13 pytań do fana Resident Evil :)

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
Xardas99
Posty: 39
Rejestracja: ndz 21 gru, 2008
Lokalizacja: NML

Post autor: Xardas99 »

Ad. 1) Resident Evil 2 i Resident Evil Code Veronica.
Ad. 2) Bez przerwy w wersje z PSX na PSP.
Ad. 3) Resident Evil Code Veronica - długi, fajny i nie do końca kończy się szczęśliwie.(wiem masło maślane)
Ad. 4) Resident evil 3 Nemesis. Będzie koło 15.
Ad. 5) RE 4 i RE 5, to juz nie to co kiedyś. To nie ta gra którą pokochałem.
Ad. 6) Znacznie, mało pisze na forum ale dużo czytam. Forum wyjaśniło mi wiele spraw. Tłumaczenie notatek i dokumentów z wszystkich część bardzo mnię zafascynowały. Zanim nie znalasłem tego forum nie miałem zielonego pojęcia o fabule RR - Umbrella, Wiesiek itp. ;]
Ad. 7) Nie, ale w czasach młodości często miałem zastoje. Nie wiedziałem co robić dalej i robiłem sobie przerwy. Jedną częśc RE przechodziło się kilka dni. To były czasy. Tęsknię za nimi...
Ad. 8) PS2, PC, (emualtory) PSP do części z PSX.
Ad. 9) Jak najbardziej tęsknię za klimatem z starych RE - mało amunicji - duzo zombie.
Ad. 10) Marze o zagraniu w resident evil 0 i Remake na gacku.
Ad. 11) Fabuła jak najbardziej. Zawsze wolałem cut-scenkę niż zombiaka za rogiem. Okropnie przejmowałem się śmierciami i okropnie je przeżywałem. Nawet takimi pierdołami jak śmierć strażniga z RE CV czy śmierć Marhiego z RE 3 nie mówiąc juz ośmierci Steva.
Ad. 12) Resident evil będzie z nami przez wszystkie dni aż do skończenia świata. ;]
Ad. 13) Nie, nie chce mi się rospisywać na ten temat. Dla mnie RE nie skończy się nigdy, jest nieśmiertelne.
Zagan Square OTS - najlepszy Polski OTS 7.6 - Zapraszam.
http://www.zsquare.eu/
Awatar użytkownika
Patriko6b
Posty: 82
Rejestracja: czw 03 cze, 2010
Lokalizacja: nie wiem

Post autor: Patriko6b »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Grałem tylko w pierwsze 3 części więc RE 2 i RE 3

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Jak mam tylko 2 i 3 ty raczej :D

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Obydwóm daje tyle samo czasu.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś
Hmmm mając 6 lat ukończyłem residenta 2 i 3 (hardkor xD) czyli z 3 razy obydwie (RE 1 nie przeszedłem)

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Resident Evil 1... straszna grafika i cholernie trudna.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Wiem już prawie wszystko o wszystkim (ale mam słabość do dat :rad2: ), a zarejestrowany jestem od tygodnia ale śleziłem posty od kwietnia ;]

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Kiedyś musiałem sobie sam radzić (6 lat i kompa nie miałem), ale w tym wieku to raz chyba skorzystałem.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Mam Szaraka i Emulator na PC

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Chciałbym aby akcja RE 6 znów była w Raccoon City. Może tak będzie, może nie.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
chciałbym zagrać najbardziej w Outbreaki ale PS2 nie mam. Tak samo zagrać bym chciał w Code Veronica RE 4 i RE 5.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Fabuła...

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Chyba na 5 części się skończyło (co jeszcze mogłoby być, nawet jak RE 6 powstanie to bez moich Zombiaczków)

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Nie wiem. Seria tak naprawdę skończyła się na RE 3 (potem tylko Outbreaki i CV) RE 4 i RE 5 to raczej gry akcji a nie horror (horrorem jest dla mnie to że nie są horrorem :D )
Ostatnio zmieniony pn 07 cze, 2010 przez Patriko6b, łącznie zmieniany 1 raz.
- Ty kupilem sobie wlasnie monitor, i na kartonie jest taki znaczek ze szklanka, co on oznacza?
- Że zakup trzeba opić !
REfan
Posty: 234
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REfan »

Mogę odpowiedzieć bo ostatecznie i tak się nudzę a i tak wątpię że ktoś to przeczyta...

01. Resident Evil 3 NEMESIS

02. Czasami wracam do starych części.

03. Resident Evil 3 NEMESIS

04. Jak wyżej... Nawet nie potrafię już policzyć ile razy to było... Co najmniej kilkanaście.

05. RE Outbreak file 1 & 2... Nie podoba Mi sie ten schemat rozgrywki i denerwuje Mnie debilizm konsolowych współtowarzyszy.

06. Na forum MWRC zarejestrowany jestem od paru dni ale zaglądałem tu dużo wcześniej... Nie chce się chwalić ale cała moja wiedza to lata spędzone z serią i forum MWRC nie ma tu nic do rzeczy...

07. Jak byłem dzieciakiem to obserwowałem brata jak gra także nie miałem żadnych problemów z zagadkami... Pózniej pojawiła się umiejętność kojarzenia faktów i dość dobra znajomość angielskiego więc nie potrzebowałem poradników.

08. Obecnie tylko kompa... Wcześniej PS2 i GC a do niedawna również Xa.

09. Szczerze mówiąc to marzy Mi sie Resident w starym klimacie typowego survival horroru ale z patentami z czwórki i piątki... Takie dopakowane RE3.

10. RE5... RE Umbrella chronicles i Darkside chronicles.

11. Fabuła w Residentach to kwestia drugoplanowa... Dla Mnie bardziej liczy się klimat wylewający się z gier a dobra fabuła jest tylko pięknym dopełnieniem.

12. Do końca Świata i jeden dzień dłużej... Nie zabija sie krowy znoszącej złote jajka, czy jakoś tak to było.

13. Niech mówią... Jeżeli komuś się coś nie podoba to niech w to nie gra... Ja nie mam zastrzeżeń a jedynie cichą nadzieje że Capcom wróci do starej szkoły...
Awatar użytkownika
Michał666666
Posty: 203
Rejestracja: pn 15 lut, 2010
Lokalizacja: Gierczyce

Post autor: Michał666666 »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Resident Evil Zero, Remake, 3 Nemesis, Code Veronica i RE 5

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Gram, bo jestem bardzo sentymentalny i kocham prawdziwy horror

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

RE Remake, Zero i 5

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Resident Evil Remake (48 razy :rad12: )

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

RE 4

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Odkąd jestem zarejestrowany to trzeba przyznać, że moja wiedza na temat Resident Evil powiększyła się pięciokrotnie ( nie ma to jak chronologia wydarzeń po polsku :rad13: )

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Oj zdarzało się zdarzało, nawet za często

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Playstation 2, GameCube, XBOX 360

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Cały czas marzę o tym, że będzie tak jak dawniej i mam nadzieję że dadzą nam odnowione wersje najstarszych części w formie survival horroru

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Wszystkie Residenty strzelanki, nie grałem w ani jednego i nie mam ochoty

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

I to i to musi być na naprawdę wyszlifowanym poziomie, chociaż najbardziej chodzi mi o fabułę

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Pewnie jeszcze z 10 lat

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Owszem, nie ma już tego co serwowano nam wcześniej (horror i walka o przetrwanie) a podano typową strzelankę. Ale mimo wszystko dla mnie jako fana serii powinno się wydawać części residenta w 3D, pod warunkiem że zachowa się dawne wartości znane z najbardziej kasowych Resków i dlatego zgadzam się z wieloma graczami co do kwestii obecnych części RE
"A blessing for the living, a branch of flowers for the dead.

With a sword for justice, the punishment of death for the villains.

By this, we arrive at the altar of the saints."
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
RE2 za dwie postacie * dwa scenariusze = mnóstwo zabawy, że o trybach pobocznych nie wspomnę.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Raz na jakiś czas się zdarzy.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Chyba RE3. Dużo czasu zabrało dobieranie się do niej edytorem hex i wyciąganie różnych smaczków :smiech3:

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Na pewno RE3. To jest bardzo krótka gra.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Bez dwóch zdań RE4. Zmieniła survival horror w grę akcji.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
W momencie gdy się rejestrowałem była już bardzo duża, ale sporo się dowiedziałem pisząc timeline i słownik.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Zdarzyło się raz. Przy RE1 nie widziałem, że medale są ukryte w książkach i jak je wyciągnac ;) Za to zagadka z próbką wody z RE3 to dla mnie małe piwko, rozwiązuje ją momentalnie.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Obecnie tylko PC i raczej się to nie zmieni. Chyba, że trafię szóstkę w lotto i przejdę na emeryturę ;)

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Obecna forma mi nie odpowiada :zmiesz1: ale nie liczę na powrót do klasyki. Tamte czasy bezpowrotnie odeszły. Szansę widzę jedynie w ukończeniu i wydaniu przez Capcom RE 1,5 jako dodatek do RE6 lub RE7 lub ... Jedyna nadzieja.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Chciałbym zagrac we wszystkie ;) Najbardziej kuszą mnie obie części Outbreak. Nie ma to jak Raccoon City.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Przy pierwszym kontakcie z serią interesowało mnie samo granie oraz klimatyczne zagrywki w stylu zombie wyskakujący z szafy ;) Obecnie interesuje mnie nie tyle fabuła, co szczegóły serii. Wszystkie najdrobniejsze ;)

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Ciężko powiedziec... Sam tytuł Resident Evil przetrwa jeszcze długo, ale te gry to już nie będzie Resident. Pozostanie tylko nazwa.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Nie ma już Weskera, nie ma Spencera, nie ma Ashforda, nie ma Marcusa, nie ma STARS, wirus "T" został zapomniany, nie ma Raccoon City, Umbrella upadła, Ada przekroczyła trzydziestkę... hmm... to już koniec :smiech3:
Awatar użytkownika
Seba_Kraków
Posty: 48
Rejestracja: pn 26 lip, 2010
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Seba_Kraków »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
-Resident Evil 2
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
-Ależ oczywiście, obecnie gram w Resident Evil 2 oraz 3
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
-Zdecydowanie Resident Evil 3 Nemesis
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
-Resident Evil 3 Nemesis [Coś koło 120 razy]
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
-Resident Evil 5
6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
-O bardzo wiele
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
-Nie
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
-Ps1, PC
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
-Liczę na powrót surviaval-horroru oraz umieszczenie go w ... Polsce :P
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
-Wszystkie Residenty na PS 2
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
-Zdecydowanie Fabuła [Szczególnie ta z Racoon City]
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
-Myślę iż 2 razy na 1,5 roku wystarczy
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
-Nie, zdecydowanie nie dla mnie się zaczęła i mam nadzieje że jeszcze będzie trwać na wieki wieków
Straight Edge Means: I'm Better than You
Awatar użytkownika
Paul
Posty: 330
Rejestracja: ndz 22 sie, 2010
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Paul »

Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
RE Remake, RE 2

Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Oczywiście, mam je wszystkie w mojej kolekcji...

Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
RE 1: DC

Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
RE 1 - dokładnie 9 razy

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
RE 4

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Dowiedziałem się kilku ciekawostek, ale bardzo cenię sobie Timeliny Diadema i słownik...

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
W RE 1 miałem problem z obrazami, których za cholerę nie mogłem rozgryzć, ale potem znalazłem właściwą kolejność z solucji w necie...

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Jestem posiadaczem PS2 - slim version i Gamecuba, czasami pożyczam PS 3 od kolegi...

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Liczę, że zobaczę Resa lepszego od tych, które działy się w moim ukochanym Raccon City...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Resident Evil: The Darkside Chronicles

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Dobry RE powinien mieć dobry klimat i fabułę, dlatego RE 4 wypadł wg. mnie słabo...

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Jakieś 2-3 lata, to poczekamy na samego RE 6... Ale jeśli zrobią remake RE 2 i RE 3, to może to potrwać nawet 5 lat...

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Dla mnie seria skończyła się na RE:CV, ale jako fan wciąż kolekcjonuje nowe części, liczę, że Capcom zrobi remake każdego z pierwszych 3 residentów...
Ostatnio zmieniony pt 27 sie, 2010 przez Paul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

RE3, RE2, RE:CV

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Tak, ale nie tak często jak kiedyś :P

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

RE5

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

RE3 - nie da się tego zliczyć :P


5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Hhm... chyba żadna

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany/a na forum MWRC?

Nie, a może jakieś ciekawostki wygrzebane przez największych wyjadaczy serii :)

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Tylko w RE:CV z nieszczęsnymi obrazami...

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PSX, PC, NGC, X360

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Obie są równie ciekawe, ale wolę jednak formę survival-horroru (może będzie takie RE:Revelations)

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Jest taki to Darkside Chronicles i Umbrella Chronicles

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Hmh... raczej fabuła.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Tak długo, jak my fani będziemy dawać zarobić Capcom na tej serii :) .

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Myślę, że tak i nie. Z jednej strony na RE5 wraz ze śmiercią Wesker'a, a z drugiej strony tą serię można ciągnąć w nieskończoność :P
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Re: 13 pytań do fana Resident Evil :)

Post autor: Maestro »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Trudno określić, ale chyba RE3

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Ależ oczywiście :D

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

RE3

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy
przeszedłeś tę część?

RE3- około 40 razy, RE4 jakieś 20 razy

5. Która część RE najbardej Cię rozczarowała?

Nie było chyba takiej...

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Jedyna rzecz, dzięki czemu dowiedziałem sie więcej, to Timeline autorstwa Diadema :P


7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Mhm, grając w RE0 i RER kilka razy dzowniłem do Linkiego z prośbą o pomoc :P


8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PSX, PS2, PS3, GCN, PSP

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Trudno powiedzieć...

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Chciałbym ukonczyć części na Wii, miałem możliwość na zlotach, ale nie skorzystałem :P

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Kiedyś granie dla grania, teraz równie ważna stała sie fabuła.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Tak długo, dopóki ludziska będą to kupować :D

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Nie zgadzam sie, dobrze że marka przetrwała w tej czy innej formie :P
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Resident Evil/Remake, RECV, RE5, RE0, RE2, RE3 - miała być tylko jedna ? :P .

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Oczywiście, nawet często :smiech3: .

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Resident Evil 5

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

Kurde, albo Resident Evil (coś koło 40 razu) lub Resident Evil 5 (mniej więcej to samo).

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Jak na razie to żadna i chyba tak zostanie :P.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany/a na forum MWRC?

Nie powiem nie - o niektórych szczegółach, smaczkach oraz ciekawostkach nie wiedziałem. Timeline też przybliżył mi parę szczegółów...

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Tylko i wyłącznie przy obrazach z CV.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

X360, NGC, PSX, PC

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Nadchodzące Revelations ma szansę być prawdziwym Survival Horrorem. Reszta to strzelanki z elementami Survival Horroru - o dziwo takie połączanie mi nie przeszkadza. Jeśli w tych strzelankach utrzymają ciekawą fabułę i "specyficzny klimat" jak np. w RE5 to będzie O.K.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Oczywiście - Kroniki na WII, Outbreaki na PS2 oraz Dead Aim.


11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje; fabuła serii czy granie jako takie?

Zdecydowanie fabuła - bez niej RE byłoby tylko wyrzynką zombie i innych kreatur jak w DR.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

RE będzie tak długo wydawane, jak sprzedaż będzie zadowalająca dla Capcomu. Mam nadzieję, że doczekam się RE20 :P.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

To "zło" nigdy nie umrze ;).
Ostatnio zmieniony ndz 10 lip, 2011 przez Chris93, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Oscark
Posty: 439
Rejestracja: śr 18 sie, 2010
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Oscark »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Zdecydowanie RE5.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Nie - odstrasza mnie sterowanie

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Zastanawiam się pomiędzy RE4 a RE5, ale raczej RE5 (430 godzin).

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

RE5, koło 5 razy, gram głównie najemników.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Definitywnie Gun Survivor.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Sprawdzałem parę rzeczy, więc nieco (pomocny był słownik pojęć)

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

RE 4 - raz, RE 3 - chyba raz, RE5 - też raz (emblematy).

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PC+Telefon+Emulator PSX/PS2

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Tutaj jestem raczej za obecną formą - należę do młodych fanów residenta (względem gier, nie wieku), gdyż zacząłem przygodę od RE3, nie grałem w poprzednie (prócz gun survivor).
Jako gra akcji RE5 jest szalenie ciekawa, ulepszenie paru elementów pozwoliłoby na grę na naprawdę wysokim poziomie. Poza tym - to nie horror, jeśli grasz z kumplem. Największy strach jest, gdy jesteś osaczony, i samotny (to tylko moje odczucia).

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Operation Raccoon City? xD. Żart, raczej nie ciągnie mnie do poprzednich residentów, chyba że Capcom poprawi grafikę, sterowanie i kamery.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

To zależy od tego, co rozumiesz za granie jako takie. Nawet niewiadomo jak ciekawa fabuła w końcu się znudzi, dlatego granie jako takie musi być na bardzo wysokim poziomie, by gra dalej pociągała gracza. Można grać bez fabuły? Można. Można grać nie mając przyjemności z gry? Raczej nie. Moje zdanie - granie jako takie musi być na pierwszym miejscu, a dopiero potem fabuła. (Nawiasem mówiąc, przechodząc RE5 wcale nie trzeba znać fabuły, niestety jej się po prostu nie odczuwa - idziesz, kolejna mapa, majini, lickery, albert, znowu majini, znowu albert, koniec).
Owszem - fabuła ma znaczenie, ale co będzie jeśli w grze będzie sama fabuła, bez akcji? Moda na sukces, wersja pc?

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Do końca świata i dzień dłużej. Czemu? Nie zabija się kur znoszących złote jaja. Sam zresztą byłbym zawiedziony, słysząc, że Capcom stwierdził że RE6 jest ostatnim residentem, bo nie ma potrzeby wydawania kolejnych. Fani zawiedzeni, a gra odejdzie w niepamięć. Kiedyś nikogo nie będzie dziwiło, że dziadek Oskar czeka na Resident Evil 53 gdzie wnuk starych Chrisa i Jill musi powstrzymać świat przed prawnukiem (lub synem) tragicznie zmarłego Alberta Weskera. :rad7:

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Nie ma mowy - co jest RE, to jest RE. Są serie gorsze i lepsze, wzloty i upadki, ale Resident Evil 5 zawsze będzie Residentem, podobnie jak Operation Raccoon City, czy Resident Evil 2. To wszystko tworzy spójną całość, całe uniwersum, które jest po prostu ubarwiane kolejnymi przygodami. Nie można być konserwatywnym, trzeba zawsze próbować czegoś nowego - Capcom zna tę zasadę, i się jej stosuje (eksperymenty z szybszymi i silniejszymi zombie, zmiana typu gry (survival horror>akcja>FPS>?)). Póki Capcom pracuje, wszystko co nazwie Residentem, będzie dla mnie Residentem.


Gdzieniegdzie długo, gdzieniegdzie krótko, ale szczerze i od serca :)
Ostatnio zmieniony wt 12 lip, 2011 przez Oscark, łącznie zmieniany 2 razy.
Steam: osssqr
Skype: osssqr
Z chęcią zagram we wszystkie tryby RE6.
Szczecin pozdrawia :)
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: 13 pytań do fana Resident Evil :)

Post autor: WESKER-DL »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Resident Evil Remake na równi z Resident Evil 2


2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Oczywiście, pomimo wielu gier na różne konsole, na które muszę znaleźć czas to jednak wracam do starszych odsłon czy to pojedyńczych części, czy nowych konwersji (RE:DS, na PSP) czy też tzw. maratonów, kiedy to dzień w dzień zaliczam każdą część w chronologicznej kolejności, polecam taki zabieg bo klimat buduje niesamowity ;)

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Zdecydowanie RE4 choć blisko również do miana tego plasuje się RE2, głównie ze względu na speedruny, masterowanie obu scenariuszy i długości gry (2 płytki, 4 scenario + kilka bonusowych). Mógłbym również podać RE: Outbreak File 2 ponieważ ponad 100 godzin w trybie sieciowym również pykło.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś
tę część?


Nie pamiętam ile razy zaliczyłem RE2 bo to było dawno ale zliczoną ilość to RE4 a dokładnie - GCN - 12 razy, Wii - 6 razy, PS2- 2 razy co łącznie daje jakąś sensowna ilość



5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Łącznie ze spin'ami? Jeżeli tak to zdecydowanie RE: Gun Survivor 2

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

W żaden sposób w zasadzie ponieważ na scenie jestem o wiele dłużej ;P

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Nigdy, jeżeli miałem z czyms problem to męczyłem się kilka godzin i zaliczaem bo czy w jakiejś części RE da się naprawdę zaciąć? :smiech7:

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

Dziwne w zasadzie pytanie, bo sprzętów do grania w RE miałem kilka. Obecnie PS3, Wii, Nintendo 3DS


9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Nie chodzi czy mi odpowiada bo większość starszych fanów, którzy tak jak ja zaczynali od survivalu zapewne stwierdzi żeby taki schemat wrócił ale ja jestem bardziej realistą i jeżeli juz ma cos wyjść w podobnym stylu to na przenośną konsolę lub w połączeniu z systemem z RE5 (podobnie jak w przypadku Linger of Shadows). Więc nie liczę na rasowy powrót w stare klimaty w przypadku kolejnych numerkowych części


10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

No tak wyszło, że nie ma bo mam wszystkie (moge zaliczyć nadchodzącego zamówionego Mercenaries 3d na 3DS'a). No chyba, że jakiś na komórki ale nie ciągnie mnie do tych REsów bo najlepszego czyli Mercy RE3 miałem i na długo Mnie nie wciągnął.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Oczywiście, że fabuła. Gameplay podkręca właśnie klimat na którego składa się zarówno linia fabularna, muzyka jak i grafika oraz desing.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Oj bardzo długo, przynajmniej mam taką nadzieję. W zasadzie nie wcześniej jak 2020 to sobie zakończenia tej serii nie wyobrażam. Nie ma nawet podstaw bo Resident Evil idzie z czasem jak widac po RE4, a cała linia spin off'ów napawa optymizmem. Capcom ma jeszcze wiele pomysłów do wykorzystania i ciesze sie z tego faktu. Chociaż kiedy seria by się oficjalnie zamkneła cieszyłbym się, że byłem w niej od samego początku do samego końca jako oddany fan.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Nie zgadzam i mam na to konkretne argumenty. Oczywiście pewne aspekty odeszły do lamusa ale to nie powód, żeby przekreślać serię. Wiele razy o tym dyskutowałem szerzej na łamach for więc za bardzo nie chcę mi się pisać kolejnych akapitów odnośnie tego więc napisze w skrócie. Resident Evil od czasu wydania czwartej odsłony podzielił fanów na dwa obozy, jeden "klasyków" a innych "nowoczesnych". Zostają jeszcze osoby takie jak Ja, które szanując starsze odsłony przygarniają z podziwem i szacunkiem twory jak RE4 czy RE5. Od tego czasu trwają nie raz wojenki i wymiany zdań, niektórzy biorą je z nikąd, bo w zasadzie zamiast iść z duchem czasu to w ogóle nie grają w Residenty czy tez gry. A juz najbardziej Mnie śmiesza hejterzy, którzy krzycząc w niebiosa jakie to RE4 jest odmienne nie wydali pieniążka na takie perły jak remake czy re0 tylko młócili ostro w piraty z PS2 mając gdzieś te jakże kultowe odsłony co przeliczyło się na zyski i ilości sprzedanych egzemplarzy (w Polsce z danych Ultimy w premierę poszło zaledwie 8 sztuk RE0 :szok6: ). Dlatego zachaczając zawsze o ten jakże kontrowersyjny temat zadaje te kilka prostych pytań.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
olus2417
Posty: 2
Rejestracja: śr 20 lip, 2011
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: olus2417 »

Ad. 1) Oczywiście Resident Evil 1.
Ad. 2) Jasne, że tak pomimo słabej grafiki, ta gra jest perełką, nie wiem czy uda się jeszcze stworzyć tak niepowtarzalny klimat. Mam ogromny sentyment do RE,RE2 i RE3-Nemesis
Ad. 3) RE4, i RE2, ze względu na długość gry i po dwa scenariusze , Re 2 scenariusze do 2 postaci.
Ad. 4) RE3 20 razy.
Ad. 5) RE4
Ad. 6) W żaden sposób, w gre gram od 10 lat.
Ad. 7) Nigdy, pamiętam, że miałam z 8 lat jak do domu przywiozła mam RE1 i PS, do tego była ksiązka z solucja. Ale mój królik ją zjadł. Mama przechodziła gre ja siedziałam po nocach i oglądałam jak to robi, i tak się zaczeło :)
Ad. 8) Kiedyś miałam PS, teraz tylko PC....
Ad. 9) Liczyć to mogę sobie liczyć, dla mnie prawdziwy RE skończył się od wejścia 4.
Ad. 10) Tak, RE CV i RE OB.
Ad. 11) Fabuła, pierwsze trzy RE to majstersztyki.
Ad. 12) Nie mam pojęcia.
Ad. 13) Oczywiście, że się zgadzam. Pamiętam jak napaliłam się na RE 4, a tu buuu, po odpaleniu gry byłam bardzo zawiedziona. Gdzie się podział klimat? Gdzie straszne zombie, które się czołgały... A nie jacyś opętani ludzie, gdzie ta piękna muzyka z RE1? Która tylko jeszcze bardziej wprawiała w cudowny nastrój. W RE5 miałam już nie grać... Ale kumpel mi pożyczył... I... prawie się popłakałam. Co się stało z Jill? z Chrisem? Wiadomo ulepszona grafika jak diabli.. Ale strasznie się zmieniły postacie mojego dzieciństwa... Ech... Czy już nigdy nie będę miała okazji pograć w prawdziwą kontynuacje RE?
Zobaczymy. :okulary1:
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Re: 13 pytań do fana Resident Evil :)

Post autor: mentos »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Resident Evil 4 i Resident Evil Remake.


2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Tak, chociaż przynać trzeba, że obecnie system ze skrzynią jest trochę upierdliwy.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Zdecydowanie RE4, gameplay to największa siła tej gry.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś
tę część?


RE4, jakieś 30 razy.



5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Z tych głównych Code Veronica. Klimat tutaj mocno podupadł.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Powiększyła się o różne ciekawostki związane z serią.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Czasami, chociaż to dotyczyło raczej pierwszych części wiele lat temu. Obecnie gry są zbyt proste, by sprawiały jakieś problemy.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PS3, Wii i Gamcube. Kiedyś był jeszcze PSX, ale potem zdobyłem całą kolekcję na Gacka.


9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Mechanika nastawiona na akcję w RE4 i RE5 nie przeszkadza mi w ogóle. W te gry gra się przyjemnie , a to jest najważniejsze, a że klimat ucierpiał, no trudno. Inna sprawa, że marzy mi się Resident taki jak beta czwórki w zamku.


10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

We wszystkie części z głównego nurtu grałem, podobnie celowniczki na Wii i Outbreaki. Jakieś tam popierdółki na komórki mnie nie grzeją.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Zdecydowanie gameplay. To cenię sobie w grach najbardziej. Poza tym RE fabularnie nigdy nie był zbyt dobry. Dialogi sztampowe, gra aktorska słaba itd...

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Dopóki seria się sprzedaje, a tak się dzieje, to Capcom nie zarżnie kury znoszącej złote jaja. Najważniejsze, by gry z serii cały czas trzymały wysoki poziom.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Szczerze, to mnie nie interesuje opinia innych. Nie chcą grać, ok, niech tak będzie. Ja tam nadal z RE bawię się dobrze.
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

Resident Evil 2 i Resident Evil 5

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

Tak, ale bardzo rzadko. Czasem się zdarzy, że włącze dwójkę, ale w trójkę to już prawie w ogóle.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

Jak na razie... Resident Evil 4 (ale piątka niedługo będzie na pierwszym miejscu), bo przeszedłem ją co najmniej kilkanaście razy, to przez fascynację grafiką (jak na 2004), świeżością, trybem widoku z 3 osoby. Klimat i bohaterowie też przypadli mi do gustu.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś
tę część?

Dotychczas RE 4, niestety nie jestem w stanie dokładnie określić ile razy, na pewno więcej niż 10.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

Z tych, w które grałem, to Survivor (nie dawno zacząłem grać, ale szybko przestałem. Widok z perspektywy pierwszej osoby w ogóle nie pasuje do RE.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

Myślę, że znacznie się powiększyła. Poznałem dużo ciekawostek, dokładną historię bohaterów. Niektóre wątki które były dla mnie nie jasne, teraz rozumiem.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

Tak, przy RE 2 i RE 3, ale ograniczałem sięganie po jakiekolwiek źródła o tyle, o ile byłem w stanie.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

PSX, PS2, PC.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

Nie, ponieważ jest to niemożliwe. Wszystko musi kiedyś ewoluować, nawet RE. Chciałbym tylko, żeby to był bardziej survival, niż gra akcji. Wiecie, mało amunicji, straszniejsi przeciwnicy, mrok, więcej gore i (co jest chyba niemożliwe :( ) chciałbym powrotu moich ukochanych zombiaczków.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

Tak, exclusivy na Gamecuba. Czyli RE : Remake i Zero. Chciałbym w nie zagrać, ale nie na tyle, żeby kupować dla tych dwóch gier Gamecuba.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

Nie mogę się zdecydować na jedną z możliwych odpowiedzi. Obydwie, granie i fabuła, mnie jarają. Ciekawią mnie losy moich ulubionych bohaterów RE, ale granie jako takie też jest dla mnie bardzo ważne.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

Mam nadzieję, że doczekam się co najmniej Resident Evil 12 :okulary3:

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

Nie, dla mnie ta seria nigdy się nie skończy. Nawet, jeżeli w dalszych częściach mielibyśmy skakać na kolorowych grzybkach i unikać złych motylków. Resident Evil będzie bliskie mojemu sercu na zawsze.
Ostatnio zmieniony sob 23 lip, 2011 przez Slayer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Zilla
Posty: 43
Rejestracja: sob 16 sty, 2010
Lokalizacja: jestem?

Post autor: Zilla »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?

*Outbreak 1

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?

*Tak, nadal grywam. Nadal mam kilka do wymasterowania. Obecnie stoi sobie na półce 2 i 3 z których chcę wycisnąć ile sięda.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?

*Zdecydownie outbreakowi. Wycisnąłem z niej wszystkie soki.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?

*Outbreak 1, około 10. Poza tym w co-opie na PC, Resident Evil 5. Przeszedłem go chyba z 6 razy na każdym poziomie trudności.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?

*Podejrzewam że 4 z racji że było to znaczny odskok od tego do czego mnie przyzwyczajono. Na tą chwilę także rozczarowaniem jest ORC, ze względu na debilne boty i brak wsparcia dla gry ze strony CAPCOM i SSG.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?

*Prawdę powiedziawszy nieznacznie. Głowną wiedzę czerpie ze strony residentevil.wikia.com

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?

*Oczywiście.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

*Ps2, PsX, Ps3, PC

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?

*Nie liczę na nic. Co ma być to będzie. Miły byłby PORZĄDNY miks, starej fabuły z nowymi rozwiązaniami. Odpowiada mi jednak bardziej konwencja survival horroru.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?

*Tak, Resident Evil 0 i REmake. (miałem przyjemność grać chwilę na emulatorze ale to nie to samo)

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?

*Fabuła i przeciwnicy. Lubią być zaskakiwany pomysłowymi konceptami na wrogów. Tęskno mi za zombiakami.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?

*Dopóki będzie lecieć kasa, dopóty będzie wydawany RE.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?

*Tak. Wolałem zombiaki, B.O.W's i korporację umbrella. Ten fragment fabuły to główna maszyna napędzająca RE dla mnie. Nie zmienia to jednak faktu że będę sprawdzać kolejne RE w miarę możliwości.
Ostatnio zmieniony ndz 08 kwie, 2012 przez Zilla, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Zdecydowanie Re 3, ten klimat, ta muzyka to było coś co potrafiło trzymać klimat ( dziwne że jedynka spodobała mi się dopiero po tym jak zagrałem w trójkę)
2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Od dawna nie grałem w starsze residenty, choć w każdej możliwej chwili staram się wykorzystywać okazję by zagrać w residenta, kuzyn ma 2 kiedy go odwiedziam wie że musi mieć pudełko z grą pod ręką, podobnie jest gdy on przyjeżdża do mnie od razu rozkładam psxa i czekam na moment by pograć...
3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Trójeczka zdecydowanie przechodzenia na rożne sposoby najbardziej pamiętne było przechodzenie gry walcząc jedynie nożem. choć ostatnimi czasy dużo czasu zabiera mi Revelations i raid mode
4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
trójka coś około 20 razy, grałem na zmianę z bratem i żaden nie mógł się nagrać, a każdy z dodatków od alternatywnych strojów począwszy po nieskoczna amunicje potęgowały chęć ponownego przejścia
5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Myślę ze 4, a to dlatego że grałem w wersje konwertowaną na PC a każdy wie jakim jest gniotem ta wersja... choć ciągle mnie wkurzała Ashley gra była dobra jednak w wersji na pc zanim nauczyłem sie grać klawiaturą gra doprowadziła mnie do szału.
6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Dużo dzięki wam odkryłem kilka faktów które pominąłem w grach, choć ( co mnie cieszy, większość sekretów znałem samemu) bardzo pomogła mi sekcja dyskusyjna o rożnych postaciach. stałem się na bieżąco z tytułami RE dzięki wam odkryłem dolphina dzięki któremu mogłem znowu zgrać w re zero. Szczególnie przypadł mi do gustu dizał że story linia RE, to było coś nadgoniłem to czego mi brakowało w przeczytanych notatkach, bardziej zrozumiałem uniwersum
7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
W 5 wchodziłem w multi by zebrać wszystkie BSSA, no i w re revelations skorzystałem z youtube by znaleźć wszystkie łapki ( 3 przejścia i nie znalazłem wszystkich :P)
8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Szwankując PSX, Komputer PC i Laptop, a ostatnim nabytkiem jest 3ds ( zanoszę się z kupieniem innych konsol by zagrać w inne tytuły)
9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Ja chcę powrotu hororu ciarek po plechach klimatycznej muzyki, zombie wyskakujacyh ze ścian, mąciwody pokroju Weskera który ciągle coś knuje, ciekawej historii ( no ale re 1/2/3) Tak chce survival horroru, ale niech będzie w nim trochę tych rozwiązań typu action dlatego 6 wydaje się bardzo interesująca, zaczynanie gry od dowolnego etapu, gra z znajomymi to jest coś co bardzo mi się podboba w nowej serii trylko niech zombie bedą zombimi
10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
W zero grałem lata temu i nie przeszedłem jej , grałem teraz znowu na kompie ale emulacja słabo ciagnie. Code veronica niestety kumpel już nie mieszka w okolicy i niemam dostępu do gry i konsoli ( tak kiedyś porzyczylem cała konsolkę ;D ) i bardzo ciagnie mnie do resów typu Chronicles
11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Fabuła co tu pisać więcej re 1 wygrywa pod względem fabularnym z pozostałymi, w 2 Gralo się przyjemnie i pierwsze przejście było super, choć w takim re 5 grało się lepiej fabuła była nieistotna choć do momentu odkrycia tożsamości tajemniczej fioletowej postaci czy odkrycie irvinga było super
12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Dopóki będzie popyt gra będzie wydawana, teraz filmy napędzają ja jeszcze bardziej myślę że gra nie zginie przez lata
13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią? No tak swego czasu residen evil umarł wraz z Racoon City, gdyby nie taki code veronica, zero czy revelations uwierzył bym w to że resident evil padł... ale ciągle jest nadzieja
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
Awatar użytkownika
Avalar Raziel
Posty: 61
Rejestracja: śr 27 lip, 2011
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Avalar Raziel »

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Swego czasu był to RE2 (kiedy to na psx grało się tylko w RE1,2,3) fabuła raczej nie przyciągała (a jak miała w wieku 11-13 lat to jeszcze angielskiego się nie znało) za postacie Leona i Claire były super ,Leon był dla mnie przez wiele lat najlepsza postacie w RE ,do czasu zagrania w RE4 gdzie w ogolę mi nie przypadł do gustu jak i sama gra.
Po odświeżeniu serii i zagranie we wszelkie RE jakie bylem w stanie dostać w łapska śmiało mogę powiedzieć ze jest to RE Remake- gra bardzo ładnie wygląda jak na swój wiek.Fabuła bardzo wciąga i chce się zagrać ponownie zwłaszcza inna postacie (zobaczyć inny przebieg wydarzeń ,zakończenie), ale najważniejszy powód zmiany mojego zdania jest klimat w Remake , w porównaniu do innych RE jest on najbardziej mroczny ,a przez ciągłe poczucie bezradności ,a raczej strachu przed jego nadejściem- bo jak inaczej możemy się czuć mając jeden magazynek ammo ,i kompletny brak wiedzy czy za rogiem co na nas nie wyskoczy. W porównaniu do innych RE to właśnie w Remake najbardziej odczuwałem potrzebę nie marnowania amunicji i tam gdzie się tylko da uciekania przed zombie.


2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Po odświeżeniu sobie serii nie miąłem jakoś okazji zagrać ponownie ,co nie znaczy ze mnie do nich nie ciągnie ,czekają spokojnie na odpowiedni moment żeby mnie znowu wciągnąć.


3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
RE3 i RE2 były to moje pierwsze gry serii i raczej z tego powodu poświeciłem im tyle czasu.


4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Będzie to RE3 ale nie mam zielonego pojęcia czy było to 30,40 czy nawet więcej razy ,a początkowy brak memory card zmuszał do przechodzenia gry nawet 2-3 razu pod rzad.


5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
RE4 i raczej nie dla tego ze odchodzi od serii. Głównym powodem był chyba czas kiedy w niego zagrałem ,jako ze GC czy PS2 był w czasie premiery dla mnie tylko marzeniem jak i długo po tym ,nie miałem żadnej możliwości zagrania w RE4, a jestem pewny ze wtedy ta gra skradła by mi serce.(o ile byłby to GC ,a nie PS2 [bo nikt mi nie wmówi ze tym czymś (pad do psx) da się grac w gry typu fps,tpp ^^ ])


6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
zachęciła mnie do ponownego zapoznania się z seria RE wiec dużo jej zawdzięczam, a dział story line uzupełnił wiedzę którą przeoczyłem w grach.


7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Zwykle nie ,to właśnie lubiłem w RE - ze czasami trzeba było się zatrzymać,wrócić,sprawdzić wszystko od początku.


8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?

Kiedyś było to tylko PSX (niech mu ziemia lekką będzie ).
Xbox Elite -wersje jasper,falcon (2x black)
GC -jeden z wcześniejszych modeli chyba (black)
Wii -kompatybilność wsteczna jest i musi być ,bo konsola więcej dobrego nie oferuje ;] (black)
PS2 slim więcej o tym tworze nic nie wiem (black)
PC - z możliwością podłączenia pada od X'a
To wszystko podpięte pod 40' LCD


9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Na powrót już dawno nie liczę lecz swego czasu moim marzenie było zęby RE poszedł w dwie strony -jedna (RE jako dawny s-h) i druga (obecny RE) gry mogłyby wychodzić na przemian nawet opowiadać ta samą historie tylko np. z perspektywy innych bohaterów.


10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Z pewnością jest to RE:R na 3DS ,ale kupno konsoli dla jeden gry raczej nie ma sensu ,tak jak Wii konsole nintendo oferują mi takie gry ,za które raczej bym nie zapłacił ich ceny. Większość gier na te konsole (a zwłaszcza gry nintendo) patrząc na ich złożoność i wykonanie zasługują na premierową cenę max 20-30zl.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Fabuła w RE jest tym co trzyma nas razem i jego największym plusem ,ale o grywalności tez nie można zapominać ,bo to on decyduje czy będziemy grę dosłownie porzerac ,czy grac na siłę żeby tylko dowiedzieć się co było dalej.


12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
przede wszystkim zależy to od popytu na RE ,ale ważne jest tez to ze Jil,Chris,Leon,Claire i reszta się starzeją ,i w koncu przyjdzie na nich czas ,a bez nich nie wyobrażam sobie RE.
Ostatnio zmieniony pn 09 kwie, 2012 przez Avalar Raziel, łącznie zmieniany 1 raz.
Steam : AvalarRaziel
3DS : Sprzedany
Awatar użytkownika
Naleśnik
Posty: 128
Rejestracja: śr 14 mar, 2007
Lokalizacja: Craccoon City

Post autor: Naleśnik »

W końcu mam czas żeby odpowiedzieć na pytania, bardzo fajny wątek. Fajnie się czytało wasze odpowiedzi. Do roboty...

1. Jaka jest Twoja ulubiona część RE?
Trudne pytanie. Przy innych seriach (MGS, GT, Zelda) nie mam problemu ze wskazaniem ulubionej odsłony. Tutaj musiałbym jednocześnie wskazać RE1, REmake, RE2 i RE4. Ale niech będzie że czwórka z którą spędziłem najwięcej czasu i do której mam sentyment bo to pierwszy Resident w którego grałem na pierwszej w życiu konsoli (PS2) w grudniu 2005.

2. Czy nadal grywasz w starsze Residenty?
Oczywiście! Dzięki emulacji PS1 na PS3 mogę sobie grać w MGS, FFVII i wszystkie klasyczne Residenty. Najczęściej wracam do jedynki i dwójki. Muszę w końcu nabyć trójkę w sklepiku PSN. Dobrze mi się gra w retro gry, drażni mnie tylko koszmarne sterowanie na krzyżaku ale idzie się przyzwyczaić.

3. Której części RE poświęciłeś najwięcej czasu?
Zdecydowanie Resident Evil 4 na PS2, na drugim miejscu RE2.

4. Którego Residenta ukończyłeś najwięcej razy? Jesteś w stanie podać ile razy przeszedłeś tę część?
Nie liczyłem nigdy ilości przejść, ale tak na oko RE4 mogłem przejść z 20 razy.

5. Która część RE najbardziej Cię rozczarowała?
Na szczęście nie było takiej. Nie grałem jednak w crapowate odsłony serii.

6. Jak bardzo powiększyła się Twoja wiedza na temat serii RE, odkąd jesteś zarejestrowany na forum MWRC?
Znacznie się powiększyła dzięki forum i stronie. Dużo tu przeczytałem ciekawych rzeczy.

7. Czy grając w RE zdarzało Ci się szukać pomocy w przejściu danego etapu/rozwiązaniu zagadki?
Tak, pierwsze przechodzenie jedynki przysporzyło mi problemów i musiałem skorzystać z poradnika. Przy dwójce też chyba zaglądałem na MWRC. Nie wstydzę się tego, nie każdy ma komputer w głowie.

8. Jaki posiadasz sprzęt do grania w RE?
Posiadam PS2, PS3, Xbox360 i Wii. Obecnie zbieram na 3DSa.

9. Czy liczysz na powrót serii do klasycznej formy survival-horroru? A może obecna forma RE jako gry akcji bardziej Ci odpowiada?
Czy obecna forma mi odpowiada w 100% przekonam się już 3 lipca ogrywając demko RE6. Po trailerach i gameplay'ach widzę że nie jest źle. To dalej jest horror tyle że action. W RE4 i RE5 grało mi się idealnie. Nie hejtuję Capcomu za zmiany, rozumiem czemu musiały nadejść. Liczę jednak na solidne remaki dwójki i trójki wykonane tak wspaniale jak REmake na Gacka. Revelations z tego co czytałem pokazał że Capcom szanuje "starych" fanów i nie zapomina o korzeniach. I to jest fajne.

10. Czy jest Resident, w którego nie masz/nie miałeś możliwości zagrać a chciałbyś?
Tak, jak już wspomniałem nie grałem w REvelations na 3DS, ale zbieram cały czas mamonę i wkrótce zagram.

11. Co bardziej jako fana serii Cię interesuje – fabuła serii czy granie jako takie?
Raczej granie jako takie, fajny klimat i ciekawe lokacje. Fabuła może być prosta (RE4). Chociaż lubię gry z porządną fabułą i dużą ilością rozmów i cut-scenek (MGS3). Myślę że w RE6 będzie odpowiednia proporcja ciekawej fabuły i grania.

12. Jakie są Twoje przypuszczenia co do tego jak długo wydawany będzie RE?
Myślę że Resident Evil będzie wydawany do końca świata. Nawet jak Capcom padnie (na co się nie zapowiada) to natychmiast znajdą się chętni na zakup tej potężnej marki.

13. Niektórzy fani RE mówią, że seria się już dla nich skończyła. Czy zgadzasz się z tą opinią?
Cóż, szanuję odmienne opinie innych. Każdemu może się przejeść ulubiona seria. Dla mnie jednak Resident Evil ma się świetnie i końca mojego uwielbienia dla serii nie widać.
Mati12321
Posty: 62
Rejestracja: pt 11 maja, 2012
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Mati12321 »

1. Grałem tylko w 3 Residenty ulubiony to 4.
2. Jak wspomniałem wyżej grałem tylko w 3, a więc nie.
3. Zdecydowanie Re 4 razem około 200 godzin.
4. Znowu Re 4 na amatorze 7 razy. Na normalnym 5 razy. Na PRO 1 raz.
5. Żadna wszystkie w, które grałem mi się podobały.
6. Znacząco powiększyłem swoją wiedzę.
7. Raczej nie może raz czy dwa.
8. PS2 i PC
9. Cóż nie grałem w pierwsze Residenty, a więc trudno powiedziec narazie dopóki nie zagram w starsze części uważam, że jest dobrze.
10. Tak chciałbym zagrac w Re 1,2,3 Nemesis
11. Fabuła
12. Trudno powiedziec. Oby był wydawany jak najdłużej.
13. Każdy ma prawo do swojego zdania. Ja uważam, że to jeszcze nie koniec i inni się jeszcze przekonają.
Ostatnio zmieniony ndz 11 lis, 2012 przez Mati12321, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”