H

Słownik pojęć związanych z Resident Evil. Projekt stworzony przez redaktorów MWRC: RE HQ, przy współpracy z użytkownikami forum.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

H

Post autor: Diadem »

Halbert – (RE:DA)
Jeden z nieudanych eksperymentów korporacji. Halbert to nazwa zainfekowanych wirusem „T” os, które są większe i agresywniejsze od swoich kuzynów występujących w środowisku naturalnym. Żyją i atakują w grupie, skupiając się wokół swojej królowej, której zażarcie bronią. Królowa jest wyraźnie większa od pozostałych os i groźniejsza, gdyż potrafi pluć kwasem i w bardzo szybkim tempie wydawać na świat nowe osy. Trzeba ją jak najszybciej zabić, wykorzystując najsłabszy punkt na głowie, gdyż walka z jej potomstwem, może szybko pozbawić amunicji.

Halloran, Lance - (RE: Apocalypse [książka])
Właściciel sklepu z bronią w Raccoon City w którym ukrywała się specjalna jednostka policji S.T.A.R.S. podczas epidemii wirusa "T". Został zabity przez Nemesis'a podczas eksterminacji S.T.A.R.S. Scena ta została wycięta z filmu i jej przebieg jest opisany jedynie w książce.

Hamilton, George - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Chirurg pracujący w szpitalu w Raccoon City. Na krótko przed wybuchem epidemii w mieście, rozwiódł się ze swoją żoną. Bardzo to przeżył i choć czuł się winny zaistniałej sytuacji (długie dyżury w szpitalu i poświęcanie się pracy) to spora część odpowiedzialności za rozpad związku spada według niego na żonę. George to osoba życzliwa, pracowita i zawsze chętna do współpracy. Nie jest to urodzony przywódca i nie jest mistrzem w strzelaniu z broni palnej, ale jako, że z zawodu jest lekarzem to doskonale zna się na leczniczych roślinach.

Hamilton, Jack - (RE2)
Agent policji federalnej Stanów Zjednoczonych, który przesłał Chrisowi Redfield'owi fax w którym opisana jest przeszłość Briana Irons'a.

Hamilton, Tyler - (RE: Confidential Report)
Początkujący policjant z Raccoon City.

Harvardville – (RE: Degeneration)
Miasto w USA, o wielkości podobnej do Raccoon City, położone prawdopodobnie na wschodnim wybrzeżu kraju. Swoją siedzibę miała tutaj korporacja WilPharma. Ze względu na charakter prowadzonych w placówkach WilPharmy badań placówki i całe miasto były dobrze zabezpieczone w razie wycieku, takiego jaki miał miejsce w Raccoon City.

Harvardville Airport – (RE: Degeneration)
Lotnisko, które stało się przyczyną wycieku wirusa T w wyniku katastrofy lotniczej.

Hardy, Teresa - (RE: Zero Hour)
Dziesięcioletnia, chora na serce dziewczynka, leczona przez naukowców Umbrelli prototypowym lekiem o nazwie Valifin. Lek okazał się skuteczny, ale spowodował także ciężką niewydolność nerek u pacjentki. Teresa przeżyła, ale przez resztę życia będzie wymagała dializ. Jej rodzice chcieli wytoczyć korporacji proces o odszkodowanie za niewłaściwe leczenie Teresy.

Harman, Scott - (RE: Code Veronica)
Oddany kamerdyner rodziny Ashford, usługujący Alfredowi w jego posiadłości na Rockfort. Opuścił wyspę przed atakiem sił H.C.F. i jego dalszy los jest nieznany.

Harris, Develin - (RE: City of the Dead)
Burmistrz Raccoon City, pojawiający się w miejsce znanego z gier Resident Evil burmistrza Michaela Warren'a. Przedstawiony jest jako dobry gospodarz miasta, dbający o bezpieczeństwo swoich obywateli. Trzykrotnie wygrywał w wyborach na to stanowisko i w kolejnych miał się zmierzyć z komendantem R.P.D. Brianem Irons'em. W przeciwieństwie do Warren'a prawdopodobnie był uczciwym człowiekiem, gdyż nigdzie nie są wspominane jego powiązania z Umbrellą.

Harry - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Policjant R.P.D., który w czasie epidemii w Raccoon City, miał za zadanie wraz z dwoma innymi policjantami - Elliot'em i Eric'iem, podłożyć ładunki wybuchowe na głównej ulicy miasta i wysadzić w powietrze gromadzące się tam zombie (scenariusz "Outbreak"). Podczas, gdy Eric podłączał już zapalnik on i Elliot mieli go ubezpieczać, ale niezdecydowanie Harry'ego doprowadziło do śmierci Eric'a i Elliot'a. Tylko on uszedł z życiem z tej akcji nie wykonując powierzonego mu zadania. Zmazał plamę na honorze pomagając w ewakuacji ocalonych z otoczonego przez zombie posterunku (scenariusz "Desperate Times"). Nie zostało wyjaśnione czy przeżył incydent i wydostał się z miasta, ale miał na to duże szanse.

Hart, Franklin - (RE3)
Pułkownik armii Stanów Zjednoczonych, odpowiedzialny za sprawy techniczne. Był obecny przy tworzeniu niezwykle efektywnej broni - działa "Paracelsus Sword". W notatkach z RE3 można znaleźć jego tekst na temat tego uzbrojenia.

Hartline, Alma - (RE: Rose Blank)
Obiekt doświadczeń naukowców korporacji Umbrella pod przewodnictwem Emily Ran. Alma była rzekomo jedyną zainfekowaną wirusem "T" osobą, która nie zginęła w mieście po wybuchu bomby.

Hellfire - (RE: Outbreak)
Czwarty scenariusz z gry Resident Evil: Outbreak. Akcja dzieje się w hotelu Apple Inn położonym w Raccoon City. Uciekinierzy odwiedzają to miejsce podczas, gdy następuje wybuch i budynek ogarnia pożar. W hotelu tymczasem pojawiają się lickery, w tym Regis Licker będący forma przejściowa między zombie, a lickerem, którego trzeba będzie pokonać, aby stamtąd uciec.

Henderson, Ryan - (RE: Apocalypse)
Filmowy dowódca oddziału S.T.A.R.S., fatalnie zarządzający jednostką podczas epidemii wirusa "T" w mieście, nie słuchający rad Jill Valentine. On sam i prawie wszyscy jego ludzie zostali zabici przez Nemesis'a podczas ukrywania się w sklepie z bronią.

Henri, Christine - (RE2 [N64 version])
Jedna z ważniejszych osób w korporacji Umbrella, przewodząca jej francuskiemu oddziałowi. Dyrektor znajdującego się pod Paryżem laboratorium firmy. To ona wydała HUNK'owi polecenie odebrania wirusa "G" niepokornemu Birkin'owi.

Hidalgo, Hilda – (RE: DSC)
Żona narkotykowego bossa, Javiera. Zmarła ponad dziesięć lat przed wydarzeniami z gry na chorobę, która dotknęła wówczas też innych mieszkańców wioski. Javier ożywił ja za pomocą wirusa "T-Veronica", co spowodowało mutację i Hilda zmieniła się w groźnego potwora.

Hidalgo, Hilda (przeciwnik) - (RE TDC)
Zarażona wirusem T-Veronica zmarła żona Javiera Hidalgo, którą mąż w ten sposób przywrócił do życia, czyniąc z niej potwora. Z jej ciała wyrastają macki, którym może obezwładnić i ścisnąć przeciwnika. Bestia porusza się powoli, na dwóch nogach; potrafi za to świetnie pływać. Wypluwa żrącą substancję na dużą odległość a także „wystrzeliwuje” ze swojego ciała pociski z kości (jeden z takich pocisków poważnie zranił Krausera w rękę). W miarę postępu mutacji ciało potwora staje się odporne na pociski. W jednym punkcie na grzbiecie widoczny jest nie przykryty pancerzem mózg, który jest "weak point'em" monstrum. Mimo tego, że bestia wyglądem nie przypominała człowieka rozpoznała śpiew swojej córki, Manueli i nie atakowała jej.

Hidalgo, Javier - (RE: DSC)
Wpływowy narkotykowy przestępca, lider kartelu "Sacred Snakes", którego odnalezienie było celem misji Leona S. Kennedy'ego i Jacka Krauser'a w Ameryce Południowej. Na biznesie narkotykowym dorobił się dużego majątku, przy tym był okrutnym i nie znoszącym sprzeciwu człowiekiem, który surowo karał przejawy nielojalności. Jego żona Hilda i córka Manuela zostały zainfekowane wirusem "T", następnie sam Javier zainfekował je wirusem "T-Veronica" chcąc utrzymać przy życiu. By uchronić Manuelę przed mutacją jakiej uległa jej matka porywał i zabijał młode dziewczyny, przeszczepiając córce nowe organy.

Hidalgo, Manuela - (RE: DSC)
Córka bossa narkotykowego, Javiera Hidalgo. Została zarażona przez ojca wirusem "T-Veronica" by zapobiec mutacji jakiej doznała jej matka. Po ucieczce z willi ojca została znaleziona przez Krauser'a i Kennedy'ego, po czym doprowadziła ich do miejsca pobytu przestępcy. Dzięki zdolnościom jakie nabyła wskutek infekcji wirusem "T-Veronica" (wydzielanie zapalającej się krwi) pomogła pokonać zmutowanego Javiera. Przeżyła incydent i znajduje się pod opieką rządu Stanów Zjednoczonych. W nieoficjalnej wersji nie udaje się jej uratować.

Hive (The Hive) - (RE Genesis)
Ul; tajne laboratorium Umbrelli, położone głęboko pod Raccoon City. Naukowcy tu pracujący i reszta personelu podlegali szefostwu korporacji, zaś cały obiekt był kontrolowany przez komputer sterowany wysoko rozwiniętą sztuczną inteligencją – Red Queen. Wskutek sabotażu dokonanego przez Spence’a doszło do uwolnienia wirusa T do systemu wentylacyjnego Ula. Natychmiast wykryła to Red Queen, uruchamiając systemy ochronne (wypuszczenie gazu, włączenie mechanizmu gaszenia pożarów) uwięziła w windach, laboratoriach obecnych w kompleksie pracowników, którzy oddychając zakażonym powietrzem w niedługim czasie zmienili się w zombie. Po kilku godzinach wysłano tu jednostkę komandosów celem sprawdzenia powodów podjętych przez Red Queen działań. Z ula uciekli jedynie Alice i Matt, za którymi zamknęły się potężne grodzie odcinając dostęp do obiektu. Później burmistrz Timothy Cain nakazał otworzyć Ul co spowodowało ucieczkę potworów i rozprzestrzenienie epidemii na całe miasto. Do ula prowadziło tajne przejście specjalnym pociągiem z willi Alice i Spence’a. Zob. też Arklay Mansion.

Holland, Andy - (RE: Survivor)
Nadzorca systemu kanalizacji pod kompleksem laboratoriów na Sheena Island. Pomylił Arka Thompson'a z Vincentem Goldman'em, zarządcą całego kompleksu, którego nigdy nie widział. Nauczył się mieszkać w podziemiach, przyzwyczajony do kanałów, które znał jak nikt inny i samotności. Gdy na wyspie wybuchła infekcja Andy domyślał się, że to Goldman jest za nią odpowiedzialny i chciał go zabić. Później nie pojawia się już i jego los pozostaje nieznany. Prawdopodobnie zginął podczas eksplozji niszczącej kompleks laboratoriów na Sheena.

Hooked man - (RE3,5)
Zjawa/duch, który prawdopodobnie pod wpływem światła materializował się i można było wtedy zadawać mu obrażenia. Z wyglądu podobny do zombie, ale potrafiący posługiwać się bronią. W przypadku Hooked Man'a był to hak i stąd jego nazwa, którą nadali mu fani serii. Capcom nigdy nie zdradził oficjalnej nazwy tego potwora, gdyż nie trafił on do ostatecznej wersji Resident Evil 4.

Horn Bill – (RE:Outbreak#2)
Duży egzotyczny ptak – dzioborożec – zainfekowany wirusem “T”, który wydostał się z klatek w zoo w Raccoon City. Wirus spowodował u niego zwiększoną agresję, podobną do tej jaką prezentują kruki. Ptaki te żywią się mięsem, atakując swoje ofiary przy pomocy ogromnego dzioba.

Howard - (RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Jeden z lekarzy pracujących w szpitalu w Raccoon City, który zginął podczas epidemii wirusa "T" w tym mieście. W RE: Outbreak #2 mamy możliwość odblokowania i zagrania jego postacią.

"HQ" - (RE: Gaiden)
Nieznany z imienia operator radia w sztabie głównym. Bardzo ważna postać, która przez cały czas trwania misji przekazuje wiele bardzo użytecznych informacji, zarówno o ostatnich meldunkach Leona, jak i o najnowszych informacjach dotyczących broni biologicznej Umbrelli. Bez tych informacji operacja nie miałaby dużych szans powodzenia.

"HUNK" - (RE 2, RE3, , RE 4 (the Mercenaries), RE: Code Veronica (HUNK's Report), RE: UC, RE: Outbreak, RE: Outbreak #2)
Zimny, małomówny, pozbawiony uczuć i bezwzględny agent specjalnego oddziału Umbrelli – U.S.S. Jego prawdziwe imię nie jest znane, HUNK to jego pseudonim. Używa również kryptonimu "Mr Death", uważając się za śmierć, która przecież nie może zginać. Szkolony na Rockfort Island, najlepszy członek U.S.S., zawsze powracający cało z powierzonej mu misji. Wykonał między innymi bardzo trudne zadanie odzyskania fiolki z wirusem "G" z laboratorium Birkina. Po incydencie w Raccoon City jego miejsce pobytu jest nieznane. W RE3 możemy odblokować jego epilog, który pokazuje go bez maski, stanowiącej jego atrybut. HUNK występuje też w mini grze Mercenaries w RE4, a w RE: CV można znaleźć notatkę, którą HUNK napisał do Alfreda Ashforda o pomyślnym dostarczeniu niebezpiecznej przesyłki (tyranta T-078) na jego wyspę (Yellow Files). W RE: Outbreak można również zobaczyć HUNKa bez maski, gdyż jego postać dostępna jest po użyciu specjalnych kodów.


HUNK’s Report - (RE: CV)
Dokument z RE: CV (X), zawierający informacje na temat transportu na wyspę Rockfort kapsuły z tyrantem T-078. Autorem jest dowódca oddziału transportującego ładunek, HUNK – komandos USS.

Hunnigan, Ingrid - (RE 4, RE Degeneration, RE: DSC(?))
Łączniczka pomiędzy kwaterą główną, a Leonem. Pomagała mu podczas misji w Hiszpanii jak i podczas incydentu na lotnisku w Harvardville. Bardzo lubiła Leona i próbowała nawet z nim flirtować. W RE: DSC w jednej z rozmów Krauser'a ze sztabem operacji pojawia się operatorka przedstawiająca się jako Ingrid Hannah. Jej głos jest niezwykle podobny do Ingrid Hunnigan. Nie wiadomo, czy jest to błąd w nazwisku, czy też Ingrid Hannah to zupełnie inna osoba.

Hunter
Druga w hierarchii ważności, broń biologiczna korporacji Umbrella, zaraz po projekcie Tyrant. Została stworzona przez połączenie ludzkiej komórki jajowej z DNA płaza, a następnie wstrzyknięcie wirusa ''T'' do powstałej istoty. Huntery to przeciwnicy niezwykle silni, odporni, szybcy i nieustępliwi. Pojawiali się w każdej odsłonie Resident Evil, oprócz części 2, 4 i 5, w różnych odmianach takich jak: Hunter Alpha, Hunter Beta, Hunter Gamma, Hunter R, Hunter μ, Enhanced Hunter, Sweeper i Hunter Elite.

Hunter 3K – (RE:Underworld)
Wersja potwora, której specjalną umiejętnością była możliwość kamuflażu podobnego jak w przypadku kameleona. Jedyną wadą tej wersji była duża wrażliwość na mocny błysk światła, który powodował, że Hunter zdradzał od razu swoje położenie.

Hunter Alpha (MA-121) – (RE0/RE1/RE:Remake/RE:DS/RE:Survivor/RE:UC)
Pierwszy udany model Huntera, opracowany w laboratorium pod rezydencją Spencera przez Williama Birkina. Potwór ten posiadał namiastki inteligencji i zwykle atakował w grupie. Był przy tym bardzo agresywny i bezlitośnie ścigał swoje ofiary. Część Hunterów Alpha została wypuszczona na ''wolność'' do Raccoon Forest przez Jamesa Marcusa w celu zlikwidowania Rebecci Chambers i Billy’ego Coena. Resztę Albert Wesker wpuścił do posiadłości Spencera, aby wyeliminować członków STARS.

Hunter Beta (MA-121) – (RE3)
Model, w którym wprowadzono kilka poprawek w stosunku do pierwowzoru, kierując się analizą danych uzyskanych z walk modelu Alpha w posiadłości Spencera. Potwór zyskał przede wszystkim poprawiony układ nerwowy, który pozwalał mu na uniki przed pociskami. Charakteryzował się większym lewym ramieniem i wielorakimi guzami rosnącymi na głowie i plecach. Guzy na głowach stały się jego słabym punktem, bo zasłaniały one pole widzenia potwora i obniżały ogólną sprawność. Huntery Beta miały być masowo produkowane w Raccoon City, ale na skutek pojawiających się ciągle nowych niedociągnięć, produkcja ta nie doszła do skutku.

Hunter Gamma MA-124 – (RE3/RE:Outbreak/RE:Outbreak#2)
To projekt, który powstał w europejskim oddziale korporacji Umbrella. Huntery Alpha i Beta stanowiły tutaj podstawę, którą połączono z ludzką komórką jajową zaszczepioną DNA żaby. To dlatego Hunter ten, tak znacznie różni się od poprzednich wersji Alpha i Beta. Z wyglądu przypomina właśnie wielką żabę bez oczu i zębów z ogromnym pyskiem. Bez problemu może połknąć człowieka w całości i to jest najmocniejszą stroną tego potwora. Łapy Huntera Gamma, posiadają tylko niewielkie pazury, którymi nie są w stanie zrobić dużej krzywdy człowiekowi. Z powodu słabej odporności i konieczności przebywania w wilgotnym środowisku, model uznano za nieudany.

Hunter R MA-125 – (RE:Outbreak/RE:UC)
Jest bardzo podobny do pierwszej wersji Huntera – Alpha, odróżniają go jedynie mniejsze pazury, kolce na plecach i karku. Badania nad Hunterem R odbywały się w Raccoon City Underground Research Facility, gdzie wykorzystywano tego stwora do celów szkolenia bojowego Tyranta T-0400TP. Podczas epidemii wirusa „T” w mieście, Huntery te wydostały się z zamknięcia i zabiły wielu naukowców. Jednemu z badaczy udało się jednak uciec i zmniejszyć temperaturę w laboratorium na skutek czego bestie wpadły w stan hibernacji. Podczas przeszukiwania laboratorium przez Yoko Suzuki i innych ocalałych mieszkańców miasta, ktoś z nich podniósł temperaturę w kompleksie, aby umożliwić przejście przez zamarznięte pomieszczenia. Podniesienie temperatury rozmroziło jednocześnie Huntery R z którymi musieli stoczyć ciężką, ale wygraną walkę. Huntery te weszły do seryjnej produkcji zastępując wcześniejsze projekty Alpha i Beta.

Hunter Gamma ‘MA-125’ – (RE:Outbreak#2)
Z powodu mniejszych rozmiarów uważa się, że jest to prawdopodobnie Hunter R, który nie osiągnął pełnej dojrzałości. Używany w Raccoon City Central Umbrella Lab. w celach doświadczalnych. Za pomocą Hunterów Gamma sprawdzano tam siłę Tyranta T-0400TP.

Hunter Elite – (RE:DA) Hunter jeszcze szybszy i potężniejszy od swoich poprzedników. Charakteryzuje się również większą odpornością na pociski. Potwór ma tylko jedno ramię zakończone pazurami. Druga łapa pozostaje bez pazurów.

Hursh - (RE: Outbreak)
Doktor pracujący w szpitalu w Raccoon City, jeden ze współpracowników George'a Hamilton'a. Został zaatakowany przez pijawki zarażone wirusem "T", które zainfekowały go i oblepiając jego ciało przejęły nad nim kontrolę. W ten sposób powstał potwór zwany Leech Man. Kreatura jest odporna na pociski z broni palnej, jednak wrażliwa na wysoką temperaturę i w ten sposób udaje się ja pokonać.

Hyper Zombie – (RE:Remake/RE:DA)
To zombie charakteryzujący się nagłymi, ale chwilowymi wybuchami energii sprawiającej, że porusza się i atakuje bardzo szybko. Nieznana jest przyczyna powstawania tego typu zombie. Nie należy ich mylić również z potworami zwanymi Crimson Head. Przykładem Hyper Zombie jest zadziobany przez kruki i zainfekowany wirusem „T” Forest Speyer.

Hypnos Tyrant – (RE:Survivor)
Eksperymentalna odmiana tyranta Mr X, stworzona na Sheena Island przez doktora Klain’a. Powstał na skutek dodatkowych manipulacji genetycznych w ciele człowieka zarażonego wirusem „T”, polegających na wszczepieniu fragmentu DNA, który niszczył „słabe” komórki organizmu tyranta i wzmacniał te „silniejsze”. Potwór charakteryzował się tym, że mutował podobnie jak Birkin zarażony wirusem "G". Jego początkowa postać była bardzo podobna do człowieka, a każda kolejna mutacja zmieniała go w coraz większą bestię, niestety pozbawiając jednocześnie resztek inteligencji. W miarę rozwoju rozrastała się natomiast muskulatura Tyranta, szczególnie jego lewa ręka zaopatrzona w duże szpony. Hypnos Tyrant stawał się z każdą mutacją coraz szybszy i odporniejszy na broń palną, nie był jednak na tyle wymagającym przeciwnikiem, jak zakładał jego twórca.
Zablokowany

Wróć do „Słownik Resident Evil”