Dyskusje ogólne

pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

W ciągu pierwszych trzech tygodni sprzedano 16k egzemplarzy tej gry, ogólnie 260k. Capcom kręci nosem na te wyniki, myślicie, żę kolejne studio zrezygnuje z tworzenia gier "dal dorosłych" na Wii???
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Albo ktoś wreszcie przemyśli sprawę i Capcom pójdzie po rozum do głowy tworząc prawdziwego Residenta w konwencji "nie-celowniczek". Mimo, że troszkę się rozczarowałem tym, że to tylko shooterek na szynach to z chęcią zatopiłbym się ponownie w świecie Raccoon i Rockford Island...
Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

A gra jest tego warta, szkoda, że w tak niskiej ilości się sprzedała, żal, że tylko wybrane jednostki kupują tak świetny tytuł.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

W sumie Dead Space Extraction jest także świetny a sprzedał się w jeszcze mniejszej ilości. Capcom oświadczył, że nie ma zamiaru wspierać Wii rail shooter'ami w temacie RE. Wielka szkoda, może to tylko chwilowy zawód?
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Ogólnie to celowniczki nie są zbytnio lubiane przez graczy bo w takich produkcjach gracze czują się jak na uwięzi. Nie wiem dlaczego niektórzy uparli się na tworzenie tego typu gier.
Przykład RE4 wskazuje, że mozna zrobić wspaniałą grę na tę konsolę tylko trzeba założyć, że użytkownicy Wii to istoty myślące :rad12: inna sprawa, że Wii opanowane jest przez fanów/fanki fitnes i takich tam... :rad12:
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
QuadraxiS
Posty: 192
Rejestracja: śr 09 gru, 2009
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: QuadraxiS »

260tys.kopii?Jestem zaskoczony tak słabym wynikiem.Nie grałem jeszcze w DC ale w UC grałem sporo,zarówno w singlu jak i w co-op.Jeśli DC jest co najmniej tak dobre to musiał być cios dla Capcom-u.Aż dziw bierze,że nawet w Japonii nie rzucili się na ten tytuł.Oni przecież tak kochają automaty.Jeśli taki tytuł nie zdobywa uznania nawet na Wii,które jest wymarzoną platformą do tego typu gier to dobitnie świadczy to o zmierzchu rail shooter-ów.To musiało zaniepokoić włodarzy BigN.Z pewnością chcieli pocisnąć jeszcze kilka podobnych gier.A tu klops!Oj panowie nie pobijemy rekordu liczby sprzedanych konsol!PS2 na zawsze już chyba będzie dzierżyć berło w dłoni!
Never get into argument with an idiot,because they'll bring you down to their level and then beat you with experience.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

To, że Darkside się słabo sprzedał nie oznacza, że pociągnie to za sobą spadek sprzedaży samej konsoli. Po prostu teraz widać, że znaczna część posiadaczy Wii to czysty casual. Wielka szkoda, bo na tej konsoli jest sporo świetnych gier. Owszem, w ostatnim czasie Wii trochę przystopowało ze sprzedażą ale Ninny wciąż zbija na tym kasę.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Kiedyś przeczytałem ciekawy post na temat Wii.
Na Wii to sprzedaje się tylko Mario itp. bo reszta leci tylko i wyłącznie na piratach.
Myślę, że autor miał sporo racji w tym co napisał.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
QuadraxiS
Posty: 192
Rejestracja: śr 09 gru, 2009
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: QuadraxiS »

pinek pisze:Kiedyś przeczytałem ciekawy post na temat Wii.
Na Wii to sprzedaje się tylko Mario itp. bo reszta leci tylko i wyłącznie na piratach.
Myślę, że autor miał sporo racji w tym co napisał.
Chętnie bym zapoznał się z zresztą postów tego kto to napisał.Pewnie sam jedzie na piratach
Wszędzie po za Europą Wsch.i Azją piractwo to margines.Byłem w UK prawie 3 lata i poznałem wielu graczy w różnym wieku.Odwiedzałem ich w domach i nie uświadczyłem żadnych pirackich gier.Za to każda z tych osób miała w domu minimum po 20-30 oryginałów a niektórzy dużo dużo więcej.W Polsce i nie tylko piractwo to plaga i usprawiedliwianie się tylko tym,że gry są drogie jest już trochę wyświechtanym tekstem.Tym bardziej jak widzę młodych ludzi ubranych od stóp to głów w drogie markowe ciuchy,sportowe buty po 700-800zł z drogimi komórami przy uchu nie koniecznie z promocji.
Niestety,ale życie jest ciągłym kompromisem.Nie można mieć wszystkiego.Drogich ubrań wypaśionego pieca,roweru za 10tys.Na zachodzie młodzież i nie tylko to rozumie lepiej niż nasza rodzima latorośl.Chcę kupić nowe RE5 i jeszcze Dead Space plus parę gadżetów za "all together" powiedzmy 150 funciaków?Jaha!ale rezygnuję z nowej katany i dżinów.Kupie za 2-3 miesiące.Problem polega na tym,że żyjemy ponad stan.
P.S
Wiem,to był mega offtop :smiech6:
Never get into argument with an idiot,because they'll bring you down to their level and then beat you with experience.
Tobi1989PL
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010
Lokalizacja: Lubawa

Post autor: Tobi1989PL »

Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

Czyli jak - ktoś pracuje nad spolszczeniem gry? Bo z Twojego posta mało co wynika (oprócz strachu przed Bogiem i linka do YT)...
Obrazek
Tobi1989PL
Posty: 2
Rejestracja: ndz 14 lut, 2010
Lokalizacja: Lubawa

Post autor: Tobi1989PL »

Tak, pracuje nad spolszczeniem osoba o nicku Takeshi. Znakomity tłumacz i mistrz ortografii. Żartuję sobie, nic dobrego z jego tłumaczenia nie wróżę.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

N niema pojęcia o istnieniu naszego kraju, więc sami sobie tłumaczymy gry. Już słyszałem o takich akcjach.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Master Miller
Posty: 74
Rejestracja: wt 02 lut, 2010
Lokalizacja: Breslau

Post autor: Master Miller »

O boziu co to za okropne tłumaczenie? Takich byczków dawno nie widziałem.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Często pisząc o grach serii, ułatwiamy sobie pisanie stosując skrót nazwy gry. I tak:
RE: CV to Resident Evil: Code: Veronica (X)
RE: UC to Resident Evil: Umbrella Chronicles
RE: DA to Resident Evil: Dead Aim
itd.

Problem pojawił się przy Resident Evil: DarkSide Chronicles...

Można by użyć skrótu RE: DC (Resident Evil: DarkSide Chronicles). Niestety ta opcja nie jest zbyt trafna, bo kojarzy się z Resident Evil: Directors Cut.

Można by użyć skrótu RE: DS (Resident Evil: DarkSide Chronicles). Niestety też nie najlepsza, bo kojarzy się z Resident Evil: Deadly Silence.

Zauważyłem podczas pisania słownika, że Deus Ex używa skrótu RE: TDC (Resident Evil: The DarkSide Chronicles).

Ja natomiast używam jeszcze innego: RE: DSC (Resident Evil: DarkSide Chronicles).

Capcom ma talent do nazywania swoich gier, nie ma co...
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Diadem pisze:Zauważyłem podczas pisania słownika, że Deus Ex używa skrótu RE: TDC (Resident Evil: The DarkSide Chronicles).

Ja natomiast używam jeszcze innego: RE: DSC (Resident Evil: DarkSide Chronicles).
Od biedy można połączyć RE:DSC z RE:TDC i wyjdzie nam RE:TDSC, tak rozbudowany/długi skrót nie pozostawi już żadnych wątpliwości.
---->www.pajacyk.pl<----
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

Hej ludziska,macie jakiś sposób na scenariusz Tofu.Męczę go i męczę i nic nie potrafię zrobić.Może wy coś więcej wiecie,zbytnio techniki żadnej chyba nie ma ale może jednak ?.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
Michał666666
Posty: 203
Rejestracja: pn 15 lut, 2010
Lokalizacja: Gierczyce

Post autor: Michał666666 »

Zmienię trochę temat i zadam dość ciekawe pytanie. Otóż na necie, na parę miesięcy przed wydaniem Darkside Chronicles, krążyła lista scenariuszy dostępnych w grze, przyznam że było ich bardzo dużo i w związku z tym miałem już zakupić owy tytuł gdy okazało się że są tylko cztery scenariusze: Raccoon City, Raccoon Ruins, Rockfort Island i Operation Javier. Nie wiem dlaczego nie ma tych innych scenariszy (najbardziej zajawiłem się na scenariusz: The Beginning Of The End, oraz Former Wishes). Mógłby mi ktoś napisać cokolwiek na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny.
"A blessing for the living, a branch of flowers for the dead.

With a sword for justice, the punishment of death for the villains.

By this, we arrive at the altar of the saints."
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Ciekawe, że nikt nie odpowiedział Arkowi... Moje pytanko jest również z wiązane z Tofu... Jak odkryć jego scenariusz, bo to chyba nie ten Secret w którym atakuje nas powielone Tofu :rad6:.
pinek
Posty: 537
Rejestracja: pn 19 sty, 2009
Lokalizacja: co skad?

Post autor: pinek »

Leon. KennedY pisze:Ciekawe, że nikt nie odpowiedział Arkowi... Moje pytanko jest również z wiązane z Tofu... Jak odkryć jego scenariusz, bo to chyba nie ten Secret w którym atakuje nas powielone Tofu :rad6:.
Tofu---->ukończ Operation Javier Chapter 5 na Normal'u
Michał666666 pisze:Zmienię trochę temat i zadam dość ciekawe pytanie. Otóż na necie, na parę miesięcy przed wydaniem Darkside Chronicles, krążyła lista scenariuszy dostępnych w grze, przyznam że było ich bardzo dużo i w związku z tym miałem już zakupić owy tytuł gdy okazało się że są tylko cztery scenariusze: Raccoon City, Raccoon Ruins, Rockfort Island i Operation Javier. Nie wiem dlaczego nie ma tych innych scenariszy (najbardziej zajawiłem się na scenariusz: The Beginning Of The End, oraz Former Wishes). Mógłby mi ktoś napisać cokolwiek na ten temat, byłbym bardzo wdzięczny.
Widocznie mieli dużo rzeczy w planach, które po prostu nie trafiły do finałowej wersji, z różnych powodów. (mam tylko nadzieję, że nie z lenistwa)
---->www.pajacyk.pl<----
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Darkside Chronicles”