Wrażenia z wydania High Definition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Właśnie pojawił się gameplay w wersji na aktualne konsole. Poniżej port z PS4.

https://www.youtube.com/watch?v=hrVzRtmLAsc
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Czy to nie jest zwyczajnym portem ostatniej edycji z PC?
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Jak na razie nie ma wzmianki o żadnych nowych ficzerach, więc można zakładać, że jest to wersja równoważna tej z PC.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Zakładam to poprzez fakt że dwie poprzednie gry były portami z PC. To nie są remastery. To są orginalne gry bez upiększania, w 1080p(co już wtedy było możliwe). Jeśli istnieje jeszcze ktokolwiek kto chciałby to ograć, a nie ograł, i jest konsolowcem to zyskuje tym że pierwszy raz dostaje full HD/60. Wcześniej na konsolach tego nie było.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No prawie, RE HD na ps3, zresztą prawie to samo. Wezmę do kolekcji do szafki Residentowej ale za cenę 50zł bo na razie jak krzyczą za pudełko 159zł to poczekam. Zresztą już mam z cztery wersje tej części ograne kilkaset godzin i speedrunów, wstrzymuje się.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

To ma wersję pudełkową?? Tak naprawdę interesuje mnie tylko Re4, bo grałem tylko w wersję PS2, ale mam cichą nadzieję żewydadzą wersję zawierającą wszystkie trzy części.
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Każdy z wydanych w tym roku remasterów przez Capcom pojawił się w sprzedaży detalicznej. Ceny niestety nie należą do najniższych ale właśnie pojawiło się ciekawe info odnośnie wydania wszystkich remasterów na jednej płycie.

Obrazek
Next week marks the release of Resident Evil 4 on PlayStation 4 and Xbox One. Yeah, I know, this is another port of the game in a long list of them. But it’s about damn time we’re getting it on current-gen platforms! I’ve actually been itching to replay it for a while now, but feel too lazy to whip out the old PlayStation 3 to do so.
Once Resident Evil 4’s released, fans and newcomers alike will have quite a selection of games from the franchise to play on their current-gen consoles. And that’s because Resident Evil 4 will be joining Resident Evil HD Remaster, Resident Evil 0 HD Remaster, Resident Evil 5, and Resident Evil 6. (Yeah, there’s Umbrella Corps, too, but…yeah.)
So, what better way to get new fans into the series than by offering a mega bundle compiling all these games! It looks like Capcom is doing just that, as recently revealed on Famitsu.
http://www.relyonhorror.com/latest-news ... is-coming/
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

:schockiert: :schockiert: :schockiert: :schockiert: :schockiert:
Dawać mnie to!!
To najlepsza możliwość, ale boję się nakładadu takiego jak w MGS Legacy Collection.
Ostatnio zmieniony sob 27 sie, 2016 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Wspaniałe jest to, jak dla RE4, 5 i 6 z grafik usunięte zostały wszystkie postaci prócz Leona i Chrisa. Co tam Sheva, Helena, Sherry, Jake czy Ashley - męskie duo Capcomu jest najważniejsze.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Faktycznie, przy obrazku z Re Origins słabo to wygląda. Odcinają się od nich?
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie nadinterpretuj. Miejsca mało więc musieli pokazać najbardziej charakterystyczne postacie.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Właśnie wręcz przeciwnie. Zobacz jak wyglądała okładka Re Origins i jak dobrze to rozwiązano tu. Gdyby tylko im się chciało to by ich dali.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nomen Omen wydanie kompletne pasuje do kolekcji jak ulał :D i warto zainwestować w takie wydanie aniżeli w re4 za 159zł
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Skusiłem się w promocji, żeby nie musieć wyciągać z kartonu PS2 za każdym razem.

Stary dobry RE4, wygładzony na ile się dało (pewnie dałoby się bardziej, ale kto by na to kasiorę wyłożył ;) ). Jak w przypadku RE0 - wkurza sterowanie. Pół życia biegało się [] a akcje podejmowało się X a tu odwrotnie. I bądź tu człowieku mądry... Opcje sterowania pozwalają tylko na zmianę znaną z RE5 (czyli standardowo na dzisiejsze czasy L1 + R1 zamiast R1 + [].
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Stary dobry RE4 ale port jest spierniczony z dwóch względów: słabe podbicie grafiki, co raczej da się przełknąć. Natomiast pojęcia nie mam kto wpadł na wspaniały pomysł aby w zamku zapętlić słowo "Cogedlo" przez calą długość trwania tego etapu. Ocipieć można. Grając drugi raz na pro zdecydowałem się wyłączyć dźwięk, bo nie szło wytrzymać. Z tego co pamiętam na PS2 tego nie było.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Hm, no tam jeszcze nie dotarłem bo jeszcze Dead Space'y ogrywam a RE4 tylko sprawdziłem z grubsza.

EDIT: Jakby nie patrzeć na to, czy to 4, 0 czy remake, to tylko porty na konsolę, której sprzedaż była niezwykle wysoka. Okazja dla nowych graczy do sięgnięcie po coś, czego okazji ograć nie mieli. Nie ma co pompować w to środków. Wygładzić i na półki.
Ostatnio zmieniony wt 17 sty, 2017 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ale to piszecie o wersji remaster re4-ps4 czy hd z ps3? Bo jeżeli ps3 to tak samo zrobili z Code Veronica, kiedyś kupiłem pakiet obu i szału nima.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Ja grałem na PS4 na której gdy przeładowywałeś snajperkę to liczba klatek spadała do 30.
Recoil pisze:Okazja dla nowych graczy do sięgnięcie po coś, czego okazji ograć nie mieli
Wątpie aby taki gimbus chciał grać w grę w której nie da się jednocześnie chodzić i strzelać. RE6 już prędzej ogra. Ogólnie szkoda że uparli się tak na to RE4 i wydają na wszystko co tylko obraz wyświetla. Pewnie na Pro/Scorpio i Switch też zrobią.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

No ja mam jeszcze wydanie na Gamecube z napisem exclusive for :D Szczerze? To już wersję HD męczyłem bo jeden pucharek mi tylko został ale już na sile bo łącznie na różne konsole przeszedłem ponad 50 razy (speedruny itd) i jest to chyba jedyna gra którą znam na pamięć :)
Ostatnio zmieniony śr 18 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Pomijając jakość wydania HD (olać to - mogę sobie grać w RE4 nie wyciągając PS2 z kartona) to jestem pod wrażeniem tej gry. Ponad 10 lat na karku a grywalność nadal na najwyższym poziomie. Znam RE4 na pamięć, ograłem ją dziesiątki razy a nadal nie mogę się oderwać.

Jedyne co mi doskwiera to fakt jak pokpili sprawę trofeów. Jest tyle rzeczy, za które można by otrzymać pucharek, że to się w głowie nie mieści(na poczekaniu mógłbym śmiało wypisać ze 30 ciekawych trofków), a tu kilkanaście sucharów na krzyż, z czego 70% wynika z progresu...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”