Wrażenia z wydania High Definition

Również o Resident Evil 3.5
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Dokładnie 12 ale tak samo sprawę pokpili z wydaniem HD code veronica. Toż to nawet platyn nie ma co w wydaniu pudełkowym powinno być wymogiem :/
Ostatnio zmieniony ndz 29 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

:fluch: CV.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Też kupujesz CV? :smiech1:

by Deus Ex: Wracamy do tematu :rad12:
Ostatnio zmieniony ndz 29 sty, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Wpadło 100% Ta gra w ogóle się nie starzeje. Żal, że pokpili trofea bo można w to grać bez końca :rad12:
Ostatnio zmieniony czw 16 lut, 2017 przez Recoil, łącznie zmieniany 1 raz.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Recoil pisze:Wpadło 100% Ta gra w ogóle się nie starzeje. Żal, że pokpili trofea bo można w to grać bez końca
A nie odniosłeś wrażenia że PRO był nieco łatwiejszy względem oryginalnych wydań? Może mi się wydawać ale na PS4 w ogóle nie ulepszałem broni, oszczędzałem kasę na walizki i RPG aby szybko bossów ubić. A tak to szło się jak przez łąkę.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Rzeczywiście odniosłem takie wrażenie. Jest to o tyle dziwne, że teraz gram mniej, więc nie jestem w takiej formie jak kiedyś, a ponadto jestem niecierpliwy i szybko się wkurzam jak nie idzie. Tu miałem tak tylko dwa razy: podczas walki z Krauserem i z U3. Z drugiej strony człowiek jednak nieco mądrzejszy to i taktycznie lepiej mógł do tego podejść. Ciężko powiedzieć. Ale faktycznie poza kilkoma fragmentami szło zadziwiająco dobrze.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Jakiś czas temu trafiłem na film w którym wyjaśniają zjawisko Dynamic Difficulty Adjustment w RE4.
https://www.youtube.com/watch?v=zFv6KAdQ5SE

Myślę że właśnie pojawił się on w wydaniach HD, bo na PS2 czegoś takiego (chyba) nie było. Obeznanie z grą robi swoje ale wciąż PRO powinien być jakimś wyzwaniem.
Recoil pisze:Tu miałem tak tylko dwa razy: podczas walki z Krauserem i z U3.
Polecam RPG. :rad12: Od bossa do bossa da się na nie uzbierać ze sporym zapasem. A na Salazara dostajemy darmową więc dodatkowy profit.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Też o tym słyszałem. Ale ten poziom dostosowywał się na zasadzie obniżania poprzeczki w przypadku wielu porażek. Ja miałem ich naprawdę niewiele.

Na Krausera i RPG nie pomagał (o ile pamiętam jeszcze z PS2), więc od razu rzuciłem się na niego z nożem. :okulary3:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Bo nożem jest...najlepiej i zdecydowanie łatwiej o czym idzie się przekonać próbując z nim walki w ten sposób.

Ps. Kurde aż sobie przypomniałem swój filmik z yt z tej walki z Krauserem no damage only knife :) zapomniałem już o nim hehe

https://youtu.be/2tQ9aZSxPFg
Ostatnio zmieniony pt 17 lut, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
mentos
Posty: 293
Rejestracja: sob 21 lut, 2009
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: mentos »

Recoil pisze:
Na Krausera i RPG nie pomagał (o ile pamiętam jeszcze z PS2), więc od razu rzuciłem się na niego z nożem. :okulary3:
Na Verdugo też RPG nie wystarczy, jeśli najpierw nie zostanie zamrożony. Podobnie jest z U3, przy czym w jego przypadku wystarczy go dobić choćby jednym strzałem z handguna, czy ciachnięciem nożem.

Walki z bossami w tej grze to sama przyjemność, więc zdecydowanie preferuję normalne bronie.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie licząc walki właśnie z Krauserem. Nie trawię ich.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Bo Krauser to lamus :P Rzecz jasna nie wiedziałem za pierwszym razem, że da się go nożem zabić. Ale i tak dzięki magnum pękł jak balon bez problemu :D Przykładowo przy pierwszej walce z Verdugo, wystrzelałem wszystko co miałem, zużyłem wszystkie leki a i tak nie padł i ratowałem się ucieczką na minimalnej ilości HP.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Moja ulubiona gra ever. Nie wiem dlaczego, ale mógłbym grać w to bez końca.
Sama gra jest jedną z najlepiej ocenianych gier w historii, najlepiej oceniana gra na PS2, a z tego co się orientuje to ma lepszą średnią od wychwalanego do porzygu The Last of Us.
Dla mnie 10/10.

Gameplay w tej grze jest dla mnie maksymalnie satysfakcjonujący, jeśli miał bym zgadywać, to geniusz tkwi w prostocie.
Poza tym gra miała zarąbisty, bliżej nieokreślony w grach klimat, który dla mnie osobiście bardziej czuć przy drugim przejściu gry.

Co do wiązki lasera, to nie znam historii na 100%, ale pierwotnie była podobno do niczego, dlatego od pewnej wersji, bodajże Wii, zaczęła się rozpraszać.

Sama wersja(wersje) HD to kpina. Podwyższają tylko i wyłącznie rozdzielczość i zwiększają ilość klatek.
Przy tak wielu reedycjach mogli sprawdzić że ta gra wygląda pięknie. Przy tylu nowych wydaniach pewnie nikt nawet nie będzie chciał słyszeć o pełnoprawnym REmakeu.

Ale cóż...nie mam już PS2, sama płytka szwankuje, a PS4 ma praktycznie najlepszą wersje. Dlatego ja w końcu kupię...
Ostatnio zmieniony wt 21 lut, 2017 przez PSKING, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Finka
Posty: 1082
Rejestracja: wt 13 lut, 2007
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Finka »

Mam wersje na wszystkie konsole w tym na PS 4 i kiedy zaczynam grać przestaję zwracać uwagę na rozdzielczość, akcja mnie całkowicie pochłania. Z tym high definition chodziło tylko o pretekst do kolejnych reedycji i wyciąganie kasy. Zresztą nie razi mnie to bo gra zasługuje na to aby o niej ciągle przypominać.
W piątkowe wieczory nie odpowiadam za swoje posty.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Mnie nie przeszkadza nawet granie w rozdzielczości z PS2.
Tak jak piszesz, ta gra zasługuje na to żeby ją przywracać, ale zarazem zasługuje na więcej. W tych czasach mogli by ja nieźle poprawić bez większego wysiłku, w końcu nie mowie o REmakeu.
Tak myślę, czy jest w ogóle sens robienia REmakeu tej gry. Co by zmienili? Dali mechanikę z RE6?
I też następuje pytanie, gdzie jest granica z remake'ami.
Czy taki Re5 będzie potrzebował Remake'u?
Czy w przyszłości jakakolwiek gra będzie go potrzebować?
Przecież takie U4 nie dostanie remake'u, jak nadchodząca trylogia Crasha.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

Salvin pisze:Bo Krauser to lamus
Ej! :pff2:

A czy gra zasługuje na ciągłe przywracanie? Nie sądze. Do ery PS3 to ok ale dziś to nie ma już sensu. Czekam aż zapowiedzą wersję 4K, Switch i potem jeszcze na kolejną generację. Gra jest dobra ale nie na tyle by ciągnąć ją przez wszystkie generacje.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Nie rozumiem dlaczego kogokolwiek bolą remastery. Nie robią z tą grą niewiadomo czego, gra mimo swoich lat broni się sama, nie psuje nam wspomnień.
Rozumiem że ta ilość ponownych wydań wydaje się śmieszna, ale co w tym złego? Serio pytam.

Tak swoją drogą, mogę się mylić, ale taka trylogia Crasha z PSXa ma tylko odnowioną grafikę, i prędzej tego można by się czepiać.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

PSKING pisze:Nie rozumiem dlaczego kogokolwiek bolą remastery. Nie robią z tą grą niewiadomo czego, gra mimo swoich lat broni się sama, nie psuje nam wspomnień.
Rozumiem że ta ilość ponownych wydań wydaje się śmieszna, ale co w tym złego? Serio pytam.

Tak swoją drogą, mogę się mylić, ale taka trylogia Crasha z PSXa ma tylko odnowioną grafikę, i prędzej tego można by się czepiać.

Słusznie. Capcom ma tytuł legendę którego przenosi na kolejne platformy, możliwe że głównie po to, by gracze wiedzieli co to RE4. Szkoda że inne tytuły 'olewają' ale OK, archaizmy...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Post autor: RVRE »

PSKING pisze:Nie rozumiem dlaczego kogokolwiek bolą remastery. Nie robią z tą grą niewiadomo czego, gra mimo swoich lat broni się sama, nie psuje nam wspomnień.
Rozumiem że ta ilość ponownych wydań wydaje się śmieszna, ale co w tym złego? Serio pytam.
No to wyobraź sobie że Capcom postanawia zawiesić wszystkie swoje marki i jechać tylko na reedycjach RE4. Bo przecież gracze muszą wiedzieć co to jest, a w przyszłości zostanie wprowadzony prawny nakaz ogrania RE4, bo jak nie to idziesz na ścięcie. Rozumiem że gra jest dobra, bo jest ale bez przesady.

Remastery to rak obecnej generacji, z braku laku parę kupiłem, bo nie było w co grać ale potem zmądrzałem i złożyłem PC aby mieć jedno pudło do grania i jedno wydanie danej gry.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

No to wyobraź sobie że Capcom postanawia zawiesić wszystkie swoje marki i jechać tylko na reedycjach RE4.
:pff2:
Ja naprawdę nie wiem jak mam odpowiedzieć na taki argument. To jest argument?
Remastery to rak obecnej generacji, z braku laku parę kupiłem.
Tyle mi wystarczy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”