Po pierwsze gra jest wspaniała, o wiele lepsza niż Resident Evil 5, może nawet i 4.
Przypomniał mi się temat z forum w którym mówiliśmy o tym kto powinien zginąć w Re,
Spoiler!
no i stało się Ada Wong ginie, tak samo Piers Nievens
...Zaskakujące nie?
J.K: Spoilery ukrywaj w odpowiednich tagach!
Chris93: Ja tak pobłażliwy nie będę. OST za nie oznakowanie spoilera (w temacie ogólnym była o tym mowa).
: śr 03 paź, 2012
autor: WESKER-DL
Wiesz w RE2 też było podobnie a temat pewnie zaraz poleci do ogólnych jak prolog
: śr 03 paź, 2012
autor: REfan
Dlaczego nie oznaczasz człowieku takich informacji spoilerem...???!!!
Z rozbiegu przeczytałem i spieprzyłem Sobie poznawanie fabuły na własną rękę... Dziękować...
: śr 03 paź, 2012
autor: SyLaR
WESKER-DL pisze:Wiesz w RE2 też było podobnie a temat pewnie zaraz poleci do ogólnych jak prolog
sErio?;p zobacz spoiler
Spoiler!
Było podobnie ale wiesz, tam nie było strzału w cyca i rozbabranej głowy o asfalt
Chris93: Ja tak pobłażliwy nie będę. OST za nie oznakowanie spoilera (w temacie ogólnym była o tym mowa).
Spoko Panie, od dziś będę cię za to wielbił...
Z rozbiegu przeczytałem i spieprzyłem Sobie poznawanie fabuły na własną rękę
Mogłeś zobaczyć nazwę tematu:P Spoilerowy:D
Recoil: Nie kombinuj. Po to zainstalowano tag spoiler, żeby z niego korzystać. Nie ma oznaczania tematów dla leniwych. Używamy tagu i koniec.
Bzdursky: wielbić nie musisz, ale wyciągnąć lekcję na przyszłość - jak najbardziej.
: śr 03 paź, 2012
autor: Dreddenoth
A co z Leo czy strzelił po tym sobie w łeb ? ( napisali że podobno wersja pc będzie w 2013 wiec się naczekam )
: śr 03 paź, 2012
autor: andzia94
Uwaga , SPOILER! Czytacie na własną odpowiedzialność , żeby nie było , że komuś psuję poznawanie fabuły
Spoiler!
Ada Wong nie ginie, to Carla Radames którą widzimy rozbabraną na betonie.
: śr 03 paź, 2012
autor: WESKER-DL
A ja mam pytanie z innej beczki, dlaczego temat prologu, który wystąpił po raz pierwszy w serii został scalony do ogólnych jako "drobnostka" a temat finału gry, który posiada każda gra widnieje oddzielny? Jakaś wybiórczość ze względu na autorów czy upodobania indywidualne moderatorów?
: śr 03 paź, 2012
autor: J.Krauser
WESKER-DL pisze: temat finału gry, który posiada każda gra widnieje oddzielny? Jakaś wybiórczość ze względu na autorów?
Przecież RE5 też miał osobny temat na końcówkę i sobie istniał. Autor nie ma tu nic do rzeczy.
: śr 03 paź, 2012
autor: Chris93
WESKER-DL pisze:A ja mam pytanie z innej beczki, dlaczego temat prologu, który wystąpił po raz pierwszy w serii został scalony do ogólnych jako "drobnostka" a temat finału gry, który posiada każda gra widnieje oddzielny?
Odpowiedź jest prosta - będziemy dyskutować o zakończeniu tej części - jakie wątki zostały wyjaśnione, jakie pojawiły się nowe pytania itp. Prolog to tylko drobnostka, nad którą nie ma się co rozczulać (tam poznajemy tylko podstawy gry)/ A finał ? Zapewne będzie WIELKI, więc będzie o czym dyskutować, ale to gdzieś pod koniec tego tygodnia, jak większość (w tym Ja i Claire) ukończy grę.
: wt 09 paź, 2012
autor: Maha
Wydaje mi się (mam nadzieję), że
Spoiler!
Piers nie zginął i jego wątek będzie dalej ciągnięty.
A druga sprawa to nawet przy końcowym filmiku
Spoiler!
gdzie była tajemnicza postać to właśnie myślałem, że to Piers. Z innej beczki niezrozumiały jest dla mnie ten końcowy filmik bo nic nie wnosi. Chyba, że RE7 będzie o tym opowiadał.
: śr 10 paź, 2012
autor: Naleśnik
Skończyłem! Wow, ale długa i fajna gra. Moim zdaniem najsłabsza z tych nowych numerowanych Residentów, ale i tak świetnie się bawiłem. Fajnie że każda kampania miała swój finałowy filmik. Podobał mi się zwłaszcza finał Chrisa i Mullera. Jak chodzi o główny finał po skończeniu ostatniej kampanii to jestem rozczarowany.
Spoiler!
Jake wcina jabłko i rozwala mutanty. I koniec. Zabawne to było ale słabe. Liczyłem na coś lepszego. Czyli co, w siódemce będzie głównym bohaterem?
: śr 10 paź, 2012
autor: REfan
Spoiler!
1. O co chodzi z Carlą...? Kto to jest i dlaczego wygląda jak Ada...?
Spoiler!
2. Kim jest blondynka na zdjęciu z Simonsem...?
Spoiler!
3. Kto albo co jest w kokonie który na końcu niszczy Ada...?
Ukończyłem dzisiaj kampanię Ady i mimo tego że powinna Ona Mi wszystko wyjaśnić to nie do końca tak się stało... Nie wiem może jakiś niekumaty jestem i nie kojarzę faktów... W każdym razie byłbym wdzięczny za odpowiedzi na powyższe pytania...
: ndz 28 paź, 2012
autor: Runii
Mam podobnie jak kolega wyżej ale skoro nikt nie potrafi wytłumaczyć to znaczy że wszyscy nie wiedza o co chodzi w tej fabule.
: pn 29 paź, 2012
autor: Chris93
Runii pisze:Mam podobnie jak kolega wyżej ale skoro nikt nie potrafi wytłumaczyć to znaczy że wszyscy nie wiedza o co chodzi w tej fabule.
Grę ukończyłem już dwa razy i zaczynam po raz trzeci . Fabuła szóstej części jest troszkę skomplikowana. Aby zrozumieć co się dzieje w RE6, trzeba ukończyć parę razy grę i przeczytać wszystkie dokumenty jakie zawarte są w grze.
REfan pisze:Ukończyłem dzisiaj kampanię Ady i mimo tego że powinna Ona Mi wszystko wyjaśnić to nie do końca tak się stało... Nie wiem może jakiś niekumaty jestem i nie kojarzę faktów... W każdym razie byłbym wdzięczny za odpowiedzi na powyższe pytania...
Już odpowiadam, aby poznać odpowiedź na pytanie nr. 1 odpowiem najpierw drugie:
2.
Spoiler!
Ta blondynka na zdjęciu z Simmonsem to właśnie Carla Radames.
1.
Spoiler!
Carla Radames to oczywiście bardzo inteligenty naukowiec i to właśnie ona pracowała nad wirusem "C" wraz z/dla Simmonsa. Czemu wygląda jak Ada ? Derek od czasu incydentu w Raccoon zadurzył się w Adzie, co widać podczas walki z nim i tekstach lecących w stronę Leona i Ady. Simmons wiedział, że nigdy nie będzie z Adą, - więc postanowił, że stworzy sobie własną Adę - która nigdy go nie "zdradzi". W ten sposób wykorzystał Carlę Radames (która była mu oddana) i wirusa "C".
3.
Spoiler!
Na trzecie pytanie sam do końca nie znam odpowiedzi. Wydaje mi się, że jest to kokon w którym jest kolejna "Ada", ale to bardziej moje przypuszczenia.
Finał każdej kampanii jest bardzo emocjonujący, ale to właśnie finał kampanii Chris'a zrobił na mnie największe wrażenie i na pewien sposób mnie wzruszył .
Spoiler!
Chris po raz kolejny traci członka swojego oddziału - człowieka który miał go zastąpić. Po raz kolejny Chris musi zaczekać na swój odpoczynek, gdyż na zakończeniu wybiera się na kolejną misję. Kto wie, czy nie zobaczymy go w RE7 .
Zakończenie Ady
Spoiler!
- to bardziej sekretne zakończenie, które sugeruje, że w RE7 znów wcielimy się w Jake Weskera, a akcja gry rozgrywac się będzie w Indiach - co byłoby dobrym posunięciem, bo jak wiadomo w Indiach TerraSave odnotowała liczne porwania ludzi, na których potem testowano "broń biologiczną" w postaci wirusa.
: pn 29 paź, 2012
autor: Naleśnik
Bardzo fajnie wszystko wyjaśniłeś. Ja też z początku miałem problem z połapaniem się w fabule, ale poczytałem dokumenty w dziale z figurkami. Tam jest dużo ciekawych informacji. Podoba mi się główna historia w RE6, bo to takie pokręcone i brutalne lovestory Mi również bardzo się podobał ending Chrisa.
Spoiler!
Chris dostaje od losu po pupie, ale nie poddaje się i na końcu znów rusza do walki
Odnośnie zakończenia Ady to gdzie pojawia się info które podałeś w spojlerze? Bo chyba mi to umknęło.
: śr 31 paź, 2012
autor: Rodzislaw
To coś w kokonie to wg. na 100%
Spoiler!
nowa Ada
: pt 02 lis, 2012
autor: LeonScott20
Uff właśnie skończyłem kampanię Ady i muszę powiedzieć że jestem bardzo ciekaw jak będzie siódemka wyglądać. Bo ostatni filmik wskazuje na to że 7 powstanie.
: sob 03 lis, 2012
autor: Chris93
Naleśnik pisze:Odnośnie zakończenia Ady to gdzie pojawia się info które podałeś w spojlerze? Bo chyba mi to umknęło.
To bardziej moje spekulacje , ale co do sekretnego zakończenia to prawda, bo po ukończeniu np. drugi raz kampanii Leona włączył Mi się ten filmik, a nie powinien. Zakończenie Ady to filmik, w którym
Spoiler!
odbiera telefon i wybiera się na kolejną misję.
: sob 03 lis, 2012
autor: Bzduras
Co do zakończenia to właśnie dzisiaj miałem przyjemność je zobaczyć. Trochę zdumiewające dla mnie stało się to, że
Spoiler!
nagła zmiana postawy Jake'a. Czyżby tak bardzo wziął sobie do serca gadki o swoim ojcu czy po prostu stwierdził, że jednak jako królik doświadczalny się nie sprawdza i czas spełniać się społecznie? Z lekka zawiewa mi to kapciem... ale w sumie to łykam, ciekawe, co z tego wyniknie.
Generalnie jestem zadowolony, gra spełniła moje oczekiwania nawet pod tym względem.
: ndz 13 sty, 2013
autor: Necraria
@Bzdursky - ja mam jednak wrażenie, że po prostu
Spoiler!
Sherry trochę zrobiła z niego pantofla, ale mogę się mylić (oby ).
Zakończenie każdego scenariusza jest w najgorszym wypadku satysfakcjonujące, a zakończenie Chrisa jest dodatkowo poruszające
Spoiler!
uważam, że Piers żyje, po prostu został na statku, bo przewidywał komplikacje, a z kapsuły nijak by nie pomógł Chrisowi, niemniej myślę, że wirus w nowej odmianie go na tyle wzmocnił, że dał radę uciec.
No i widać, że będzie kontynuacja, z czego się cieszę - polubiłam nowe postaci wprowadzone w tej części, fabuła przypadła mi do gustu, więc z chęcią zapoznam się z kontynuacją - zwłaszcza jeśli chodzi o tak interesującą i jeszcze niewyeksploatowaną i mało znaną nam postać, jak Jake.