13 pytań do fana Resident Evil :)

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

13 pytań do fana Resident Evil :)

Post autor: Deus Ex »

Zapraszam do udziału w tym temacie. Im dłużej i bardziej wyczerpująco będziecie odpowiadać na dane pytania tym lepiej. Dla ułatwienia osobno podałem szablon z pytaniami, a osobno swoje odpowiedzi.
Pytania:
1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?




1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
RE3. Od niej zaczęła się moja przygoda z serią już ładnych parę lat temu.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Oczywiście. Co prawda może człowiek nie ma aż tyle czasu co kiedyś ale „rekreacyjnie” lubię sobie przejść np. RE3 czy odpalić merce z tego trybu. Ciągle czeka na mnie również mało co dotknięty RE Zero (no, co prawda nie taki stary, ale już te kilka lat ma na karku ;)).

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Trudno ocenić, ale myślę, że będzie to RE4. Długie godziny łażenia po wiosce, zamku i wyspie, a potem wielogodzinne katowanie trybu Mercenaries. Gra mnie bardzo wciągnęła i wolno się nudziła.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
RE3. Trudno mi powiedzieć ile razy oglądałem napisy końcowe, przechodziłem na wiele różnych sposobów – myślę, że będzie to około 50 razy. Aczkolwiek muszę się przyznać, że dawno nie grałem w „normalny” sposób tylko z nieskończoną amunicją :P.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Nie ma takiej części, miałem co prawda krótki kontakt z uznawaną za słabą odsłonę serii Gun Survivor ale grałem naprawdę krótko (pamiętam tylko, że w tej części jest widok FPP).

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Mogę powiedzieć, że w momencie gdy rejestrowałem się na forum nie wiedziałem praktycznie nic na temat RE w porównaniu do tego co wiem teraz. Co prawda daleko mi do miana eksperta, jednak mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że dzięki forum MWRC jestem osobą, która jest zorientowana w tematyce serii i wie o co chodzi. Spotkałem tutaj wielu znawców RE, którzy są obeznani tak w fabule jak i w gameplay’u jako takim. Sądzę też, że ponad 2-letni staż pozwala mi na chwilę obecną służyć wiedzą innym osobom.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Owszem, były bodaj dwa, może trzy takie przypadki. Ponieważ są pewne patenty, które się w RE powtarzają (zamiana przedmiotów, przesuwanie posągów itd.) ktoś, kto ma już jakieś doświadczenie w grze poradzi sobie łatwiej z innymi częściami.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Obecnie mam PC (do niedawna jeszcze grałem na kompie w RE4) i GameCube’a ale gram wyłącznie na GC.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Mam nadzieję, że kiedyś powstanie Resident, który połączy klimat starszych części, takich jak Remake ze świetnymi rozwiązaniami związanymi z gameplay’em, grafiką nowych Resów. Nie chodziło mi nigdy o rozwałkę, bo nie to zakłada pierwotna koncepcja RE. Mimo ogromnego sentymentu jakim darzę RE4, to wyobrażam sobie grę gdzie mało się strzela, więcej ucieka, ukrywa przed przeciwnikami i z przyspieszonym biciem serca otwiera drzwi do pomieszczenia, w którym nie wiadomo co na nas czeka.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Na chwilę obecną są to Outbreaki – głównie ze względu na to, że akcja rozgrywa się w starym dobrym Raccoon. Nie wiem także czy będę miał kiedykolwiek okazję zagrać w pierwszą odsłonę serii, chętnie zobaczyłbym jak wygląda ten Resowy klasyk nad klasykami.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Fabuła, jakkolwiek rozbudowana i mogąca zainteresować, w swej konstrukcji przypomina film niższej klasy. Mam pewne pojęcie o fabule i orientuję się w tym w temacie, jednak dla mnie RE pozostanie przede wszystkim grą. Klimat jaki bije z niektórych lokacji czy uciekanie od zombiaków – to jest to co przyciąga w Residencie najwięcej osób, a przynajmniej przyciągnęło mnie. Dlatego z chęcią czytam o dokonaniach innych – to ile razy ukończyli daną część, jaką postacią im się najlepiej grało, jakiej broni używali, z którym przeciwnikiem mieli kłopot itd.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Wydaje się, że CAPCOM nie będzie skory do zaprzestania wydawania serii gier, która bazując na uznanej marce staje się grą akcji, bodaj najpopularniejszy gatunek na „growym” rynku. Ale to w przypadku jeżeli trend jaki wyznaczyły RE4 i RE5 będzie kontynuowany. Jeżeli któraś z nowych części RE byłaby dla graczy zbyt wymagająca (np. trudne zagadki czy mało wygodny system rozgrywki) to ci co zaczęli przygodę z RE od czwórki mogliby być rozczarowani. Starzy fani w takim układzie machnęliby na to ręką, skoro RE i tak się dla nich skończyła, natomiast ci nowi, zawiedzeni sięgnęliby po inne tytuły. Czy to byłby koniec serii?
Rynek gier się zmienia a wydawcom zależy przede wszystkim na tym, aby zrobić kasę. A ponieważ nie sposób jest dogodzić wszystkim fanom, producenci gier próbują sprostać oczekiwaniom tych, których jest najwięcej.
A co do tego jak długo wydawany będzie RE – nie mam zielonego pojęcia, trudno mi to przewidywać więc powiem, że wydane zostanie jeszcze powiedzmy, 3, 4 części :P.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Nie. Jest spora grupa osób, która patrząc na najnowsze odsłony serii kręci nosem tak naprawdę zagrywa się w nie. Jeżeli gra sprawia komuś frajdę to chyba tylko dobrze. Nawet jeżeli są osoby, które mówią, że RE4 i RE5 ich rozczarowały to na pewno wiele z nich świetnie się przy tych odsłonach bawiło. Natomiast fanom gatunku survival horror pozostaje czekać co pokaże RE6, który rzekomo ma być „powrotem do korzeni”.
Ja jestem o tyle w dobrej sytuacji, że jest jeszcze kilka części, w które nie grałem, natomiast osoby, które wszystkie dotychczasowe części zaliczyły muszą liczyć się z tym, że już nigdy nie poznają jak to jest zagrać w nowego starego RE. Nowego, czyli właśnie wydanego; starego, czyli czerpiącego z pierwotnej konwencji.
Ostatnio zmieniony ndz 10 sty, 2010 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Moją ulubioną częścią serii jest RE4.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Nie, chociaż bardzo chętnie zagrałabym jeszcze w jedynkę ale nie mam takiej możliwości.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Najwięcej czasu poświęciłam RE4 bo jakżeby inaczej :D

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Najwięcej razy zagrałam w RE4. Grałam przez cztery lata. Nie mam statystyk ale całą grę od początku do końca przechodziłam dobrze ponad 100 razy. Na tę ilość składa się granie
dla przyjemności, przechodzenie gry na różne sposoby (chodzi tu o bronie), kręcenie speedrunów na każdym poziomie trudności.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Zastanawiałam się nad dwiema grami: RE0 i RE5. RE5 ma mercenaries, które bardzo lubię a więc zostało RE0, w którym najbardziej dokuczał mi brak skrzyni.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Moja wiedza nie powiększyła się zbytnio ponieważ z serią miałam dużo do czynienia zanim tutaj się zarejestrowałam. Jednakże jestem bardzo ciekawa doświadczeń innych graczy i
zawsze jakieś nowinki można się dowiedzieć.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Tak, pamiętam jak rozpaczliwie szukałam pomocy w znalezieniu medaliona w RE1 :P

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Głównie konsole bo laptop nie za bardzo nadaje się do grania a jeżeli to mogę zagrać tylko w RE3 i RE4 bo RE5 już nie pociągnie.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Bardzo bym chciała zagrać w coś podobnego do jedynki (oczywiście z nowym sterowaniem). Realnie to jednak na to nie liczę. CAPCOM nie odważy się tego zrobić w obawie przed klapą finansową bo ci, którzy zaczynali od tej części już odchodzą od gier a nowi gracze są przyzwyczajeni do zupełnie innego gameplayu.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Nie grałam w survivory ponieważ nie chcę w nie grać. Aha i jeszcze nie dokończyłam Outbreak 2 bo jakoś walka ze zwierzętami mnie nie rajcuje :P


11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła seri RE czy granie jako takie?
Bardziej interesuje mnie granie. Nigdy nie przykładam w grach wagi do fabuły ponieważ nie ma ona żadnego wpływu na to co za chwilę zrobię.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Myślę, że Residenty będą wydawane tak długo jak długo będzie na nie zapotrzebowanie a producentom będą przynosić zyski.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Jeżeli dla nich się skończyła to nie mam na to wpływu. Ja zawsze będę czekała na kolejną część pomimo moich rozczarowań ostatnimi produkcjami. Kto wie może ponownie zachłysnę się jakąś częścią tak jak to było w przypadku RE4 ;)
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Trudne pytanie, bo każda część w ciągła mnie na długie godziny, urzekając niesamowitym klimatem i grywalnością. Ale po zastanowieniu to chyba będzie RE Remake.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Jako, że moja przygoda z RE zaczęła się dopiero jakiś rok temu i przez ten czas przeszedłem po kilka razy wszystkie resy dostępne na Gamecube, a RE 5 na razie nie posiadam, to w chwili obecnej robię sobie przerwę od serii :rad2: . Jednak z pewnością kiedyś do niej wrócę :rad12: .

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

RE 4, za pierwszym razem przejście tej części zajęło mi mnóstwo czasu. Po za tym jest ona chyba najdłuższa z resów dostępnych na GC :rad2: .

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

RE 2, osiem razy :rad2: .

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Hmm, RE 4 ze względu na odmienny klimat. Nie znaczy to jednak, że źle się przy niej bawiłem.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Zanim nie zarejestrowałem się na forum, to na temat resów nie wiedziałem praktycznie nic. To forum i powiązana z nim strona internetowa stały się dla mnie kopalnią wiedzy na temat serii :rad10: . Mimo iż daleko mi do eksperta, już dowiedziałem się sporo :rad10: . .

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Tak, kilka razy... :dead: .

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?


Gamecube i PC, ale o wiele częściej korzystam z tego pierwszego.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Tak, bardzo liczę na powrót serii do korzeni, bo forma Re jako gry akcji nie za bardzo do mnie przemawia :rad2: .

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Tak. RE 5 i Outbreaki.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Klimat, na który składa się walka i uciekanie przed zombie i innymi kreaturami, rozwiązywanie zagadek, eksploracja różnorodnych lokacji, jak i fabuła.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Cóż, sądzę że powstanie jeszcze jedna część z numerkiem w nazwie i może jedna, dwie go pozbawione.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Tak. RE będący survival horrorem już się skończył, teraz mamy RE grę akcji co nie do końca mi pasuje, ale pomimo odmiennego klimatu, nie widzę przeszkód by nie zagrać w nowe resy :rad12: .
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

No to jedziemy, moja spowiedź i rozliczenie się z serią...

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Zdecydowanie RE2, ze względu na świetny klimat, masę zombie i całkiem ciekawe zagadki.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Owszem, ostatnio przeszedłem pierwszą część (podstawową, nie REmake).

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Jakby nie patrzeć muszę tu wskazać RE4. Cudowna pozycja, która wyszarpała mi z życiorysu naprawdę mnóstwo godzin.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Tu też typuję czwóreczkę - nie potrafię powiedzieć dokładnie, ale jakieś 14-15 razy skończyłem ją na pewno.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
I tutaj pewnie powinno pojawić się RE5 - o, takiego :D Najbardziej zawiodłem się na Outbreaku. Mimo świetnej atmosfery podczas gry niektóre rozwiązania techniczne (loadingi, grrrr...) i gameplayowe (postacie sterowane przez konsolę to prawdziwe pustaki) kompletnie zabiły dla mnie ducha tej produkcji.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Pobyt na forum znacząco wpłynął na moją wiedzę o serii - tylu tu wyjadaczy, że zawsze można dowiedzieć się czegoś nowego ;)

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Owszem, przyznam się - korzystałem z solucji do pierwszej części. Resztę RE starałem się przechodzić sam, aczkolwiek nie miałem skrupułów sięgając do poradników w miejscach, w których się zaciąłem.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
GameCube, Xbox 360 i PC.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Chciałbym bardzo zobaczyć nowe RE w oszałamiającej grafice w jakości HD, ale w starej formule. Statyczne tła można zastąpić czymś na wzór RE:CV, bo przecież nikt chyba w tych czasach nie będzie robił renderowanych teł i statycznej kamery do swojej gry...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Owszem, RE:UC i RE:TDS są poza moim zasięgiem - a szkoda, wielka szkoda...

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Szczerze powiem, że fabuła w RE kręci mnie średnio. Jest szyta grubymi nićmi, poplątana i zamotana, a w dodatku powoli robi się z niej brazylijska telenowela. Ale mimo tego i tak gram po to, żeby poznać jej kolejne fragmenty i jestem ciekaw, co będzie dalej, dlatego proporcje ustawiam mniej więcej jakieś 40:60 w stronę akcji.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Tak długo, dopóki istnieje Capcom - to ich żelazna marka, z której nie mogą zrezygnować. Generuje po prostu za dużo przychodów, a gdy oficjele firmy uznają, że przyda się podreperować budżet i kupić sobie kolejne pięć Ferrarek to po jaką serię sięgną...?

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
RE nigdy się nie kończy.
Obrazek
MrREVILPL
Posty: 280
Rejestracja: pt 02 lis, 2007

Post autor: MrREVILPL »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Zdecydowanie Resident evil 3. Od niej zacząłem swoją przygodę z serią (a raczej mój ojciec, a ja ją kontynułowałem :smiech7: )

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Oczywiście w RE3 zagrywam się po dzisiejszy dzień. Co prawda już trochę mniej ale gram.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
RE3. Grałem najwięcej w tą cześć gdyż najbardziej lubię, a w szczególności tytułowego NEMESISA. No i kiedyś rypałem nawet dla rekordu (na czas, limit amunicji, sam pistolet itp.)

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Tak jak wyżej podałem RE3. Szczerze to już nie wiem ile razy. Będąc młodszym zagrywałem się na psx, a wraz z upływem czasu przesiadłem się na PC i już straciłem rachubę.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Szczerzę mówiąc to żadna. Nie grałem także w słynne celowniki więc się nie wypowiadam. Może jeden element, który mnie zaskoczył i zawiódł to w RE2 brak wyboru (tak jak to było w RE3) np. wyskoczyć przez okno lub uciec przez drzwi w tedy gdy pojawiały nam się dwie opcje do wyboru np. gdy nadchodził NEMESIS w restauracji mam nadzieję, że wiecie o co chodzi. No, a w RE2 zagrałem po RE3 więc byłem pewny, że ta opcją była dostępna i w innych częściach. :smiech6:

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Ogromnie. Zawszę gdy chciałem dowiedzieć się ciekawostek o RE to punkt MWRC :rad2:

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Kiedyś tak było. Pamiętam, że miałem kiedyś gazetkę gdzie był opis RE3 no i niestety muszę się przyznać trochę z niego skorzystałem szczególnie w fabryce i Clock Tower :smiech7:

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Playstation 3 oraz 1 lecz już jedynka leży w koncie dla tego, że gry z jedynki można odpalać na trójce. No i PC także posiadam.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Liczę i to bardzo. Wkurza mnie tylko to, że Nintendo kradnie wszystkie RE starego typu mówię tu o Remake lub RE0. RE4 i 5 nie są złe ale ja jako stary fan serii chcę stare dobre zombiaki.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Outbreak 2 oraz stary poczciwy RE1. Nigdy nie grałem w te tytuły, a celowniczki jakoś do mnie nie przemawiają więc nawet w nie grać nie zamierzam. Lecz outbreak1 spodobał mi się bardzo klimat nawet akcja to mi się podoba dla tego muszę zaliczyć 2 część. No i chciałbym zobaczyć jak ta pierwsza część wyglądała w Remake co prawda grałem lecz chce zobaczyć starą dobrą szkołę residentów.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Fabuła. Szczególnie chciałbym zobaczyć co się stało z Nikolaiem z RE3 bardzo lubiłem fabułę RE3 oraz tą postać. No i ja w każdej grze stawiam na fabułę, a nie tylko bez myślne prucie do przodu i wyrzynanie wszystkiego po drodze.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Myślę, że wydadzą jeszcze z 2 części. Potem już sami zaplątają się we własne sidła i nie będą wiedzieli co robić dalej. W tedy zostaną już tylko wydawane Remake i celowniczki.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Jak dla mnie RE umarł już wraz z wydaniem RE4. To już nie jest to samo. RE zawsze kojarzył się mi z zombie itd. Dlatego ja chce powrotu na stare śmieci. Może zostać kamera itp. co w RE4 i 5 ale dajcie zombie, dajcie miasto, dajcie klimat taki jak nam towarzyszył w starych residentach i zróbcie tak bym po włączeniu waszej gry znów zaczął się bać.
Awatar użytkownika
Arek
Posty: 761
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Arek »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Tutaj się biją dwa RE,Remake i RE2.Co prawda RE2 miałem kiedyś ale odkąd nasłuchałem się o tej części wiele dobrych rzeczy i na zlocie dzięki Nemsisowi US ukończyłem ją,tak to był 1 scenariusz bardzo mi się spodobała.Remake kocham bo to jak sama nazwa wskazuje powrót do 1 w odnowionej wersji która jest mocną 10/10,podobnie jak RE 2 więc obie części uznaje za najlepsze póki co ;).
2.Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Pewnie i to wiele wiele razy i napewno zawsze będę wracał ;).
3.Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Bez dwóch zdań to będzie RE 3,w końcu moja pierwsza część więc logiczne że najwięcej czasu siedziałem przy niej ;).
4.Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
No proste że RE3,liczę że ponad 40 razy ukończyłem tą część ;).
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Nie lubię tego mówić ale RE4.Za dużo odskok od poprzednich części i to mi się najbardziej nie podobało.Ale skoro seria podążyła w takim kierunku to zaczynam się do tego przyzwyczajać i mniej mi już to przeszkadza ;).
6.Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Oj naprawdę o bardzo dużo ;).
7.Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Tak tak... i to niestety nie jednokrotnie :P.
8.Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
PSone,Gamecube,PS2,PS3 no i PC :D.
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
No pewnie że liczę na powrót,ba nawet marzy mi się to."Lost In Nightmare"mnie bardzo ucieszył,powrót do tak jakby the mansion i do starych lokacji jest zadowalający.Niemniej jednak RE6 zapewne nie będzie już starym dobrym RE więc nie ma na co liczyć :d.
10.Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Tak,jedyny RE w jakiego nie grałem to Outbreak 2 no i TDC ale to nowości więc to pomijam.Też jeszcze kilku części nie mam ale we wszystkich oprócz tych dwóch kiedyś nie raz grałem ;).
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Oczywiście że jedno i 2,ale jednak bardziej fabuła.
12.Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Mam nadzieje że do końca świata i jeszcze dłużej ;).
13.Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Znów tak i nie.W pewnym sensie najważniejszy etap dla serii się już dawno ukończył,można powiedzieć że razem ze zniszczeniem Raccon City.Dla mnie seria jednak się nie zakończyła bo pomimo tego że dzieje się bardzo dużo nowego to postacie i fabuła nie została zakończona i wciąż się toczy więc seria nadal żyje :D.
Ps3Centerbloog.pl
Awatar użytkownika
QuadraxiS
Posty: 192
Rejestracja: śr 09 gru, 2009
Lokalizacja: Terra Incognita

Post autor: QuadraxiS »

1.Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć.Bardzo cenie sobie RE:ZERO,CV,RE2 i RE4.
2.Sporadycznie.Ostatnio był to RE2,ale dzwiękowo mnie zniechęcił i porzuciłem go dla ZERO.
3.RE4.Ta gra aż prosi się aby ją zaliczać kilka razy.Sprawdzanie różnych opcji levelowania broni,odkrywanie nowych broni,stosowanie nowych taktyk,zebranie wszystkich skarbów itd.
4.RE4.Pięć czy sześć razy może nawet więcej.
5.RE5.Zbyt wtórna w stosunku do poprzedniczki,nudna,krótka,niestraszna,zrobiona jakby na siłę tylko i wyłącznie pod kątem gry przez sieć.
6.Całkiem całkiem.Naprawdę bardzo solidne kompendium wiedzy na temat RE.Merytorycznie miażdży wszystkie polskie fora.
7.Czasami.Ale generalnie mam podejście bardzo ambicjonalne i sam lubię dojść jak to zrobić.Choć zagadka z zapalaniem pochodni zwierząt w RE:ZERO irytowała mnie i w końcu zajrzałem do opisu.
8.GC,360,DC.Kiedyś było jeszcze N64 a ostatnio myślę o ponownym zakupie Wii.
9.Jestem za połączeniem starego z nowym.Więcej strzelania,nowe dobre puzzle,powrót do mrocznych lokacji,klimatyczna muza na poziomie tej z RE2,nieliniowość na niespotykaną do tej pory w serii skalę.
10.Nie grałem w OUTBREAK-i.Widziałem jak ktoś grał,ale sam jakoś nie miałem ochoty.Może teraz, kto wie.Zapamiętałem tylko,że jest tam opcja zarażenia i koszmarnie długie loadingi.
11.Zdecydowanie gameplay.Fabuła wiadomo, musi być.Ale żeby mnie jakoś szczególnie fascynowała to nie.Zresztą te ciągłe powroty, zmartwychwstania.Przymykam na to oko jeśli jest grywalność, klimat i "scary moments".
12.Tego nie wie nikt.To zależy co rozumiemy pod pojęciem"jak długo".RE to masa pobocznych gier, rail shooter-y i takie tam fiki-miki.Będą wydawać residenta tak długo aż się wszyscy porzygają!
13.I tak i nie.RE5 rozczarowała mnie bardzo.Ale ciągle gdzieś tam tli się jeszcze iskierka nadziei,że zanim umrę to zagram w prawdziwego residenta :smiech6:
Ostatnio zmieniony ndz 10 sty, 2010 przez QuadraxiS, łącznie zmieniany 2 razy.
Never get into argument with an idiot,because they'll bring you down to their level and then beat you with experience.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Sądzę że moją ulubioną częścią będzie pierwszy resident evil - do tej gry mam spory sentyment zwłaszcza z uwagi na ścieżkę dźwiękową, srebro przypadło by Remake'owi i RE3 - 3ka właśnie była moim pierwszym resem w ogóle (nie licząc dema RE2 :smiech3: )

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Nie tak często jak kiedyś. Z rzadka przechodzę część pierwszą i drugą, RE3 ostatnio przeszedłem chyba ponad rok temu :( najczęściej wracam do RE Zero, RE Code Veronica oraz RE4 jako że te gry mam na konsoli.
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Z pewnością byłby to RE3 - tą grę przechodziłem wielokrotnie, kiedyś nawet kilka razy tygodniowo (!) i z pośród wszystkich resów ukończyłem ją na pewno najwięcej razy. Nie wspominając już o grze w tryb mercenaries by odblokować wszystkie bonusy :)
Poza tym sporo czasu zabrało mi ukończenie Code Veronica i RE4.
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Bezapelacyjnie RE3, sądzę że ponad ok. 30 razy z pewnością skończyłem tą grę, grałem w nią bardzo często nie raz nie dwa przechodząc w jedno popołudnie.
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Hmm myślę że RE: Gaiden na GBC, ta gra wiele razy mnie frustrowała i męczyła, z pewnością już do niej nie wrócę po przejściu jej zaledwie raz.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Rzekłbym bardzo mocno - to tutaj dowiedziałem się wielu rzeczy o co niektórych grach zanim w nie zagrałem lub na temat tych gier w które jeszcze nie zagrałem do dnia dzisiejszego, zawsze szczególnie lubowałem się w opisach przeciwników :)
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Hmm, na pewno zaglądałem przy motywie z rekinem w Remakeu, kiedy trzeba było opuścić bariery na szyby zanim ta morska bestia przebiła się przez nie :) więcej sytuacji nie pamiętam.
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
PC, PS2 i Nintendo Game Cube
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Nie mówię że nie lubię akcji, czasami takie gry są spoko ale od resa zawsze oczekiwałem czego innego a mianowicie klimatu i strasznych przeciwników, gdzieś w sercu nadal mam nadzieję że chwalebne czasy survival horroru wrócą do łask, choć niestety w dobie casual gamingu nic nie zapowiada tego powrotu :(
" Spodziewajmy się najgorszego, z nadzieją na najlepsze" ;)
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Hmm dobre pytanie...może RE: Outbreak( i O: File 2)? może. Ofkoz jest jeszcze RE5 ale szczerze mówiąc nawet jeśli nabędę wreszcie current gena to 5ka będzie gdzieś na końcu mojej listy gier do sprawdzenia, dzięki Capcom :/
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Chyba granie, jasne fabuła jest ważna, ale ja zawsze lubię przede wszystkim czuć klimat zaszczucia i "niebezpieczeństwa" , po prostu chcę się choć trochę wystraszyć :)
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Będzie wydawany tak długo jak Capcomowi będzie się to opłacało, wiadomo rynek się zmienia i Capcom stara się być elastyczny również względem serii RE co widać na przykładzie kilku ostatnich gier - RE4, RE5 RE UC RE:DC, seria nadal istnieje ale zmienia się pod graczy w związku ze zjawiskiem znanym jako Casual Gaming - przejście z horroru na akcję jest najlepszym na to dowodem a że RE jest dość znaną marką to tylko może zachęcać ich do dalszej eksploatacji, w jakim kierunku pójdzie seria przez to? hmm trudno orzec.
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Coś w tym jest. Wiadomo nadal powstają nowe części ale to już nie to samo co niektórzy ( w tym ja ) by chcieli, moim ostatnim nabytym resem był Remake, w którego grając bałem chyba się najbardziej w historii mojego kontaktu z serią, widząc to co obecnie odwala Capcom w porównaniu z poprzednimi osiągnięciami wzbudza we mnie jedynie uśmiech politowania, ok RE5 nawiązuje do fabuły serii, RE UC i DC też, ale nie sądzę by te gry potrafił wzbudzić w graczach starszej daty te same uczucia co poprzedniczki, RE był survival horrorem i survival horrorem powinien zostać, zaś Capcom zamiast dokonać sensownych usprawnień wraz z 4ką praktycznie zabił gatunek gier grozy, re4 jest świetne ale to już nie to samo i nigdy nie potraktuje 4ki i gier po niej jako pełnoprawne resy jeśli jako resy w ogóle :( przynajmniej do czasu aż Capcom zdecyduje się jakoś wrócić do korzeni rozgrywki odpowiednio ją odświeżając oczywiście ;)
Ostatnio zmieniony ndz 10 sty, 2010 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Angela
Posty: 189
Rejestracja: sob 31 maja, 2008
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: Angela »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
- Cóż, nie ma części, której bym nie lubiła, cała seria według mnie świetna.
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
- Oczywiście, gram cały czas, raz w RE1, a za innym w RE2 lub 3.
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
- Najwięcej czasu poświęciłam RE2 i poświęcam go nadal.
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
- Najwięcej razy przeszłam RE2, niestety nie jestem w stanie wymienić, ile razy przeszłam.
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
- Najbardziej rozczarowały mnie obie części RE Gun Survivor, w "jedynce" ze względu na grafikę, co do reszty w tej części nie mam zastrzeżeń, w "dwójce", ponieważ to jest tylko powtórka z RE Code Veronica.
6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
- Przyznam, że nie wiedziałam na temat RE nic, ale gdy się zarejestrowałam, to ta wiedza mi się zwiększyła.
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
- Oczywiście, wciąż szukałam, co zrobić z medalionem jednorożca w RE2.
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
- Głównie konsolę, wciąż mam Psx na RE1, 2 oraz 3, miałam także Ps2, ale z laserem coś się chyba stało.
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
- Zdecydowanie bardziej wolę powrót do dawnego RE, wtedy był dobry klimat, jak w RE1, rozbudowanie jak w RE2, wybór drogi jak w RE3, wtedy było zdecydowanie lepiej, tak szczerze, to gry akcji nie za bardzo mnie interesują.
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
- RE Dead Aim, bardzo chciałabym zagrać w tą część, gdyż jest coś, co mnie w niej zainteresowało, zaciekawiło.
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
- Interesują mnie obie opcje z nieco większym zainteresowaniem na gameplay.
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
- To zależy od tego, czy producenci będą chcieli wydawać tą grę dalej, i czy będą mieli jakiekolwiek pomysły co do fabuły itd. Dopóki daje im to zyski, będą produkować dalej.
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
- Skoro mówią, że dla nich się skończyła, to już jest ich sprawa, ja nadal mam tą nadzieję, że będą wydawać dalsze części RE, zawsze będę czekać na to, co wymyślą Panowie z Capcomu.
Ostatnio zmieniony ndz 28 mar, 2010 przez Angela, łącznie zmieniany 1 raz.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Tu się zastanawiałem pomiędzy RE3 a RE4, ale że RE3 był moim pierwszym Resem i mam do niego jakoś większy sentyment więc 3 jest dla mnie najlepsza.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Może już nie często, ale od czasu do czasu sobie pyknę.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Oczywiście 3, ale 4 też poświęciłem bardzo dużo czasu.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Tu jestem pewien, to RE3 ale ile razy go przeszedłem to nie mam pojęcia, zbyt dużo tego było :smiech3:.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Tu jest to RE5 jak i RE2. RE2 nawet nie ukończyłem, ponieważ najwyraźniej nie miałem już ochoty grać Leonem po Claire. Jakoś nie mnie wciągnął klimat. RE5 przez to, że stale się ktoś z nami szwęda i tylko przeszkadza. Mimo, że pod względem technicznym to dopracowana gra, to reszta całkiem szwankuje. Tu jestem pewny RE5 to dla mnie najgorszy Res.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Dość sporo, a to dlatego, że poznałem dużo ciekawostek, informacji i jak by to napisać może technik przechodzenia gier :smiech6: .

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Nie, jak gra mnie interesuje to mam dużą satysfakcje z jej samodzielnego ukończenia.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Głownie PC, kiedyś PS2.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Miło byłoby zobaczyć ostatniego Resa w starej oprawie. Choć nie zaprzeczę pierwszy raz jak zobaczyłem RE4 to zmiany mi się podobały, jednak po 5 uznałem, że to zły zabieg. Wolę statyczne kamery z RE3.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Oczywiście to RE REmake i RE0. Bardzo chciałbym w nie zagrać. Choć może nie długo wreszcie sobie pogram, z czego jestem bardzo uradowany :rad13: .

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Oczywiście gameplay w RE bierze górę. Fabuła nigdy mnie specjalnie nie obchodziła, jak to Bzdursky napisał przypomina to miałką, cienką, brazylijską telenowelę. Ale przyjemność z rozgrywki, jak i rozwiązywanie zagadek to miodek.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Dopóki Capcom będzie zbijał kasę, to będzie wydawał odgrzewane, zmodyfikowane kotlety.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Dla mnie się skończyła, choćby po RE5 gdzie fabularnie nawet już chyba wszystko zostało zamknięte. Zresztą na samą myśl, że znowu te same postacie się mają przewijać to już mnie na mdłości bierze. Szczerze mówiąc osobiście chciałbym zobaczyć ostatniego RE w starym stylu z RE3, reszta już mnie zbytnio nie obchodzi.
Ostatnio zmieniony ndz 10 sty, 2010 przez Salvin, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
xBlazex
Posty: 120
Rejestracja: śr 10 gru, 2008
Lokalizacja: Sztum

Post autor: xBlazex »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Zdecydowanie RE2.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Pewnie ze tak:)

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
RE2. 2 lata życia

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
RE2 oj duuuużo tego było koło 20, a potem 16 razy re4 na wszystkie możliwe sposoby i odblokowałem wszystko co można

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
RE5, dla mnie to już nie jest resident tylko żenada(jeśli tak to sie pisze:))

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
oj sporo i to bardzo:) kiedyś to tylko grałem i grałem a tu dowiedziałem sie dużo o histori RE

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
tak zdarzyło mi sie w re0 i remake

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
GameCube, ps2, psx, pc

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Liczyć to sobie moge ale bardzo bym chciał powrót starych re'sow

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
RE:UC i RE:TDS bo nie mam wii:]

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
na początkach tylko granie ale dzięki forum zaciekawiła mnie fabuła

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
oby jak najdłużej,ale tak poważnie to bardzo bym chciał żeby jeszcze dłuuugo

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
jeżeli chodzi o to, że wszedł nowatorski pomysł z re5 to sie zgodze ze sie skończyła juz seria i chciałbym powrót sratych re'sów jak juz pisałem wyżej
Ostatnio zmieniony wt 12 sty, 2010 przez xBlazex, łącznie zmieniany 2 razy.
A beautiful way to become infected, alone or with others
Awatar użytkownika
KaMoL
Posty: 184
Rejestracja: wt 24 lis, 2009
Lokalizacja: Katowice - Melbourne

Post autor: KaMoL »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Po głębszym namyśle RE 4, dobrze straszy :),
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Min raz na rok pogram sobie w Serie RE :). Ogólnie lubię wracać do moich ulubionych smaczków :)
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Ciężko powiedzieć, ale raczej RE 4.
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

Pewno RE 2, bo mając wtedy pierwszego takiego Survivala na PSXa zagrywałem w niego jakieś 2 tyg pod rząd, A tak to chyba RE 4 jeszcze. Za każdym razem, gdy gram to mam takie niecodzienne uczucie strachu :). Oczywiście gdy jest Ciemno i mam słuchawki na uszach :).
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Chyba RE 5 bo brak mi było klimatu, nie miałem już tego poczucia strachu. Ale i tak mi się bardzo podoba ze względu na fabułę :).

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Ojj bardzo, zwłaszcza czytając artykuły dotyczące całego universum RE , Time Line'y
Artykuły, różne notatki w PL z Residntów.
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Zdarzało sie.Tak trafiłem na MWRC przy przechodzeniu RE 3.
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PS 2, XBoX360, miałem gameCube, czasem Wii i PC -.-
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada
Finka pisze:Bardzo bym chciała zagrać w coś podobnego do jedynki (oczywiście z nowym sterowaniem). Realnie to jednak na to nie liczę. CAPCOM nie odważy się tego zrobić w obawie przed klapą finansową bo ci, którzy zaczynali od tej części już odchodzą od gier a nowi gracze są przyzwyczajeni do zupełnie innego gameplayu.
Ta pani napisała wszystko w skrócie to co ja bym chciał powiedzieć.
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Umbrella Chronicles
11.Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Fabuła~!, podstawowa rzecz w grze, i klimat, aby było strasznie.
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Mam nadzieję że powstaną jeszcze nowe częsci, ale nie rozmyślam nad tym.
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Każdy ma indywidualne podejście do tego, jakim jest fanem i czego.
Jak twierdzą że się skończyła to niech mówią, a ja dalej bd sie zagrywał w smaczki ze stajni Capcom <3.
Ostatnio zmieniony pn 11 sty, 2010 przez KaMoL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: 13 pytań do fana Resident Evil :)

Post autor: Recoil »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
RE2. Jak każdy - ulubioną częścią jest ta, od której zaczęła się przygoda.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Jak już przełamię lenistwo i podłączę szaraka to owszem :)

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
RE2 - przeszedłem chyba na każdy możliwy sposób i (poza tofu) zdobyłem wszystko co tylko można. Poza tym przez długi czas RE2 była jedyną częścią RE, którą miałem, więc katowałem ją bezlitośnie.
RE4 - przeszedłem również na każdy możliwy sposób (oprócz knife run) i zdobyłem wszystko co tylko da się w tej części zdobyć. Nie dlatego, że była jedyną jaką mam tylko dlatego, że ma piekielnie dobrą grywalność...

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Zarówno RE2 jak i RE4 przeszedłem blisko 50 razy.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
RE: CV (zapraszam do bliższego zapoznania się z moja opinią tu )

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Muszę przyznać, że pierwszym źródłem wiedzy był dla mnie RCS. Tu jednak moja wiedza poszerzyła się jeszcze bardziej. Zwłaszcza jeśli chodzi o drobnostki, niuanse i wiedzę (że tak powiem) bardziej zaawansowaną, szczegółową.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Swego czasu szukałem medalionu w RE1 (tego ukrytego w księdze - nie wiedziałem, że jest opcja przyglądania się w 3D) przez blisko miesiąc. Nie zajrzałem - sam doszedłem. Ale człowiek się starzeje, więc przy CV (obrazy) oraz Zero (zwierzęta - dalej nie widzę związku między wskazówką a rozwiązaniem... :/) złamałem się i sięgnąłem do opisu... :(

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
PSX, PS2, GC, PS3.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Nie liczę. To nierealne. Wprawdzie nadal marzy mi się Remake RE2 z prawdziwego zdarzenia (taki z bitmapami), ale to tylko marzenia ściętej głowy. Natomiast uważam, że można pogodzić jakoś nowy gameplay ze starym klimatem (czego dowodem jest chociażby Dead Space). Myślę, że to byłaby niezła alternatywa.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Myślę, że chętnie rzuciłbym okiem na Umbrella Chronicles i Darkside Chronicles. Nie jest to jednak jakiś szał. Po prosty z ciekawości bym spróbował.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?
Na fabułę zacząłem dopiero zwracać uwagę właściwie dopiero jak trafiłem na forum (czyli stosunkowo niedawno biorąc pod uwagę fakt, że w RE gram od ~98 roku. Dlatego też fabuła jest dla mnie sprawą drugorzędną. Wszystkie te Weskery, Spencery, Trevory i inne dziadostwa są miłe, ale jednak najważniejszy jest klimat opuszczonego, zarażonego Racoon City i tłuczenie zombiaków :smiech3:

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Żadne. Nie mam zdania na ten temat.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
W pewnym sensie. Wprawdzie marka RE ma się dobrze, ale seria... Ciężko powiedzieć. Wszystko zależy od tego, w jakim kierunku pójdą w RE6.
Ostatnio zmieniony pn 11 sty, 2010 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Łasy
Posty: 127
Rejestracja: śr 03 lut, 2010
Lokalizacja: TROLL

Post autor: Łasy »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Resident Evil Director's Cut. Trzyma w napięciu (najbardziej chyba), jest grywalny, taktyczny(baaardzo dużo wymijania)

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Owszem, bardzo często, tak dla rozrywki :)

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Resident Evil 2 a konkretnie odblokowanie serka To-Fu.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
RE2, ok. 20-30 razy, powodem był scenariusz ClaireB którego nie mogłem przejść na rank. "A", na originalu oczywiście.(spreje)

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Chyba RE4. To nie to co pierwsze trzy a w RE5 nie grałem.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Czytałem to forum zanim byłem zarejestrowany ale powiększyła się mocno ;) Kopalnia wiedzy.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Water Sample w RE3 i zębatki w Parku żeby spuścić wodę :(

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
PCta z niezawodym ePSXe, konsolę Soy Playstation i NintendoGamecube.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Zdecydowanie wolałbym żeby kolejny RE był (graficznie, grywalnościowo i klimatycznie) nawiązaniem do pierwszych trzech części.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Resident Evil 5, bo Chris :)

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?
I to i to: lubię "grać", przestraszyć się ale lubię też wiedzieć co i jak ;) Skoro chodzę po Raccoon muszę wiedzieć o co chodzi :)


12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Nie wiem. Oby jak najdłużej.


13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Dla mnie "seria" skończyła się po pierwszych trzech częściach, co nie zmienia faktu że inne też są okej.
TROLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOLOL
Awatar użytkownika
Master Miller
Posty: 74
Rejestracja: wt 02 lut, 2010
Lokalizacja: Breslau

Re: 13 pytań do fana Resident Evil :)

Post autor: Master Miller »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Jeżeli chodzi ci o to, do której części żywię największy sentyment, to muszę powiedzieć, że do drugiej (do dziś pamiętam jak bracia grając Leonem lub Claire szlachtowali zombiaki). Zaś ta, w którą najlepiej mi się gra to IV. Może niszczy klimat poprzednich rezydentów, ale to w końcu coś... nowego.
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Owszem. Dzisiaj zainstalowałem pierwszą część ;)
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Hmm... chyba czwórce, ale raczej grałem w większość, w niektóre po trochu (jak ten na komórkę). Najmniej z pewnością w jedynkę.
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
A nigdy nie liczę ilę/czy skończyłem grę. Dla jednego skończenie gry równoznaczne jest z naciśnięciem OFF na konsoli, przejściem wątku fabularnego lub wykatowaniu wszystkich soków, czyli wyciśnięcia 100% z gry.
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Nie grałem w outbreaki ani remaki... ale postawiłbym na wersję komórkową - jeżeli chodzi o straszenie. Sama gra wciąga, ale nie straszy. Ponadto V część. Grałem w demo i szczerze mówiąc gierka mi nie podpasowała. Taka powtórka z rozgrywki z lepszą grafą.
6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Hmmm trochę. Wystarczył dzień i poznałem fajne sekrety ;)
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Tak, czasami. Ale nie pamiętam konkretnych momentów.
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
PS2, 3 i komp (a kiedyś PSX :()
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Pozostawiłbym kamerę zza ramienia (te kamery z poprzednich części... ;P), stanowczo dodał więcej zagadek (nie jakichś arcytrudnych dla Einsteina, ale takich... w których trzeba pomyśleć a nie zamienić dwa miecze miejscami [re4]....). Lubię strzelać do tego wszystkiego co się przewala na ekranie, ale niedługo z residenta będzie FPS, a nie przygodówka.
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
RE: Remake. Nie mam gacka :( Ale planuję sobie sprawić (po części dla remake MGS1). Oraz RE na WII. Zawsze chciałem postrzelać tym pilotem ;P
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?
Capcom i tak nakopał w Fabule, że nie wspomnę o jej płytkości. Bardziej granie, ale fabuła jako taka musi być!
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Tak długo, jak będzie przynosił zyski ;)
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
To nie są fani. To Fanboye - ludzie, którzy by chcieli by każda kolejna część wyglądała jak poprzednia, bez zmian. Podobnie było z Falloutem. A ja tylko gram.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

RE2 i dawać mi w końcu Remake!!

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Oczywiście, że tak :rad6: Z wielką chęcią co jakiś czas wracam do 0, Remake czy dwójeczki i innych.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Nie mam zielonego pojęcia, bo to na serio bardzo trudno jest mi ocenić... Powiedzmy, że czwórka ze względu na długość.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

Nie jestem dokładnie pewien, ale sprawa zamyka sie w trzech pierwszych residentach i coś mnie skłania ku dwójce... Jakieś 20 maksimum 30 razy.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Gun Survivor: cały RE z tym pod tytułem to wielkie dno. W ostatnią odsłonę nie grałem.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Tak w procentach to powiedzmy, ze urosło o jakieś 30%, a najbardziej dzięki TimeLine ( bankowo źle napisałem :smiech7:), dzięki któremu sporo się dowiedziałem... Szkoda tylo, że nie wszystko zapamiętuje.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Tak. Było to w przypadku 0 i Code Veronicy... Zagadki.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

W tej chwili tylko WII, ale wkrótce dojdzie PSX3.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Wolę klasyczny styl, ale do jego powrotu nie ma szans. Zatem może taka swoista mieszanka starego RE z tym nowym kiedyś się pojawi...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Outbrreak 1 i 2.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?

Fabuła, klimat i oprawa dzwiękowa to zawsze jest najważniesze.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Tak długo jak My fani będziemy szturmować sklepy...

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Ten na którym się wychowałem na pewno... Ale ten nowy i całkiem dobry żyje pełnią życia.
Ostatnio zmieniony ndz 02 maja, 2010 przez Leon. KennedY, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
1. RE2- za klimat, RE4- za nowy gameplay i podejście do niej.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
2. Czasem sie pogrywa

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
3. RE2- chyba nawet 2 lata na szaraku by mieć 100%

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
4. RE2- około po 50x każdy scenariusz

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
5. RE3: Nemesis- jest fajna, ale zbyt krótka i tylko jeden scenariusz na 3h, a po odblokowaniu wszystkiego co możliwe na status "infinity" gra traciła sens.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
6. Troche sie powiększyła... o ile to nie wiem...

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
7. Często sie zdarzało... w RE3 na samym końcu...

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
8. PS2 i PSX

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
9. Lepsza jest obecna forma, bezmózgie kreatury mnie tylko nudziły...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
10. Cała masa! Outbrreak 1 i 2, CV, RE5, RE0

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?
11. Fabuła i granie...

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
12. Żadne... RE to złote jajko więc nigdy go "zbiją"

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
13. Zależy... niektórzy woleli powolne i niemyślące zombie i dlatego tak uważają... Generalnie to dobrze że dali do RE4 nowe motywy bo tak to dawno już by ta seria umarła... choć nowe odświeżenie by im sie przydało...
Awatar użytkownika
Barry Norris
Posty: 828
Rejestracja: śr 02 kwie, 2008
Lokalizacja: Danzig

Post autor: Barry Norris »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Jedynka - pierwsza w jaką grałem. Żadna kolejna tak nie przerażała.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Raz do roku, we wakacje, robimy z kuzynem maraton residentowy. Wszystkie części wydane na peceta + jedyneczka na mojej Sedze.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Będę monotematyczny - jedynce. Odkryłem w niej wszystko, co się tylko dało. Mimo to, wciąż lubię sobie w tę część pograć.


4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

Znów jedynka - jakieś 20-30 razy w ciągu 11 lat (tyle czasu jestem w jej posiadaniu)

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Piątka - nie dość, że totalna zrzynka z czwórki, to na dodatek koszmarnie krótka. Czyżby Capcom chciał podobnie jak Infinity Ward ze swoim Call of Duty: MW2 stracić we mnie klienta?

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Bardzo. Dzięki osobom takim jak Diadem cały czas jestem zaskakiwany jakimś niuansem z uniwersum RE.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Nigdy.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Pecet, Sega Saturn.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Nie liczę. Nie zadowala.


10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Obie części Outbreak'a oraz Code Veronica.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?

Jedno i drugie interesuje mnie w tym samym stopniu.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Będzie wydawany do momentu, kiedy przestanie być wydawany. Mogę się założyć o to z każdym!

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Nie. Dowodem na to, że się nie skończyła jest to, że wciąż powstają kolejne części. Skończył się za to duch serii.
"An open mind is like a fortress with it's gate unguarded" - Kronikarz Isador Akios, 3 Kompania Zakonu Krwawych Kruków, Kosmiczny Marine
"WAAAAAAAAGHHHHHHHH!!!!!" Burszuj Gorgutz Łofca Czerepuf, dowódca orkowych kohort.
"Blood for the Blood God! Skulls for the Skull Throne!" - Lord Chaosu Elifiasz Zdobywca, dowódca sekty, Pożeraczy Światów
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

1. Jaka jest Twoja ulubiona częsc RE?

Bez wątpienia RE Code: Veronica. Fabuła najbardziej mnie urzekła

2. Czy nadal grywasz w stare Residenty?

Oczywiście, kiedy znajdę tylko czas po pracy

3. Której części RE poświęciłas najwięcej czasu?

Zdecydowanie RE 3 Nemesis. Dawniej grałam ją w non-stop, bo tylko ją posiadałam.

4.Którego Residenta ukończyłaś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przerzedłaś tą grę?

Jak wspominałam już wcześniej dawniej w mojej kolekcji był tylko wyłącznie RE 3 i ona zajmuje numer 1 na mojej liście wśród ukończonych Residentów. A ile razy... Oj, głowa boli od liczenia :rad6:

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Zdecydowanie RE5. Chociaż jej nie posiadam, ale są pewne rzeczy, które chciałabym bardzo w niej zmienić

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowana na forum MWRC?

Zdecydowanie tak

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Nie oszukujmy się... zdarzały mi się takie momenty, że musiałam zaciągnąć pomocy z innego źródła.

8.Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

Wii

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Nie za bardzo. Podoba mi się ten nowy styl RE, ale żeby tylko te akcje zastąpić zagadkami...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Tak, RE5. Bardzo pragnę skopać dwóm osobom tyłki :smiech7:

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?

A co innego, jak nie fabuła

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Oby jak najdłużej

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Nie. Dla mnie seria trwa dopóki ostatni RE nie będzie wydany przez Capcom
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Kelchesse beta
Posty: 72
Rejestracja: sob 04 lip, 2009
Lokalizacja: We mnie ta potęga?

Post autor: Kelchesse beta »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Bez wątpienia Resident Evil 3 Nemesis. Pomimo grywania w inne wersje ta na zawsze pozostaje dla mnie najlepsza.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Czasem... Czasem jak chcę to gram w RE 3 lub RE 2 .

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Zdecydowanie Resident Evil 3 Nemesis. Mnóstwo czasu i mnóstwo przejść gry. A i baaaardzo dużo zamordowań nemesisa. Teraz nie wiem czy on się boi mnie czy ja niego :smiech3: .

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

Jak już wspominałem RE 3. Nie potrafię podać ile razy przeszedłem tę część ale naprawdę dużo.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Z tych co grałem to RE 4. Spodziewałem się akcji i horroru a dostałem 90% akcji, 9% zagadek i 1% horroru. Kiepsko.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Powiększyła się i to jak. Naprawdę bardzo się powiększyła [dzięki timelineowi Diadema i słownikowi RE].

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Nie będę kłamał. Czasem zdarzyło się szukać wsparcia w innych źrodłach...

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PCeta i gdzieś jest zakopany PSX.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Chciałbym powrotu do klasycznej formy ale to raczej już nie możliwe...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Jest takich mnóstwo... RE 1, RE 5, RE code veronica... Dużo ich było i we wszystkie chciałbym zagrać.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje &#8211; fabuła serii czy granie jako takie?

Fabuła na pierwszym miejscu...

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Chciałbym by był jeszcze wydawany ale z tego co widzę chyba już więcej REsów nie będzie...

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Bezapelacyjnie tak. Skończyła się przy wejściu Re 4 i celowniczków...
Avatar i sygnatura.
Made by Nemesis destro.
Ps.Łatwiej się mówi Kel nie trzeba pisać całego nicku,mi nie przeszkadza krótsza forma.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”