Giveaway z Resident Evil: ORC [akcja anulowana]

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Giveaway z Resident Evil: ORC [akcja anulowana]

Post autor: kal3jdoskop »

Witam wszystkich fanów (i fanki) serii, odwiedzających forum! Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego, pragnę zorganizować giveawaya z grą Resident Evil: Operation Raccoon City. Jeśli ktoś korzysta ze Steama, ale jeszcze nie poznał idei giveawayów - niech czyta dalej, wszystko wyjaśnię :) (uwaga - jak ktoś już wie, na jakiej zasadzie działa steamgifts, może pominąć następny akapit).

Ok, a więc giveaway, czyli losowanie zwycięzcy, który wygra grę stanowiącą nagrodę, odbywa się na stronie steamgifts.com . Aby móc się na niej "zarejestrować", wystarczy posiadać konto na steamie z "odpowiednią" ilością gier (chodzi o to, że ich łączna wartość "detaliczna" musi przekroczyć określony przez steamgifts próg - nie pamiętam niestety, jaki on jest, ale w dobie wszechobecnych bundli i obniżek nie jest on naprawdę zbyt wygórowany). Po zalogowaniu można już brać udział w giveawayach - czyli losowaniach różnych gier na steama. Giveawaye można ogólnie podzielić na otwarte i zamkniętę - te pierwsze są dostępne dla każdego użytkownika steamgifts, te drugie zaś są dostępne jedynie dla osób spełniających kryterium przynależności do tzw. grupy zamkniętej - czyli grupy tworzonej na steamie, do której może dopisać jedynie twórca grupy bądź jego "pomocnicy", który twórca grupy nadał takie uprawnienie. Wracając do giveawaya - osoba tworząca go decyduje, jak długo będzie trwał giveaway (a więc jak długo można się zapisać na losowanie), oraz ew. decyduje o tzw. contribution value (jeśli został ustalony jakikolwiek próg większy od zera, oznacza to, że w giveawayu mogą brać jedynie osoby, które wcześniej zorganizowały giveaway/e na grę/y o wartości przekraczającej owo contribution value).

Giveawaya chciałbym zorganizować jedynie dla społeczności fanowskiej, toteż stworzyłem zamkniętą grupę:
http://steamcommunity.com/groups/FaniResidentEvil
Do której będę zapisywał chętnych. Wystarczy, że napiszecie do mnie priva z linkiem do Waszego profilu steamowego (profil nie może być "ukryty", inaczej nie będę mógł wysłać zaproszenia). I teraz jedno zastrzeżenie - ponieważ forum ostatnio dość mocno opustoszało, przez pierwsze kilka dni poczekam z rozpoczęciem giveawaya, przyjmując jedynie zapisy do grupy. Gdyby się okazało, że nie będzie żadnego odzewu, bądź zgłosi się 1-2 osoby, wtedy niestety nic z akcji nie wyjdzie. Natomiast jeśli znajdzie się choć kilka osób chętnych - jedziemy z akcją :) Giveawaya stworzę na co najmniej tydzień (po okresie "wstępnym", kiedy już będę wiedział, czy znaleźli się chętni), żeby każdy zdążył do niego wejść. Zwycięzcę poproszę o (tymczasowe) dodanie mnie do znajomych, żebym mógł wysłać mu gifta.

I jeszcze jeden mały detal - gdyby się zdarzyły jakieś "podejrzane" przypadki (np osoba która zarejestrowała się 5 minut przed napisaniem do mnie priva), mogę podesłać pytanie do takiej osoby, żeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest fanem serii, czy po prostu chciała w prosty sposób wbić się na zamknięty giveaway. I od razu mówię - spokojnie, nie będę tu weryfikował wiedzy z całej linii fabularnej, szczegółów itd :) Pozwoli mi ono jedynie sprawdzić, czy taka osoba rzeczywiście zetknęła się z serią itd.

A zatem otwieram zapisy i oczekuję privów :) W razie jakichkolwiek pytań - pytajcie śmiało!
Ostatnio zmieniony wt 24 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 6 razy.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Uwaga, wypłynęła tu po drodze jedna ważna kwestia, odnośnie tego, czy jest sens, żeby brać udział w giveawayu, jeśli ktoś ma już wersję "czystą" na GfWL. Otóż zbadałem na własnym przykładzie, jak to wygląda, rzecz przedstawia się następująco:

Wersja steamowa tak na dobrą sprawę jest bardziej GfWL-owa niż steamowa. Chodzi o to, że poza instalacją ona właściwie nie korzysta z narzędzi steamowych, bo wszystko i tak chodzi w oparciu o GfWL-a (łącznie z kodem aktywacyjnym, który dostają również posiadacze wersji steamowej, ale który jest wykorzystywany właśnie w Games For Windows Live). I mało tego, grę można uruchomić bezpośrednio z katalogu, w efekcie czego chodzi ona bez uruchomienia klienta steamowego. Podsumowując - na dobrą sprawę, gdyby posiadaczowi wersji GFWL-owej udało się wygrać w giveawayu, otzymałby on drugi raz tą samą grę - i w takim przypadku albo musiałby zalogować się ze swojego konta GfWL (bo drugi raz nie mógłbyś aktywować tej samej gry na swoim koncie GfWL) i miałby wtedy jeden klucz GFWL-owy "zbędny", albo stworzyć drugie konto GfWL, żeby móc aktywować ten nowy klucz do gry ale to już by chyba było trochę bez sensu :P A na upartego - nawet nie trzeba by było jej instalować przez steama, wystarczyłoby "wyciągnąć" klucz GfWL z kopii steamowej (o ile dobrze się orientuję - można to zrobić bez instalacji) i zainstalować bez "pośrednictwa" steamowego.

Nie mogę oczywiście nikomu chętnemu zakazać udziału w giveawayu, nawet jeśli posiada ORC w wersji GfWL, bo takie były ustalone zasady i zgodnie z zasadą Lex retro non agit, nie chcę ich teraz zmieniać. Po prostu chcę od razu uprzedzić o tym, że na dobrą sprawę nic nie zyskuje osoba, która już ma grę w "czystym" GfWL-u.
Ostatnio zmieniony ndz 22 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Mam niestety bardzo złą wiadomość odnośnie akcji giveawayowej - będe musiał ją anulować. Powód jest taki, że Steam, bez żadnego powodu, anulował całkowicie zniżkę na ORC - wcześniej była ona na poziomie 75% i miała zapisane, że będzie trwała do 2-go stycznia (czyli miała trwać przez całą wyprzedaż). W związku z tym nie śpieszyłem się z zakupem (zwłaszcza, że nie wiedziałem, czy w ogóle zbierze się odpowiednia liczba chętnych, do tej pory tylko 2 osoby się zgłosiły), ale teraz już nie ma opcji na tę akcję, bo gra wróciła do normalnej ceny. Liczyłem trochę, że może GMG wraz z dzisiejszą obniżką na nowsze gry z serii obniży też cenę na ORC, ale moje oczekiwania okazały się płonne, bo tego akurat nie przecenili :/

Przykro mi z tego powodu (nie jest to przeze mnie zawinione, no ale mimo wszystko szkoda), chciałbym przeprosić wszystkich zainteresowanych, za narobienie apetytu i że rzecz nie wyszła :smut8:
Ostatnio zmieniony wt 24 gru, 2013 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 6 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”