi o "Grzybka", jak jadę do teściów to mijałem ten lokal. Zawsze mi się wydawało, że on normalnie funkcjonował. Nie raz widziałem jak stały tam samochody, ale może nie koniecznie do tego lokalu się ustawiali :) Zresztą, już chyba Paula wspominała, że jak wichura zamiotła Victorię, to właściciele postanowili to wszystko zamknąć. Knajpa też do niej należała.
Ahh pamiętam, jak spędzając tydzień w Victorii poparzyłem sobie jape zapiekanką :)
No i flaczków też już nie będzie :)

A rok temu w październiku to jeszcze się tam nie stołowaliśmy???

O tym lokalu 'pomiędzy', to moja noga tam nigdy nie zawitała. Ale była, fakt.
Jeszcze tylko Dresso pozostało.... oby jego nie brakło...

I Dzikusy!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

[RONIN] pisze:Jeżeli chodzi o "Grzybka", jak jadę do teściów to mijałem ten lokal. Zawsze mi się wydawało, że on normalnie funkcjonował. Nie raz widziałem jak stały tam samochody, ale może nie koniecznie do tego lokalu się ustawiali
Ja też tamtędy jeżdżę co jakiś czas i miałem identyczne wrażenie...
[RONIN] pisze:A rok temu w październiku to jeszcze się tam nie stołowaliśmy???
Zgadza się, ale to już 1,5 roku, właśnie o tym pisałem :)

Cała infrastruktura sulejowskich ośrodków, czy to DRESSO czy inne, ma wspólną cechę - czuć tam jeszcze PRL ;)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Deus Ex pisze:https://www.epiotrkow.pl/news/Pozar-lok ... nego,31374

Stali bywalcy sulejowskich zlotów doskonale znają ten lokal.
Oo ciekawe :) może też w maju/czerwcu zobaczę ten obszar po zmianach. Ciekawe swoją drogą kiedy Dresso upadnie, chociaż prędzej właściciel niż sam ośrodek.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

WESKER-DL pisze:
Deus Ex pisze:https://www.epiotrkow.pl/news/Pozar-lok ... nego,31374

Stali bywalcy sulejowskich zlotów doskonale znają ten lokal.
Oo ciekawe :) może też w maju/czerwcu zobaczę ten obszar po zmianach. Ciekawe swoją drogą kiedy Dresso upadnie, chociaż prędzej właściciel niż sam ośrodek.
Puki co się nie zapowiada. Ale taka Victoria. Z początku jak się przyjeżdżało, to York był naprawdę w pyte miejscówką. Wiele pokoi, łazienka, taras. W tej cenie - marzenie. Szkoda, że z czasem nikt tego nie remontował a jedynie łatał problemy i ostatnio raczej trudno nazwać ten domek chociażby przyzwoitym :)

Jeżeli Dresso też kiedyś odpuści.... również się skończy.

Swoją drogą, kiedyś szukałem takiego ośrodka który jest czynny przez cały rok. Trudno znaleźć...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: Deus Ex »

Nostalgicznie... Równo 10 lat temu rozpoczął się pierwszy zlot zorganizowany przez WDLa i Nemesisa. Dla niektórych (w tym dla mnie) był to pierwszy zlot fanów RE. Inni uczestnicy, tacy jak PaLa i Ronin znali już temat dość dobrze :) W podróż wyruszyłem z Krakowa razem z Barry'm i Wojtkiem (user Degras). Z każdym rokiem człowiek zapomina coraz więcej. Ale tę fascynację, podekscytowanie i lekki stres związany z poznaniem na żywo osób, które do tej pory widziało się jedynie jako avatary na forum to jest coś co zapamięta się do końca życia :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: RON!N »

Deus Ex pisze: śr 03 kwie, 2019 Nostalgicznie... Równo 10 lat temu rozpoczął się pierwszy zlot zorganizowany przez WDLa i Nemesisa. Dla niektórych (w tym dla mnie) był to pierwszy zlot fanów RE. Inni uczestnicy, tacy jak PaLa i Ronin znali już temat dość dobrze :) W podróż wyruszyłem z Krakowa razem z Barry'm i Wojtkiem (user Degras). Z każdym rokiem człowiek zapomina coraz więcej. Ale tę fascynację, podekscytowanie i lekki stres związany z poznaniem na żywo osób, które do tej pory widziało się jedynie jako avatary na forum to jest coś co zapamięta się do końca życia :)
Dla mnie był tym bardziej szalony okres że wówczas zloty były dwa obok siebie!
Zlot RCSu (od czwartku do niedzieli) a całe 4 dni później odbył się zlot wypomniany przez Kamila.
Dziś nie byłoby szans na coś takiego ani z punktu widzenia wolnego w pracy/domu, a dwa, z punktu widzenia organizacyjnego (brak organizatorów/uczestników).

Pamiętam ten czas i wspominam mega gorąco. Człowiek był młody, pełny energii, rządny grania i obcowania z ludźmi ;)
Dziś, mimo znacząco większych możliwości finansowych, mocy brak... starość....
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: Deus Ex »

Zgadza się Mundziu.

Poziom wygód, zaopatrzenia w sprzęt, ilość pojazdów w przeliczeniu na uczestnika, dawniej takiego komfortu nie było. No i jeszcze to, czego dużo zostało w niedzielę... ;)

Chciałbym kiedyś pojechać raz jeszcze PIERWSZY raz na zlot :smiech3: Dzisiaj nic w sumie starego uczestnika nie zaskakuje, niektórzy zlotowicze byli już na 15 spotkaniach (jak nie więcej), ale nawet jako stali bywalcy mają cały czas frajdę z planszówek, gier z VR itd. To jest bardzo spoko. Szkoda tylko, że przez lata nie doszli nowi uczestnicy, którzy swoimi pomysłami, aktywnością mogliby kontynuować temat. Inicjatywa będzie tego warta tak długo jak istnieć bedzie seria i nasza społeczność.

Mnie wystarcza, że zobaczę parę znajomych osób, pogadam na luzie, a tę symboliczną cegiełkę w postaci quizów i oddania cząstki swojej kolekcji RE zawsze dokładałem z przyjemnością :) Na zawieranie nowych znajomości w takim, że tak powiem, klimacie już jestem za stary :)
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: RON!N »

Kamilu, wczytaj stan gry i po temacie, możesz jechać na pierwszy zlot ponownie :)

Postęp czasu widać w rozmowach jakie są poruszane ;)
Dziś rozmawiamy o prawie spadkowym, remoncie mieszkań i czy wysyłasz dzieciaki do dodatkowe zajęcia ;)
Druga sprawa. Takie zloty mają sens w przypadku gdy jest jakiś event który prezentuje nam Capcom. Kiedyś nie było potrzeba impulsu.... ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: Deus Ex »

RON!N pisze: śr 10 kwie, 2019 Kamilu, wczytaj stan gry i po temacie, możesz jechać na pierwszy zlot ponownie :)
Gorzej jak komuś na zlocie się save'y skasowały :D :P
RON!N pisze: śr 10 kwie, 2019 Druga sprawa. Takie zloty mają sens w przypadku gdy jest jakiś event który prezentuje nam Capcom. Kiedyś nie było potrzeba impulsu....
No niewątpliwie tak jest. Zwróć zresztą uwagę jak dominującym - w dużej mierze dzięki premierze RE2 właśnie - tematem było RE na zlocie. Zlot się zaczął od prezentacji starszych konsol i resów na nie. Mikhail długo rzeźbił w Remake'a z randomizerem. Barry mało co nie scalakował MiGoo'wi RE2 :P. Ja pyknąłem w Umbrella Chronicles, RE4 i RE5. Tropheus przeszedł kilka części z numerkami. No i ten dodatek z RE7, Banned Footage, tak chyba się nazywa ta psychiczna gierka co grał Mr_Zombie :P. O planszówkach z RE i quizach w sobotę nie wspomnę, a to przecież nie było wszystko w klimacie serii...

Dużo wygód na zlocie, znaczna flota do grania. 10 lat temu byłoby to żyć nie umierać ;)
Wielki_szpok
Posty: 4
Rejestracja: czw 21 mar, 2019

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: Wielki_szpok »

Witam. Nie jestem stałym bywalcem forum, ale czytałem to i owo w latach swietnosci Resident Evil. Nastała cisza po RE5, i było tak aż do RE2Make

Planowałem z własnego pomysłu zrobić cos, co odnajdzie i zrzeszy starych fanów serii Resident Evil...
Widzę po waszych postach, iz uważacie, ze ekipa się rozsypuje... A właśnie przypadkowo w realu natrafiam na gości - czasami i 40+, którzy są zagorzałymi fanami RE, SH i Dino Crisis


Świetnie widzieć, ze społeczność jest aktywna i forum przechodzi Reboot.

Jest duża szansa, ze spotkamy się na o wiele większym zlocie niz się wydaje. Niebawem udostępnię kilka swoich pomysłów.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Ogólnie o spotkaniach fanów RE, przyszłe zloty itd

Post autor: RON!N »

Wielki_szpok pisze: czw 18 kwie, 2019 Witam. Nie jestem stałym bywalcem forum, ale czytałem to i owo w latach swietnosci Resident Evil. Nastała cisza po RE5, i było tak aż do RE2Make

Planowałem z własnego pomysłu zrobić cos, co odnajdzie i zrzeszy starych fanów serii Resident Evil...
Widzę po waszych postach, iz uważacie, ze ekipa się rozsypuje... A właśnie przypadkowo w realu natrafiam na gości - czasami i 40+, którzy są zagorzałymi fanami RE, SH i Dino Crisis


Świetnie widzieć, ze społeczność jest aktywna i forum przechodzi Reboot.

Jest duża szansa, ze spotkamy się na o wiele większym zlocie niz się wydaje. Niebawem udostępnię kilka swoich pomysłów.

Pozdrawiam
Czekam z niecierpliwością na te pomysły :)

Fanów serii jest sporo. Z tym się zgodzę, ale zloty i przyjazdy na nie to zupełnie inna historia.
W czasach, kiedy internet miało się na przez godzinę w tygodniu, bo akurat doczekałeś się miejsca w kawiarence, sprawiał, że spotkania miały inny wydźwięk.
W naszym przypadku problemem jest praktycznie brak "młodej krwi". W dobie istnienia zlotowych spotkań, powiedzmy że jesteśmy drugim pokoleniem ale trzecie się nie wykształciło. Ale należy się cieszyć, że nadal mamy gdzie i z kim spędzić miło czas. Raz na rok, spędzenie tak czasu, to sama przyjemność.
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Cosplay i inne”