Wypoczynek w Szczyrku

Tematy dotyczące nieoficjalnych spotkań fanów Resident Evil

Moderator: RON!N

Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mr_Zombie pisze:Z wczorajszej rozmowy na Fejsie wynika, że najprawdopodobniej (jego słowa: "na 90%") nie będzie jechał.
Oj Esiak, Esiak, on to zawsze tak ma :rad12:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

[RONIN] pisze:
Mr_Zombie pisze:Z wczorajszej rozmowy na Fejsie wynika, że najprawdopodobniej (jego słowa: "na 90%") nie będzie jechał.
Oj Esiak, Esiak, on to zawsze tak ma :rad12:
Tym razem powód ewentualnej absencji jest poważniejszy niż choćby praca.
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Mr_Zombie pisze:(...)No i czy ze względu na to, że są dwa miejsca puste (trzy, jeżeli będzie trzeba Esce zwrócić kasę), to nie musimy dopłacić za brakujące osoby? Tzn. czy opłata jest per domek (apartament), czy per osoba?
Opłata jest od domku, czyli niezależnie ile osób pojedzie, kwota calkowita dla właściciela pozostaje ta sama. Ale jako że na początku pisałem, że kwota to 126 zł, to tak myśle powinno zostać, chyba że ktoś że ktoś bardzo chce dopłacić te ok. 25 zł, wtedy nie mogę wnieść sprzeciwu, aczkolwiek jak pisałem- nie wymagam by dopłacać za brakujące miejsca :P

A co do wyposażenia, to tak jak widać- kuchnia, TV, i niby internet ma być, więc powinno być spoko.

I jako że chyba wszyscy będziemy w Katowicach, proponuję tam sie spotkac i wyruszyć w dwa samochody :)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Nasz znajomy z zimowego, cinek, zadeklarował, że odwiedzi nas w niedzielę :rad12: .
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Ale w sensie odwiedzi i pojedzie, czy też odwiedzi i zostanie? ;)
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Odwiedzi i pojedzie, albowiem już w poniedziałek wezwie go praca :).
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Mikhail poinformował mnie właśnie, że nie przyjedzie, gdyż szef cofnął mu urlop. Nie fajnie...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Nikt nic nie pisze? Ok. To będę pierwszy.

Zlot dobiegł końca [już wczoraj]. Był to zlot inny, niż zwykle, z kilku względów: kompletnie inna miejscówka (szczególnie biorąc pod uwagę, że był to zlot z kategorii "letnie spotkanie"), nowi ludzie, brak większości stałego towarzystwa oraz prawie brak grania na konsolach.

Niewątpliwie spotkanie można uznać za kameralne: 7 osób + Cinek, który odwiedził nas w niedzielę (wielki szacun, że Ci się chciało przyjechać na te kilka godzin; szczególnie w towarzystwie dwóch małych córek :D). Fajnie było poznać Ewę i Natalię :). Szkoda, że towarzystwo się wykruszyło i osoby, które się wstępnie deklarowały (PaLa, Magda, Esca, Mikhail, Devlock), z różnych względów ostatecznie nie mogły przybyć. Przynajmniej byście się na coś przydali i zagrali z nami w The Resistance. :P

Sam pomysł, by zlot odbył się w Szczyrku, okazał się dobry. Miejscówka śliczna. Domki o kilka standardów lepsze niż to, co jest w Victorii (chociaż na zdjęciach i z opisu wyglądały na ciut większe): w pełni wyposażona kuchnia (lodówka, mikrofalówka, czajnik, zestaw talerzy, miseczek, kubków i sztućców), telewizor i ciepła woda robią swoje. Na zewnątrz zaś taras, ławeczki, huśtawki itp. Zastrzeżenia można by mieć tylko do schodów na piętro - były tak strome, że przypominały raczej pochyloną drabinę (i tak też się po nich wchodziło/schodziło). Po kilku głębszych zejście na dół bądź wejście na górę mogłoby się dla niektórych źle skończyć. No i wbrew zapowiedziom właściciela, że "w domku 4. wifi może przerywać, bo słaby sygnał, ale w 3. oraz na tarasie na pewno sygnał będzie dobrze łapać", to jednak nie - Internet nie łapał w ogóle. Nawet stojąc przy wejściu do baru trzeba było mieć dużo szczęścia, by złapać sygnał (o jego utrzymaniu nie wspominając). :/

Okolica niczego sobie: cisza, spokój (pomijając fakt, że obok naprawiano/robiono jezdnię), odcięcie od świata oraz widok na góry i skocznię. Z domku do głównej ulicy było jakieś 3 minuty drogi, a tam pełno barów/restauracji ustawianych na przemian ze sklepami z pamiątkami, Biedronka i kilka sklepików osiedlowych oraz... dom handlowy rodem z lat 80. :smiech5: Szkoda tylko, że pogoda kompletnie nie dopisała: w niedzielę, wtorek i środę cały czas lało; w poniedziałek było w miarę pogodnie, ale w zależności od położenia było albo gorąco, albo zimno :P W efekcie nie pozwiedzaliśmy sobie za wiele - pomijając wypad na zakupy bądź na obiad, to cały czas spędziliśmy praktycznie w domkach.

A, był też i grill. Żałuję, że jednak nie uwieczniłem procesu jego rozpalania (Maestro by mnie pewnie zabił); byłby świetny dodatek do zlotowego archiwum. :P

Były niestety drobne problemy z dojazdem/wyjazdem. To nie Sulejów, gdzie z dworca głównego brało się busa i dojeżdżało praktycznie na samo miejsce. Ze względu na to, że był tylko jeden samochód, to musieliśmy podzielić się na dwie grupy, z której jedna wraz z bagażami od razu pojechała do Szczyrku/Katowic, zaś druga jechała pociągiem i samochodem/busem do Szczyrku/Katowic z przystankiem w Bielsko-Białej. Droga powrotna zresztą dla obu grup była ciekawa: ekipie z samochodem padł wóz (akumulator się rozładował) i czekali na pomoc. Ekipa z pociągu miała zaś postój gdzieś po drodze, bo przed nami padł pociąg; po kilkunastu minutach postoju nasz pociąg zwrócił do poprzedniej stacji i musiał wjechać na drugi tor.

Jak wspomniałem na wstępie, konsole prawie wcale nie były w użyciu. Deus z Maestro próbowali przejść RE3 bez sejwów (skończyli w ten sam sposób jak ja 2 lata temu... tylko dużo wcześniej, bo już na Wieży Zegarowej :P), KiBi przeszedł kawałek Shattered Memories na PSP, Natalia pogrywała w Burnouta oraz gdzieś tam w tle kilka razy był chyba odpalony Tekken. Prócz tego zlot został zawładnięty przez karcianki i planszówki: Battlestar Galactica, Pandemic (którą w końcu udało nam się przejść na sam koniec zlotu :D), The Resistance, RE DBG, Rój oraz Innowacje (o czymś zapomniałem?). Czyli ogólnie było pysznie i bardzo towarzysko - nie było izolowania się przy szklanym ekranie (pomijam swojego Kindla >_>).

Był też pokaz "Dnia Świra": najpierw Singiel z Natalią zaczęli oglądać sami, a potem stopniowo widownia wokół nich się zwiększała by "przelotem" zobaczyć, co tam leci... a potem zostać na dłużej.

Na koniec oczywiście wielkie podziękowania dla mamy KiBiego za śniadanie, które przygotowała dla nas w niedzielę rano, oraz obiad, który podała nam w środę (pyszna pomidorówka). No i dla KiBiego, który nas odbierał z przystanków autobusowych/pociągu, odprowadzał na przystanki oraz ogólnie nas przechował (dumnie biorąc na siebie odpowiedzialność, jaką do tej pory pełniło Malibu w Piotrkowie ;)).

Ogólnie zlot był świetny (chociaż moja opinia w tym względzie jest mało obiektywna, bo nie pamiętam już, kiedy ostatni raz narzekałem na jakikolwiek zlot ;)). Kto nie był, niech żałuje. :P Szkoda tylko, że nie ma praktycznie żadnych zdjęć czy filmików ze zlotu, nawet grupowego.

BTW. Jak następnym razem ktoś mi powie, że nie jedzie na zlot, bo ma za daleko, to chętnie wyśmieję. Singiel i Natalia przylecieli z Londynu; ja jechałem busem przez całą Polskę (w sumie 9 godzin siedzenia na tyłku); zaś Cinek przejechał samochodem kilka godzin w tę i z powrotem tylko po to, by z nami pobyć przez jeden wieczór. Więc na przyszłość: no excuse.

BTW2. Kto był, będzie wiedział o co chodzi :P
Obrazek
Ostatnio zmieniony czw 28 sie, 2014 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 2 razy.
KiBi
Posty: 24
Rejestracja: śr 14 lut, 2007
Lokalizacja: Katowice

Post autor: KiBi »

Coś faktycznie tutaj cicho :D też postanowiłem napisać kilka słów.

Zlot (czy jak kto woli spotkanie) dobiegł końca i wyjeżdżając ze Szczyrku miałem nieodparte wrażenie, że powinniśmy siedzieć jeszcze przynajmniej jeden dzień. Czas zleciał zdecydowanie za szybko, jednak to taka domena naszych wypadów - czas nagle przyspiesza.

Popieram to co napisał Zombiak - domki o klasę wyżej niż w Sulejowie. Czyste, z pełnym ekwipunkiem i nie rozlatujące się. Enyłej, wypad był przegenialny, tony śmiesznych tekstów, wypady na miasto, wędzone serki (mmmmm ... Tylko Zombiak i Deus wiedzą ile tego zjadłem), grill i nowe twarze :D Było w tym wypadzie wszystko czego dusza mogła zapragnąć.

Cieszy mnie fakt, że odeszliśmy od telewizorów i że konsole faktycznie były tylko chwilowym dodatkiem. Z kolei swoje zrobiły gry planszowe, przede wszystkim mój Pandemic (a złośliwy szczep dalej jest niepokonany :P ), Rój (potocznie zwanym Lujem na pełnej epie) czy Roninowa Battlestar Galactica (ile partii już w tę grę rozegrałem to takiego wpierdzielu nigdy jeszcze nie dostałem).

Ujmując to krótko - ten wypad to były tony integracji, wspominek i planów na przyszłość. A jak będzie dalej? Czas pokaże :) Dziękuję wszystkim za te kilka dni. Jesteście wielcy!!
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Wszyscy wszystko świetnie opisali, nic dodać nic ująć :) Po raz pierwszy miejscówka była nad wyraz ciekawa i pierwszy raz domki faktycznie wyglądały tak, jak miały wyglądać. Szkoda że nikt więcej nie wyraził zainteresowania wypadem, trudno. Pandemia do dziś nie daje mi spać :/ Musimy pokonać ten szczep! Do zobaczenia zimą! Będzie się działo. Mam nadzieje :)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Maestro
Posty: 743
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro »

Uff, w końcu dojechałem... Cholerne PKP :D A tak na serio, to wcześniej nie było jak odpisać ;)

Tak jak napisał Ronin, chłopaki wyżej idealnie podsumowali spotkanie, a ja ze swojej strony chciałbym podziękować każdemu komu chciało się przybyć na spotkanie :)
Awatar użytkownika
PaLa
Posty: 443
Rejestracja: pn 19 lut, 2007
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski

Post autor: PaLa »

Nie wiecie jak żałuję że mnie tam nie było ;( Mam nadzieję, że na zimowym zlocie się spotkam z Wami
"Umowy nie było, forsy też nie będzie"
Zablokowany

Wróć do „Nieoficjalne spotkania”