Seria Resident Evil

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Shaldur
Posty: 3
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008
Lokalizacja: Śląsk

Seria Resident Evil

Post autor: Shaldur »

Czesc Wszystkim
Dlugo sie zastanawialem nad tym jak zaczac tego posta no i niestety nie przyszlo mi nic sensownego do glowy takze moze zaczne od tego, ze wlasnie skonczylem Residenta 4 po raz 2. Trafilem na to forum poszukujac informacji o sekretach w RE4. Pierwsza rzecza ktora mnie zaszokowala(tylko prosze sie nie smiac :P ) to ilosc roznych wersji residenta na roznego rodzaju konsole. Powiem szczerze ze do wczoraj zylem w przekonaniu ze sa 4 residenty: 1,2,3 no i 4, no ale najwyrazniej jest ich znacznie wiecej. Stad tez moje zainteresowanie wersjami residenta w ktore nie gralem. Chcialbym sie dowiedziec jakiego rodzaju grami sa wersje pozostale RE(zaraz wyjasnie oco chodzi). Z tego co zdazylem przeczytac na forum to Resident Evil Gun Survivor,Resident Evil: Dead Aim,Resident Evil: The Umbrella Chronicles troche sie roznia od pozostalych czesci. Kieruje sie w nich celownikiem, a cala gra skupia sie na kasowaniu ogromnej ilosci zombiee (nieszczegolnie mnie to pociaga) zato Resident Evil: Outbreak oraz Resident Evil: Outbreak - File 2 to gry online(rowniez niebardzo mnie interesujace). Pozostaje Resident Evil Zero, Remake,Code: Veronica X i Resident Evil Suvivor 2: CODE Veronica w ktore nie gralem. Stad tez moje pytanie czy sa to residenty takie jak RE 1,2,3 i 4? Nie ukrywam ze z checia bym w nie pogral o ile gra sie na takiej samej zasadzie co w poprzednie czesci. Z gory dzieki za pomoc :)

P.S. Moze mi ktos wyjasnic jakim cudem RE 1,2 i 3 dzialaja na Gamecube skoro gry zostaly wydane na przelomie 1996-98 a konsola w 2002 :P?
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2008 przez Shaldur, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Shaldur pisze:Pierwsza rzecza ktora mnie zaszokowala(tylko prosze sie nie smiac :P ) to ilosc roznych wersji residenta na roznego rodzaju konsole. Powiem szczerze ze do wczoraj zylem w przekonaniu ze sa 4 residenty: 1,2,3 no i 4, no ale najwyrazniej jest ich znacznie wiecej.
W tym nie ma nic śmiesznego, więc nikt się śmiał nie będzie :) Nie jesteś pierwszym i nie ostatnim graczem, który myślał, że istnieją tylko Residenty "z numerkiem" ;)
Shaldur pisze:Z tego co zdazylem przeczytac na forum to Resident Evil Gun Survivor,Resident Evil: Dead Aim,Resident Evil: The Umbrella Chronicles troche sie roznia od pozostalych czesci. Kieruje sie w nich celownikiem, a cala gra skupia sie na kasowaniu ogromnej ilosci zombiee (nieszczegolnie mnie to pociaga)
Co się tyczy Gun Survivor i RE:Umbrella Chronicles to zgadza się. Co się tyczy natomiast RE:Dead Aim zgadza się "prawie", ponieważ grając w tą część widzimy naszą postać z perspektywy trzeciej osoby, a dopiero podczas walki mamy celowniczek.
Prawda, że gry te różnią się od pozostałych z serii, więc jeżeli interesuje Cię tylko rozrywka to Ci ich nie polecam, natomiast jeżeli interesuje Cię fabuła i cała historia Resident Evil to te części są niewątpliwie ciekawe.
Shaldur pisze:zato Resident Evil: Outbreak oraz Resident Evil: Outbreak - File 2 to gry online(rowniez niebardzo mnie interesujace).
Oczywiście w gry te również można pograć nie korzystając z trybu online.
Shaldur pisze:Pozostaje Resident Evil Zero
Gorąco polecam, jeżeli grałeś w RE1, RE2, RE3 i RE4 to tą część musisz po prostu zobaczyć :)
Shaldur pisze:Remake
Jak sama nazwa wskazuje jest to "ulepszona (zwłaszcza graficznie)" wersja RE1. Historia tam opowiedziana pokrywa się z historią z RE1, a dodatkowo zostały dodane liczne wątki poboczne dzięki czemu gra wciąga na tyle, że dla wielu graczy, to najlepsza część RE. Również polecam Ci się z nią zapoznać.
Shaldur pisze:Code: Veronica X
Jeżeli podobało Ci się RE2 i RE3 to RE:Code Veronica X na pewno również Ci się spodoba :) Ten Resident właściwie zasługuje na "numer", a czemu go nie dostał?? O to należy spytać twórców, w każdym razie ta część jest pełnoprawną kontynuatorką części poprzednich.
Shaldur pisze:Resident Evil Suvivor 2: CODE Veronica
Jest to również celowniczek i najsłabszy Resident. Zdecydowanie odradzam.

Reasumując najbardziej polecam RE:Zero, RE:Code Veronica X oraz RE:Remake.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Diadem pisze:Shaldur napisał/a:
zato Resident Evil: Outbreak oraz Resident Evil: Outbreak - File 2 to gry online(rowniez niebardzo mnie interesujace).

Oczywiście w gry te również można pograć nie korzystając z trybu online.

Shaldur napisał/a:
Pozostaje Resident Evil Zero
Outbreaki to esencja klimatu Residenta. Rozgrywka jest specyficzna i stosunkowo trudna, ale to nie są minusy tych części. Wklad w fabułę również jest niemały, choć luźno potraktowany (w sensie takim, że jest kilka wersji danego wydarzenia). Jeśli chodzi o online, to pierwszy outbreak nigdy w europie nie został zaplanowany jako online, dwójka z kolei nie ma fizycznych ku temu możliwości (zamknięto serwery). Tak czy siak te części to naprawde godne noszenia miana RE pozycje.

Co się tyczy RE Zero to nic innego jak pełnoprawna część z numerkiem, a jej fabularny wkład jest kolosalny (no, o to nie trudno, ale ma duuużo wiekszy wkład niż RE4)
Diadem pisze:Shaldur napisał/a:
Code: Veronica X

Jeżeli podobało Ci się RE2 i RE3 to RE:Code Veronica X na pewno również Ci się spodoba :) Ten Resident właściwie zasługuje na "numer", a czemu go nie dostał?? O to należy spytać twórców, w każdym razie ta część jest pełnoprawną kontynuatorką części poprzednich.
No tu bywa różnie... Generalnie CV podoba się fanom, ale dla mnie osobiście to jedna z najgorszych pozycji. Czemu nie dostała numerka...? Hmmm... Może porusza zbyt poboczne wątki...? Nie wiem. Mnie w każdym razie cieszy, że nie ma numerka, ale chyba jestem najwiekszym na forum przeciwnikiem tej części. Proponuję poczytać o niej w dziale RE: CV - wrażenia z gry.
Shaldur pisze:P.S. Moze mi ktos wyjasnic jakim cudem RE 1,2 i 3 dzialaja na Gamecube skoro gry zostaly wydane na przelomie 1996-98 a konsola w 2002 :P ?
RE1 wyszedł na GC w formie Remake'u, a więc całość pisana była od podstaw na możliwości GaCka. Podobnie RE Zeo. Natomiast RE2 i 3 to zwykłe konwersje, czyli zmiana kodu gry z PSX na GC bez (własciwie) żadnych zmian w grze/grafice/dźwięku itd. "Pomyslana" (no właśnie... strasznie kiepsko przemyslana) po to, by można było mieć wszystkie Resy na jednej platformie. Nikt nawet nie starał się udawać, że coś w wersji na GC zostało tu poprawione... :(

PS. Poproszę o polskie znaki.
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2008 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Shaldur
Posty: 3
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Shaldur »

Diadem pisze:
Shaldur pisze:Pozostaje Resident Evil Zero
Gorąco polecam, jeżeli grałeś w RE1, RE2, RE3 i RE4 to tą część musisz po prostu zobaczyć :)
Shaldur pisze:Code: Veronica X
Jeżeli podobało Ci się RE2 i RE3 to RE:Code Veronica X na pewno również Ci się spodoba :) Ten Resident właściwie zasługuje na "numer", a czemu go nie dostał?? O to należy spytać twórców, w każdym razie ta część jest pełnoprawną kontynuatorką części poprzednich.

Reasumując najbardziej polecam RE:Zero, RE:Code Veronica X oraz RE:Remake.
No nic w takim razie nie pozostaje mi nic innego jak zainwestowac w Gamecube i ukonczyć również te części :rad10:
Diadem pisze:
Shaldur pisze:Remake
Jak sama nazwa wskazuje jest to "ulepszona (zwłaszcza graficznie)" wersja RE1. Historia tam opowiedziana pokrywa się z historią z RE1, a dodatkowo zostały dodane liczne wątki poboczne dzięki czemu gra wciąga na tyle, że dla wielu graczy, to najlepsza część RE. Również polecam Ci się z nią zapoznać.
A więc jeżeli zdecydowałbym sie na granie we wszystkie części RE od nowa to 1 częśc moge pominąć i ukonczyc wyłącznie Remake?
Recoil pisze:Outbreaki to esencja klimatu Residenta. Rozgrywka jest specyficzna i stosunkowo trudna, ale to nie są minusy tych części. Wklad w fabułę również jest niemały, choć luźno potraktowany (w sensie takim, że jest kilka wersji danego wydarzenia). Tak czy siak te części to naprawde godne noszenia miana RE pozycje.
Napewno masz sporo racji i te czesci RE sa warte tego aby w nie pograc. Niestety nie posiadam PS2 i jak zapewne rozumiesz to bedzie stanowiło problem :(
Recoil pisze:Natomiast RE2 i 3 to zwykłe konwersje, czyli zmiana kodu gry z PSX na GC bez (własciwie) żadnych zmian w grze/grafice/dźwięku itd. "Pomyslana" (no właśnie... strasznie kiepsko przemyslana) po to, by można było mieć wszystkie Resy na jednej platformie. Nikt nawet nie starał się udawać, że coś w wersji na GC zostało tu poprawione... :(
Ehh wielka szkoda, liczyłem na to ze również w tych częściach zostało cos zmienione :(

A pozatym mógłby mi ktos przypomnieć jak to było w Residencie 2. Gre można bylo ukończyc 2 postaciami(niestety nie pamiętam imion) z których każda miala inny scenariusz?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Shaldur pisze:A więc jeżeli zdecydowałbym sie na granie we wszystkie części RE od nowa to 1 częśc moge pominąć i ukonczyc wyłącznie Remake?
Tak
Shaldur pisze:Niestety nie posiadam PS2 i jak zapewne rozumiesz to bedzie stanowiło problem
Jasne. Duża to strata, ale na znajomości serii nie ucierpisz.
Shaldur pisze:A pozatym mógłby mi ktos przypomnieć jak to było w Residencie 2. Gre można bylo ukończyc 2 postaciami(niestety nie pamiętam imion) z których każda miala inny scenariusz?
Zaczynasz grę jakąś postacią, a następnie dopełniasz zdarzeń drugą, oraz vice versa, czyli masz właściwie 4 różniące się (bardziej lub mniej) scenariusze i tak:

-Claire A - Leon B
-Leon A - Claire B

A od B różnią się dość mocno, natomiast A od A i B od B nieznacznie, aczkolwiek identyczne też nie są ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Leon S. Kennedy
Posty: 367
Rejestracja: pt 16 lut, 2007
Lokalizacja: .... i po co?

Post autor: Leon S. Kennedy »

W 2 były postacie nazywały się: Leon( występuje w RE2, Gaiden,4) i Clarie(RE2 i CV). Gre się przechodziło grając w kolejności scenariuszy: Leon A- Clarie B lub Clarie A- Leon B. Scenariusze różniły się długością(B były dłuższe) i szczegółami fabularnymi(np. różny los Ady w scenariuszach Leona) jak i drogą przebytą przez bohaterów, no i każda postać miała inną droge do przybycia i inna była jej historia.

tak. BTW. nie słuchaj co Recoil mówi o CV jest to jeden z najlepszych residentów. Jedyne co się starzeje to grafika(a i to jest niezła), bo fabuła i klimat ciągle są tak samo mocne. Jest to chyba najdłuższy RE i klimatem przypomina RE2(jakoś grając w CV czułem się tak samo jak wtedy kiedy po raz pierwszy odpaliłem 2), no i ma najlepszą ścieżke dziwiękową z serii.
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2008 przez Leon S. Kennedy, łącznie zmieniany 1 raz.
Shaldur
Posty: 3
Rejestracja: pn 29 wrz, 2008
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Shaldur »

Leon S. Kennedy pisze:W 2 były postacie nazywały się: Leon( występuje w RE2, Gaiden,4) i Clarie(RE2 i CV). Gre się przechodziło grając w kolejności scenariuszy: Leon A- Clarie B lub Clarie A- Leon B. Scenariusze różniły się długością(B były dłuższe) i szczegółami fabularnymi(np. różny los Ady w scenariuszach Leona) jak i drogą przebytą przez bohaterów, no i każda postać miała inną droge do przybycia i inna była jej historia
Coś mi świta ale w RE 2 grałem dobre kilka lat temu także nie pamiętam już za wiele.
Leon S. Kennedy pisze:tak. BTW. nie słuchaj co Recoil mówi o CV jest to jeden z najlepszych residentów. Jedyne co się starzeje to grafika(a i to jest niezła), bo fabuła i klimat ciągle są tak samo mocne. Jest to chyba najdłuższy RE i klimatem przypomina RE2(jakoś grając w CV czułem się tak samo jak wtedy kiedy po raz pierwszy odpaliłem 2), no i ma najlepszą ścieżke dziwiękową z serii.
Jasne, rozumiem. Każdy ma prawo do swojego zdania :). Mi osobiscie RE 4 najbardziej przypadł do gustu. Wkreciła mnie ta część tak bardzo, że bylem w stanie siedzieć do 4 nad ranem ażeby dokonczyć rozdział :) No ale jak sami rozumiecie w RE1,2 i 3 gralem dawno temu, wiec juz za wiele nie pamietam, szczególnie z 1 części, wiec moze to dlatego RE4 zrobił na mnie takie wrażenie :)

Wracając do tematu to napewno pokusze sie o przejście RE Zero,CV i Remake ale jak wspominałem najpierw musze nabyć Gamecube. Wydatek to co prawda nie jest ogromny, myśle ze w granicach 200zl sie zmieszcze, ale nie miałem nigdy do czynienia z tą konsolą i nie mam zielonego pojecia co i jak. Na allegro jest sporo różnych wersji, z pozmienianymi laserami itp. Sam nie wiem czy taka konsola jest godna zaufania :|
Ostatnio zmieniony wt 30 wrz, 2008 przez Shaldur, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Leon S. Kennedy pisze:tak. BTW. nie słuchaj co Recoil mówi o CV jest to jeden z najlepszych residentów. Jedyne co się starzeje to grafika(a i to jest niezła), bo fabuła i klimat ciągle są tak samo mocne. Jest to chyba najdłuższy RE i klimatem przypomina RE2(jakoś grając w CV czułem się tak samo jak wtedy kiedy po raz pierwszy odpaliłem 2), no i ma najlepszą ścieżke dziwiękową z serii.
Równie dobrze mógłbym powiedzieć "nie słuchaj Leona"... Argument to żaden, tak samo zresztą jak kolejne. Każde z zagadnień jakie przytoczyłeś to wszystko kwestia względna i zdanie czysto subiektywne, bo tak się składa, że moim zdaniem zbliżony klimat RE2 i CV to totalna bzdura. RE2 jest moim ulubionym więc siłą rzeczy w CV (jako w najgorszym) nie mogę widzieć podobnego klimatu... Klimat CV (stricte nieresidentowy)nie ma NIC wspólnego z klimatem RE2 (stricte full residentowym ;) ). Jak widać wszystko to kwestia względna. Po prostu trzeba zagrać i ocenić samemu. Po prostu uprzedzam, że można poczuć się rozczarowanym.

Co się zaś tyczy konsol to rzuć okiem do tematu o konsolach są tam dyskusje również o GC. Powiem tylko tyle,że GC JEST godny zaufania. To tania, dobra konsola.
Ostatnio zmieniony ndz 23 lis, 2008 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
kachu13
Posty: 5
Rejestracja: pt 22 paź, 2010
Lokalizacja: warszawa

Post autor: kachu13 »

wie ktoś moze czy jest mozliwosc zagrania we wszystkie (jakie powstały) czesci Resident evil na komputerze? Czy musze miec z 5 roznych konsol?

Deus Ex: Post przeniesiony z newsów o RE6...
Ostatnio zmieniony pt 22 paź, 2010 przez kachu13, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

kachu13 pisze:czy jest mozliwosc zagrania we wszystkie (jakie powstały) czesci Resident evil na komputerze?
Jesli masz monstrum wśród komputerów to owszem zagrasz na kompie poprzez emulator. Ale wariant z pięcioma różnymi konsolami jest lepszy i wygodniejszy.
One man forced to seek REVENGE
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Żeby zagrać w części, które nie były wydane na PC trzeba albo kupić konkretną konsolę albo bawić się w emulację.
Nie trzeba kupować wszystkich konsol aby zagrać w najważniejsze części - tutaj jest temat o tym traktujący:

http://www.mwrc.pl/forum/viewtopic.php?t=2276
Awatar użytkownika
Saladyn
Posty: 962
Rejestracja: pt 15 lut, 2008
Lokalizacja: Dublin
Kontakt:

Post autor: Saladyn »

A o tym już gdzieś na forum jest?


http://postapocalyptic.net/news.php?readmore=3048

Deus Ex: Było i to ze dwa razy :rad10: . Ładny avatar :).
Ostatnio zmieniony pt 05 lis, 2010 przez Saladyn, łącznie zmieniany 1 raz.
If there are any questions, direct them to that brick wall over there
Awatar użytkownika
czarnaton
Posty: 9
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011
Lokalizacja: Z daleka

Pytanie do każdego kto grał we wszystkie gry Resident Evil

Post autor: czarnaton »

Mianowicie mam pytanie - czy poza tymi produkcjami

- Resident Evil 0

- Resident Evil 1

- Resident Evil 2

- Resident Evil 3 Nemesis

- Resident Evil Code : Veronica

- Resident Evil 4

- Resident Evil Revelations

- Resident Evil 5

- Residemt Evil 6

- Resident Evil ORC

- Resident Evil Outbreak File 1

- Resident Evil Outbreak File 2

- Resident Evil Mercenaries 3D

- Resident Evil : Degeneration


oraz ich ,odmłodzonymi" lub skonwertowanymi na różne platformy wersjami są jakiekolwiek residenty w których widok (w trakcie walki też!) nie jest pierwszoosobowy? Bo nie cierpie FPS a zwłaszcza celowników. A chętnie zagrałbym sobie w jakiegojś residenta, którego jeszcze nie znam.
Z tego co obserwuję wiele osób piszę, aby pisać i mówi, by mówić. Dlatego jako stanowczy przeciwnik słów, a zwłaszcza ich wykorzystania wyłącznie jako narzędzie do zaburzania powietrza przypominam wam - cisza też może być piękna...
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

Rzuć okiem na tą listę i sam oceń w co nie grałeś...

- Resident Evil Remake (NGC)
- Resident Evil 1 DC (PSone/PS3)
- Resident Evil Deadly Silence (NDS/3DS)
- Resident Evil Gaiden (GBC)
- Resident Evil 4 (iOS)
- Resident Evil Mercenaries VS (iOS)
Ostatnio zmieniony wt 16 kwie, 2013 przez B@rt, łącznie zmieniany 2 razy.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Re: Pytanie do każdego kto grał we wszystkie gry Resident Ev

Post autor: Maestro »

czarnaton pisze:(...)oraz ich ,odmłodzonymi" lub skonwertowanymi na różne platformy wersjami są jakiekolwiek residenty w których widok (w trakcie walki też!) nie jest pierwszoosobowy? Bo nie cierpie FPS a zwłaszcza celowników. A chętnie zagrałbym sobie w jakiegojś residenta, którego jeszcze nie znam(...)
Kolega o tych częściach napisał, moim zdaniem wszelkie inne (Chroniclesy, Gaiden (na swój sposób) i Dead Aim z Survivorami) zaliczają się już pod celowniczki ;)

by Deus Ex: Scaliłem wątek z podobnych, już istniejącym.
Ostatnio zmieniony wt 16 kwie, 2013 przez Maestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
czarnaton
Posty: 9
Rejestracja: ndz 13 lut, 2011
Lokalizacja: Z daleka

Post autor: czarnaton »

Dziękuję za odpowiedź, ale proszę także o czytanie ze zrozumieniem - pisząc wersje odmłodzone miałem na myśli remake'y (którego to słowa używam sporadycznie, bo wolę pisać albo po polsku albo po angielsku. Zdania w stylu ,,ten chicken był tasty" wręcz mnie odpychają.), czego nietrudno się domyślić. Dlatego też Deadly silence ani remake się nie zaliczają - gdyż obydwie to odświeżona jedynka! Kolega bądź koleżanka nie doczytał też że konwercje również nie. Zatem Resident 4 iOS również się nie zalicza się w w.w. kryteriów jako oddzielny tytuł (bo to resident 4 na iphone. fakt zmieniony, ale to konwersja.) Co do Gaiden to walka odbywa się w nim jak już wspomniał Maestro w trybie pierwszoosobowym... Za to o Mercenaries Vs pierwsze słyszę i muszę to obowiązkowo wypróbować. No cóż - tak czy inaczej dziękuję za poświęcenie mi czasu.
Z tego co obserwuję wiele osób piszę, aby pisać i mówi, by mówić. Dlatego jako stanowczy przeciwnik słów, a zwłaszcza ich wykorzystania wyłącznie jako narzędzie do zaburzania powietrza przypominam wam - cisza też może być piękna...
Awatar użytkownika
B@rt
Posty: 302
Rejestracja: pt 21 mar, 2008
Lokalizacja: Unknown
Kontakt:

Post autor: B@rt »

czarnaton pisze:Dziękuję za odpowiedź, ale proszę także o czytanie ze zrozumieniem.
Uzupełniłem pozycje, których nie wymieniłeś w swoim poście. W innym przypadku napisał bym o dwóch tytułach z serii Resident Evil na iOS i GBC.
czarnaton pisze:oraz ich ,odmłodzonymi" lub skonwertowanymi na różne platformy wersjami
Teoretycznie Remake, Resident Evil 1 DC oraz Resident Evil Deadly Silence jest tą samą grą. Sądzę jednak, że warto choć raz je przejść dla nowego rozkładu zombie/przedmiotów/dokumentów i/lub ścieżki dźwiękowej.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Remake to nie tylko nowy rozkład przedmiotów, zombie czy dokumentów. To mocno zmieniona gra. Oczywiście szkielet jest ten sam ale jest całą masa nowych lokacji, zagadek, przedmiotów i przede wszystkim kapitalny wątek Lisy Trevor.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
kamil12697
Posty: 150
Rejestracja: pt 16 gru, 2011
Lokalizacja: Zamość

Post autor: kamil12697 »

Po dalszym domyśle postanowiłem kupić Wii gdzyż to są 2 konsole w jednej. Dostaje i wspaniałe Wii i GameCube. I teraz mam pytanie jakie części RE wydano na Wii i GC?

by Deus Ex: To nie jest wątek od tego rodzaju pytań... Przeniosłem.
Ostatnio zmieniony ndz 01 cze, 2014 przez kamil12697, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

W sumie, to praktycznie wszystkie ważniejsze prócz RE5 i RE6 :P

- konwersje starszych gier na GC: RE2, RE3, CV
- gry, które wyszły pierwotnie na GC: REmake, Zero, RE4
- gry, które wyszły pierwotnie na Wii: Umbrella Chronicles, Darkside Chronicles
- konwersje starszych gier na Wii: REmake, Zero (względem wersji z GC różnią się chyba tylko sterowaniem oraz brakiem konieczności zmiany płyty), RE4 (zawiera wszystkie dodatki z wersji na PS2 + celowanie Wiilotem)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”