Resident Evil Remaster - Poradnik

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Resident Evil Remaster - Poradnik

Post autor: WESKER-DL » wt 03 lut, 2015

Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem do nowej wersji Resident Evil Remake, gdzie będzie można zerknąć na podpowiedzi odnośnie zdobywania pucharków/osiągnięć. Poradnik będzie ciągle rozbudowywany przeze mnie, gdyż czas goni (w tej chwili jest gotowy w 100%)Na dniach, może i minutach, będzie również dostępny na serwisach traktujących o grach (zlecenie osobiste). Prosiłbym o przyklejenie go tak samo jak moje poprzednie poradniki w innych działach.


Trudność trofeów: 7/10
Liczba trofeów offline:45 szt.
Liczba trofeów online: 0 szt.
Czas potrzebny do skompletowania: 18-24 godzin
Minimum zaliczeń gry: 4
Zglitchowane trofea: brak
Możliwość powrotu do wybranej lokacji po skończeniu gry: nie
Online/co-op: brak

OPIS

Resident Evil Remake Remaster HD to nowa wersja gry z 2002 roku (gamecube), która została odświeżona pod względem graficznym i dopasowana do obecnych standardów HD. Gracze dostali również nowy, łatwiejszy tryb rozgrywki oraz nowe stroje (pochodzące z dodatku do Resident Evil 5), nowe sterowanie oraz rzecz jasna trofea, których progres jest skomunikowany ze stroną re.net. Rdzeń, fabuła została nie naruszona więc możemy ponownie (lub po raz pierwszy) przeżyć jedną z najwspanialszych historii serii Resident Evil.

Porady:

- postaci różnią się kilkoma rzeczami. Wybierając grę Chrisem będziemy mieli mniej miejsca w inventory (6) oraz do otworzenia niektórych pomieszczeń będą nam potrzebne specjalne klucze (old key). Nasz bohater za to jest odporniejszy na ataki. Jill Valentine analogicznie jest słabsza ale za to już na starcie będzie mieć więcej miejsca ww ekwipunku (8) oraz wytrych pomagający w otwieraniu specyficznych zamków w drzwiach. Do zrobienia 100% będziemy musieli zaliczyć grę obiema postaciami minimum po dwa razy

- w grze występują tzw. Self defense guns, czyli broń defensywna używana w przypadku złapania naszego bohatera przez przeciwnika. Na każdym poziomie trudności nie oszczędzajmy używania jej gdyż czasami uratuje nas z ciężkiej sytuacji a jest porozrzucana po całej grze w miarę sensownej ilości. Jill Valentine posiada paralizator (szukamy baterii) a Chris Redfield granaty natomiast obie są w posiadaniu sztyletów, które po wbiciu w głowę oponenta możemy odzyskać poprzez skutecznego headshota.

- pamiętajmy, że w tej części używanie spray jako środka leczniczego uzupełniającego całą energię nie wpływa ani na ocenę końcową ani na zdobywane trofea

- jeżeli mamy okazję i czujemy się pewnie wymijajmy przeciwników, planujmy dalsze kroki, żeby nie cofać się do tych samych korytarzy i narażać się ponownie. Z niektórymi przeciwnikami nie musimy w ogóle walczyć. Bossowie typu Plant 42, Neptun, Black Tiger czy też drugie starcie z Tyrantem.

- w grze mamy możliwość palenia zwłok używając zapalniczki oraz piersiówki napełnionej benzyną z pobliskich kanistrów znajdujących się najczęściej w pokojach z maszynami do zapisu gry. Jednakże nie namawiam do palenia każdego zombiaka, czasem po prostu szkoda czasu zwłaszcza wykonując speedrun poniżej 3 godzin. Miejsca jakie mogę polecić aby podpalać przeciwników to te obok których są pomieszczenia ze skrzyniami i maszynami do zapisywania gry.

- pamietać trzeba o tym, że jeżeli chcemy odblokować dwie broni ukryte (samurai edge oraz infinite rocket launcher) musimy ukończyć grę minimum na poziomie trudności normal. W przypadku samurai edge jest to minimum 5h natomiast infinite rocket launcher 3h.

- w grze występuje 12 zakończeń, od Ciebie zależy, które wybierzesz.

Chris:

1. Musisz uratować Rebeccę w Rezydencji kiedy usłyszysz jej wołanie o pomoc a raczej krzyk oraz uwolnić Jill z więzienia

2. Uratuj Rebeccę w momencie kiedy woła o pomoc ale musi ona zginąć na lotnisku z rąk Tyranta, Jill musisz uratować

3. Nie ratuj Rebecci kiedy wzywa pomocy, Jill musisz uratować

4. Ratujesz Rebeccę, Jill ignorujesz i nie zbierasz MO-Disków potrzebnych do otworzenia więzienia

5. Uratuj Rebeccę w momencie kiedy woła o pomoc ale musi ona zginąć na lotnisku z rąk Tyranta oraz zignoruj Jill

6. Zignoruj obie dziewczyny, czyli nie ratuj w rezydencji Rebecci oraz zignoruj jill

Jill:

1. Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie oraz starasz się nie doprowadzić go do śmierci, ratujesz Chrisa z Więzienia

2. Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie ale na lotnisku musi zginąć, z Chrisem j.w

3. Nie oddajesz Barremu broni, z Chrisem j.w

4. Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie lecz nie ratujesz z więzienia Chrisa

5. Oddajesz Barremu broń w odpowiednim momencie ale na lotnisku musi zginąć, Chrisa ignorujesz

6. Nie oddajesz broni ani nie ratujesz Redfielda

Like Taking Candy from a Baby
Finish the game on Very Easy difficulty or higher (10/Bronze)

Ukończ grę na poziomie trudności Very Easy lub wyższym.
Nowy poziom trudności w tej wersji jest banalnie prosty. Nie polecam w ogóle na nim grać gdyż wyższy poziom zaliczy od razu trofeum. Multum roślinek, mało wrogów, odporność w stylu nieśmiertelny. Jedynie jeżeli ktoś nie czuje się pewnie to może wybrać ten tryb podczas przechodzenia trybu Invisible Enemy lub przejścia samym nożem.

Not in the Mood to Die
Finish the game on Easy difficulty or higher (10/Bronze)

Ukończ grę na poziomie trudności Easy lub wyższym.
Analogicznie jak wyżej. Dużo zmian nie ma i gra również jest przyjazna.

Take that, Zombies!
Finish the game on Normal difficulty or higher (20/Bronze)

Ukończ grę na poziomie trudności Normal lub wyższym.
Standardowy tryb gry. Mniej roślinek, przeciwnicy odporniejsi a nasza postać bardziej podatna na obrażenia.

Oh, the Horror
Finish the game on Hard difficulty (30/Silver)

Ukończ grę na poziomie trudności Hard.
W tym trybie zwłaszcza na początku może brakować amunicji a przeciwnicy jednym sprawnym uściskiem mogą sprowadzić bohatera na poziom krytyczny. Odsyłam więc do porad na początku poradnika.

We're in This Together
Finish the game with Jill and Chris (30/Silver)

Ukończ grę Jill oraz Chrisem. To, którą postać wybierzemy na samym początku nie ma znaczenia. Pucharek wpadnie kiedy grę ukończymy obiema postaciami.

The Survival Horror
Finish the game in Real Survival mode (30/Silver)

Ukończ grę w trybie Real Survival.
Najtrudniejszy tryb w grze. Odgórnie mamy poziom Hard a dodatkowo nie ma transferu przedmiotów między skrzyniami. Warto grę zaliczyć Jill gdyż posiada więcej miejsc w ekwipunku a tym samym możemy więcej itemów przenosić między skrzyniami w razie potrzeby. Polecam większość przedmiotów chować w skrzyni obok której najczęściej się przemieszczamy jak np. pokój obok schodów. Dodatkowym atutem Jill jest również posiadanie wytrycha a to również zmniejsza ilość powrotów do poprzednich pomieszczeń.

Ghost of a Chance
Finish the game in Invisible Enemy mode (100/Gold)

Ukończ grę w trybie Invisible Enemy.
W tym trybie przeciwnicy są nie widzialni, choć nie w 100%, czasem widać parę wychodzącą z ust (ewentualnie kurz podczas ich przemieszczania się) lub na wstawkach przez chwilę widać ich polożenie. Jeżeli chcesz w mniej stresujący sposób zaliczyć to osiągnięcie to możesz je wykonać na najniższym poziomie trudności gdzie przeciwników jest zdecydowanie mniej a amunicji i roślinek odnawiających zdrowie więcej. Grając już za pierwszym razem staraj się zapamiętać jak najwięcej położeń przeciwników.

Not Just Any Object
Obtain the Stone & Metal Object using Chris (20/Bronze)

Zdobądź "Stone & Metal Object" grając Chrisem. Zaraz po walce z Crimson Head Prototype 1 możemy zebrać rzeczony przedmiot z trumny z której wstał przeciwnik.

Extreme Weed Wacker
Defeat Plant 42 using Chris ( 20/Bronze)

Pokonaj Plant 42 grając Chrisem. Pod koniec domku ogrodowego będziesz musiał stoczyć bój z przerośnietą rośliną, po której zabiciu trofeum wpadnie na Twoje konto. Walkę najlepiej prowadzić na piętrze uważając na kwas wylatujący z kłączy. Strzelamy tylko kiedy kielich rośliny zostanie otwarty. Możemy również ciąć nożem kłącza ale jest to czasochłonne rozwiązanie.

Written Word is Dead
Obtain the "Last Book Vol. 2" using Chris (20/Bronze)

Zdobądź "Last Book Vol. 2" grają Chrisem.
Książka znajduje się w pomieszczeniu z wężem przy drugi starciu. Musisz go pokonać a wtedy załączy się animacja, w której książka poprzez uderzenie znajdzie się na ziemi.

An End to a Poor Girl's Misery
Defeat Lisa Trevor using Chris (20/Bronze)

Pokonaj Lisę Trevor grając Chrisem.
Podczas ostatniego starcia z Lisą możesz bardzo szybko zakończyć jej żywot nie oddając nawet jednego strzału. Jedyne co musisz zrobić to zepchnąć w przepaść cztery kamienie które znajdują się w tej lokacji.

You da Man, Chris
Finish the game using Chris (30/Silver)

Ukończ grę Chrisem. Trofeum wpadnie kiedy ukończymy całą grę Chrisem.

Grave Digger
Defeat a Crimson Head prototype using Jill (20/Bronze)

Pokonaj Crimson Head Prototype grając Jill.
Zaraz po włożeniu w sloty czterech masek będziesz zmuszony stoczyć pojedynek z Crimsonem. Po jego zabiciu a nie jest jakoś specjalnie wytrzymały pucharek będzie twój. Możesz również użyć broni defensywnych na przeciwnika, które sprawdzają się znakomicie no chyba, że grasz tylko i wyłącznie używając noża.

The Key Master
Obtain the Helmet Key using Jill (20/Bronze)

Zdobądź "Helmet Key".
Klucz ten będziesz mógł podnieść zaraz po walce z rośliną Plant 42.

Giant Snake Got Nothin'
Defeat Yawn using Jill (20/Bronze)

Pokonaj "Yawn" grając Jill.
Kiedy wrócisz do rezydencji z kluczem "helmet" i wejdziesz do biblioteki będziesz musiał stoczyć pojedynek z wężem. Po jego zabiciu otrzymasz osiągnięcie.

Where the Magic Happens
Break into the laboratory using Jill (20/Bronze)

Dostań się do laboratoriów grając Jill. Trofeum związane z trybem fabularnym i nie do pominięcia podczas przechodzenia gry.

Alpha Team's Finest
Finish the game using Jill (30/Silver)

Ukończ grę Jill. Trofeum wpadnie kiedy ukończymy całą grę Jill.

Get Used To It
Die for the first time (10/Bronze)

Zgiń po raz pierwszy. Najłatwiejsze osiągnięcie w grze, którego chyba nawet nie trzeba tłumaczyć.

First Kills Are Special
Defeat a zombie (10/Bronze)

Pokonaj Zombie. Pucharek wpadnie po zabiciu po raz pierwszy Zombie a który to będzie i w którym miejscu zależy tylko od Ciebie.

Not Taking Any Chances
Burn up a zombie (10/Bronze)

Spal Zombie. Po zabiciu zombie musimy podejść do jego truchła i używając napełnionej benzyną piersiówki. Pamiętaj, że musisz mieć również w ekwipunku zapalniczkę.

Who's the Hunter Now?
Defeat a Hunter (10/Bronze)

Pokonaj Huntera. Ten rodzaj przeciwnika pojawia się kiedy wracamy do rezydencji Spencera z domku ogrodowego. Po prostu rozpraw się z jednym z nich.

Bravo, Rebecca
Save Chris using Rebecca (10/Bronze)

Uratuj Chrisa grając Rebeccą.
Trofeum można pominąć podczas grania. Podczas starcia pierwszego z wężem musimy zostać ukąszeni (poziom zdrowia ma być "poison"), zatruci. Po zabiciu węża lub ucieczce z pomieszczenia przejmujemy kontrolę nad ratowniczką Rebeccą Chambers. Musimy pobiec po "serum" znajdujące się po drugiej stronie rezydencji (na mapie zostanie pokazana dokładna lokalizacja) a następnie wrócić do Chrisa.

What a Great Guy
Save Jill using Barry (10/Bronze)

Uratuj Jill używając Barrego.
W pomieszczeniu poprzedzającym to gdzie zdobywasz shotguna ściągając go z haków załączy się scenka, w której barry uratuje Cię z opresji, po tym pucharek wpadnie na Twoje konto.

Delaying the Inevitable
Save Richard with a serum (10/Bronze)

Uratuj Richarda za pomocą "serum".
Richarda spotkamy w jednym z pomieszczeń znajdujących się na drugim piętrze. Musimy pobiec po "serum" znajdujące się po drugiej stronie rezydencji (na mapie zostanie pokazana dokładna lokalizacja) a następnie wrócić do niego.

That Was Nice of You
Save Rebecca from a Hunter (10/Bronze)

Uratuj Rebeccę przed Hunterem. Po wejściu do jednego z pomieszczeń po powrocie z domku ogrodowego załączy się scenka z atakowaną rebeccą, która znajduje się w pomieszczeniu gdzie zdobywamy gwizdek na psy i zapalniczkę. Trzeba rozprawić się z Hunterem.

Trust Him
Save Barry from Lisa Trevor (10/Bronze)

Uratuj Barrego przed Lisą Trevor.
Podczas wstawki w podziemiach rezydencji, kiedy będziemy mieć dwa wybory oddać/nie oddać broń Barremu wybieramy to pierwsze a w ramach zaufania dostaniemy pucharek.

Sorry I Made You Wait
Save Jill from confinement using Chris (10/Bronze)

Uratuj Jill grając Chrisem.
Wybierając przygodę Chrisem będziemy musieli uratować Jill z więzienia pod koniec gry. Będziemy do tego potrzebować trzech "mo-disk", które w laboratorium poddamy skanowaniu aktywując wajchy na panelu (w pomieszczeniu również na terenie laboratorium). Analogicznie jest w scenariuszu Jill kiedy chcemy uratować Chrisa.

Lokalizacja mo-disk:

1. Rezydencja Spencera, parter, pokój z głową tygrysa (potrzebny będzie diament o kolorze żółtym, którego zdobywamy w pomieszczeniu z obracającą się statuą orła dopiero po powrocie z domku ogrodowego)Mansion 1st Floor's Tiger Statue Room (Requires Gold Gem)
2. Laboratorium b2 w korytarzu obok pokoju z projektorem
3. Laboratorium b2 pokój z projektorem, w rogu nieopodal panelu z kodem

Sorry About the Wait
Save Chris from confinement using Jill (10/Bronze)

Uratuj Chrisa grając Jill.
Patrz trofeum "sorry I made you wait".

The Nightmare Ends
Finish the game saving Rebecca and Jill using Chris (30/Silver)

Ukończ grę ratując Rebeccę i Jill grając Chrisem.
Patrz trofea "sorry about the wait" oraz "that nice of you"

I'm a Member of S.T.A.R.S.
Finish the game saving Chris and Barry using Jill (30/Silver)

Ukończ grę ratując Chrisa i Barrego grając Jill. Patrz trofea "trust him" oraz "sorry i made you wait"

Every Man for Himself
Finish the game without saving anyone using Chris (30/Silver)

Ukończ grę nie ratując nikogo grając Chrisem.
Najszybszym sposobem na zdobycie tego osiągnięcia nie przechodząc ponownie całej gry jest zrobienie save'a przed pierwszym starciem z Tyrantem pod koniec gry. Jeżeli grałeś ratując jak na razie wszystkich to możesz skończyć grę ,co zaliczy trofeum za uratowanie wszystkich a następnie wczytaj grę przed walką. W przypadku Chrisa nie otwieraj celi z Jill a jeżeli barry żyje to na lotnisku podczas walki z tyrantem nie pomagaj mu kiedy go złapie. Możesz również stanąc za barrym i prowokować do ataku bossa na niego, musi zginąć. Wtedy za jednym podejściem praktycznie uda Ci się szybko zaliczyć zakończenia.

Every Woman for Herself
Finish the game without saving anyone using Jill (30/Silver)

Ukończ grę nie ratując nikogo grając Jill.
Najszybszym sposobem na zdobycie tego osiągnięcia nie przechodząc ponownie całej gry jest zrobienie save'a przed Pierwszym starciem z Tyrantem pod koniec gry. Jeżeli grałeś ratując jak na razie wszystkich to możesz skończyć grę co zaliczy trofeum za uratowanie wszystkich a następnie wczytaj grę przed walką. W przypadku Jill nie otwieraj celi z Chrisem a jeżeli Rebecca żyje to na lotnisku podczas walki z tyrantem nie pomagaj jej kiedy ją złapie. Możesz również stanąc za Rebeccą i prowokować do ataku bossa na niego, musi zginąć. Wtedy za jednym podejściem praktycznie uda Ci się szybko zaliczyć zakończenia.

Seeing Red
Defeat a Crimson Head (10/Bronze)

Pokonaj Crimson Head'a. Ten wzmocniony i szybszy zombie pojawi się kiedy będziesz musiał poniec wymienić imitację klucza na właściwy. Odstrzel mu głowę albo zrób sałatkę, po prostu go wyeliminuj.

Not Waiting to Exhale
Survive your first encounter with Yawn (10/Bronze)

Przeżyj pierwsze starcie z "Yawn".
Po prostu przetrwaj pierwsze starcie z wężem.

Deep Sixed
Defeat mother Neptune (10/Bronze)

Pokonaj "Neptuna".
Kiedy osuszysz zbiornik w domku ogrodowym i znajdziesz się w pomieszczeniu z dużym rekinem dostań się na półkę i spróbuj zebrać klucz. Kiedy wpadnie do wody zepchnij do niej również jednostkę a następnie użyj wajchy, która uruchomi napięcie, które usmaży rekina.

Spider Sense
Defeat Black Tiger (10/Bronze)

Pokonaj Black Tiger'a.
Ten rodzaj pająka pojawi się w podziemiach. Trofeum nie do pominięcia dla osób lubiących walczyć. W pomieszczeniu znajduje się również nóż do przecięcia pajęczyny na drzwiach. Grając na speedrun lub samym nożem nie musimy pokonywać tego bossa, można go wyminąć.

Herbicide
Defeat Plant 42

Pokonaj roślinę Plant 42.
Pod koniec domku ogrodowego będziemy mieli okazję stoczyć pojedynek z tym bossem. Możesz rozegrać na dwa sposoby. Stworzyć substancję chemiczną "v-jolt" i użyć na korzeniach lub stoczyć bezpośrednią konfrontację zużywając amunicję.

Don't Stop Running
Finish the game in three hours (50/Silver)

Ukończ grę poniżej 3 godzin.
Nie jest to zbyt trudne jak przechodząc za pierwszym razem zapamiętasz pewne elmenty do zbierania i kody np. Do drzwi. Oto kilka podpowiedzi:

- możesz grać na very easy do zdobycia osiągnięć czasowych ale pamiętaj, że wtedy nie odkryjesz specjalnych broni więc będziesz musiał grę powtarzać. Minimum to normal i wybierz Jill (więcej miejsc w ekwipunku)

- dokładnie zaplanuj podróżowanie po mapie

- wymijaj przeciwników jak tylko będziesz miał okazje. To samo tyczy się bossów, z którymi nie musisz walczyć

- podczas biegania po schodach wciskaj szybko przycisk biegu, ten będzie zglitchowany i szybciej je pokonasz (choć wygląda to dość komicznie)

- biegaj bez broni (twoja postać będzie szybsza)

- zrób tylko kilka zapisów gry, najlepiej przed bossami albo wymagającymi sekwencjami

- jeżeli stwierdzisz, że długo się zakręciłeś to pomyśl czy nie robiłeś save'a gdzieś wcześnie i z nowym planem zagraj jeszcze raz

- 3 godziny to w sumie sporo czasu, osobiście miałem czas 1:38 więc na spokojnie dodając tą godzinkę można przebiec grę

Racing and Pacing
Finish the game in five hours (50/Silver)

Ukończ grę poniżej 5 godzin.
Patrz trofeum - Don't Stop Running

CQC FTW
Finish the game using only your knife (no lighter, Defensive Items, and stomping zombie heads) (30/Silver)

Ukończ grę używając tylko noża (bez zapalniczki, broni defensywnych czy też miażdżenia głów zombie leżących na ziemi).
Wydaje się trudne? Niewykonalne? Jako fan serii Resident Evil zaznaczę iż w tej części występuje bardzo mało przeciwników, zwłaszcza tych z którymi trzeba walczyć. Jeżeli chcesz bez stresowo to wykonać (choć mniejsza satysfakcja) to wybierz poziom Very Easy. Najważniejsze porady do poziomu Very Easy:

- używaj opcji save
- większość przeciwników omijaj
- zbieraj roślinki i spray, w ekwipunku trzymaj co najmniej dwa rodzaje odnawiania życia
- spis bossów z którymi nie musisz walczyć: Yawn pierwsze starcie (po prostu zabierz maskę i uciekaj z pomieszczenia, Neptun (zrzuć skrzynkę do wody i użyj prądu), Plant 42 (roślinkę możemy uśmiercić używając V-Jolt, specjalnych chemikaliów tworzonych w jednym z pomieszczeń w domku ogrodowym i użytych w podziemiach na pędach Plant 42), Lisa Trevor (w każdym przypadku wymijamy tego przeciwnika, nawet w ostatnim starciu staramy się zepchnąć cztery kamienie w przepaść aby zakończyć pojedynek), Tyrant drugie starcie (jeżeli nasz kompan, któremu nie pomogliśmy wcześniej nie aktywuje samodestrukcji kompleksu to boss nawet się nie pojawi na końcu, natomiast jeżeli będziesz musiał z nim walczyć na lotnisku poczekaj aż Brad Vickers zrzuci rakietnicę, jej możesz użyć!).
- bossowie z którymi walka jest nie unikniona: Crimson Head Prototype (tutaj zasada jest taka, że zabieramy jakieś roślinki lub spray i staramy się po każdym uderzeniu odbiegać), Yawn drugie starcie (tniemy nożem po ogonie, trzymamy się zdala od głowy), Tyrant poerwsze starcie ( walka jest dość prosta, gdyż przeciwnik porusza się bardzo wolno, zasada cięcie-okrążenie-cięcie i bez draśnięcia zaloczymy tego bossa)

Ink is for Squids
Finish the game without saving (50/Silver)

Ukończ grę nie wykonując ani razu zapisu gry.
Polecam od razu ze speedrunem do 3 godzin. Jeżeli nie czujesz się pewnie w grze to ustaw najniższy poziom i d

Break Out the Marshmallows!
Burn up two zombies at the same time with the lighter (30/Silver)

Spal dwóch zombie w tym samym momencie.
Mając w ekwipunku zapalniczkę oraz piersiówkę możemy spalić zwłoki pokonanego przed chwilą zombie. Trofeum polega na spaleniu dwóch za jednym razem. Po pokonaniu jednego zombie musimy zabić drugiego mniej więcej na wysokości gdzie leży pierwszy a następnie podpalić. Można to wykonać już na początku w korytarzu ze schodami pod którymi jest pokój ze skrzynią. Jednego likwidujemy na schodach i czekamy na kolejnego (na schodach zombie nie łapią tylku wymiotują co znacznie ułatwia naprowadzanie ich bez zbędnego tracienia poziomu energii.

Starsenal
Obtain all weapons (must load grenade launcher with all shell types) (30/Silver)

Zdobądź wszystkie bronie (musisz również załadować wyrzutnię granatów trzema rodzajami amunicji).

Lista wszystkich broni oraz ich lokalizacja:

1. Survival Knife - pierwsza broń Jill dostępna od samego początku gry
2. Hunting Knife - pierwsza broń Chrisa dostępna od samego początku gry
3. Survival/Hunting Knife - pomieszczenie z bossem "Black Tiger"
4. Handgun - broń dostępna od samego początku gry dla Jill
5. Shotgun - na pierwszym piętrze w pomieszczeniu z pułapką (jako Jill możemy udać się tam od razu i zabrać broń lecz Chrisem musimy najpierw mieć na wymianę popsutą wersję)
5. Assault Shotgun - do zdobycia od Richarda (jill - po zjedziemiu przez węża Richarda shotgun będzie leżał na ziemi, jest to pierwsze starcie, chris - w podziemiach domku ogrodowego Richarda połknie żywcem rekin, natomiast jego broń pojawi się na dole po osuszeniu zbiornika)
6. Magnum - do zdobycia na cmentarzu wkładają na nagrobek emblemat słońca do zdobycia jeszcze w rezydencji w pomieszczeniu z owadami i akwarium.
7. Barry's .44 Magnum - do zdobycia przez Jill podczas ostatniego starcia z Lisą Trevor. Kiedy zostaniemy zapytani czy oddać broń Wybieramy "no" a broń będzie leżeć po chwili na ziemi. Piękna broń, która powala nawet Tyrant'a jednym strzałem.
8. Self Defense Gun - w domku ogrodowym, w pomieszczeniu "001" gdzie również wisi powieszony zombie.
9. Grenade Launcher Explosive - do zdobycia wyłącznie przez Jill w pomieszczeniu na drugim piętrze rezydencji (leży na tarasie oparta o członka oddziału S.T.A.R.S
10. Amunicja do wyrzutni znajduje się w wielu miejscach, pamiętać trzeba o załadowaniu jej do broni?
11. Rocket Launcher - broń, którą pod koniec gry zrzuca pilot Brad Vickers do pokonania Tyrant'a
12. Flamethrower - broń zdobywamy tylko Chrisem w podziemiach (wisi swobodnie w pomieszczeniu z toczącą się kulą)
13.Infinite Rocket Launcher - ukończ grę poniżej 3 godzin na poziomie minimum normal
14. Samurai Edge - ukończ grę poniżej 5 godzin na poziomie minimum normal
15. Self Defense Guns - bronie defensywne (sztylety dla obu postaci oraz paralizator dla Jill oraz granaty dla Chris'a do znalezienia w całej grze.

Passion for Fashion
Obtain all costumes (20/)Bronze

Odkryj wszystkie stroje dla każdej z postaci.
Za jedno przejście gry otrzymujemy jeden strój więc trzeba ukończyć po dwa razy grę każdą postacią. Polecam na zmianę w różnych trybach.

Every Nook and Cranny
Visit all places on all maps (20/Bronze)

Odwiedź wszystkie miejsca na wszystkich mapach. Nie chodzi tylko o zwiedzenie pomieszczenia ale również podniesienia w nich wszystkich przedmiotów. Na każdej mapie mamy pomieszczenia w kolorze czerwonym i to są miejsca, które musimy odwiedzić i podnieść wszystkie przedmioty. Kolor zmieni się na neutralny, sprawdź mapę. Są dwa miejsca, o których trzeba pamiętać. Pierwsze to przebieralnia, mamy do niej dostęp dopiero po zdobyciu klucza "Closet Key", którego dostajemy po ukończeniu gry. Drugie pomieszczenie to cela w laboratoriach, w której znajduje się druga postać główna. Aby tam się dostać musimy użyć trzech "mo disk" na panelach w laboratorium a następnie opuścić wajchy.

Platinum Splattin' 'Em!
Earn all trophies (Platinum)

Zdobądź wszystkie trofea.

Powered by Wesker-dl
Ostatnio zmieniony pt 06 lut, 2015 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 19 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 848
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie » wt 03 lut, 2015

Nie wiem, jak to jest już po zdobyciu klucza do przebieralni, ale przy pierwszym podejściu do gry (gdy tego klucza po prostu nie mamy) odwiedzenie przebieralni nie jest wymagane, by dostać achievment "Every Nook and Cranny". Wiem z doświadczenia ;)

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL » wt 03 lut, 2015

Może wynika to z faktu, że owego nie posiadamy. A jeżeli faktycznie zalicza, to warto spróbować ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

Maestro
Posty: 742
Rejestracja: sob 08 sty, 2011
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Maestro » czw 05 lut, 2015

Mały błąd Ci się wkradł. Minimalna ilość przejść to 4, a nie 6. Co prawda bardzo ciężko to zrobić, ale jednak:

Pierwsze przejście: Jill na poziomie normal, ratowanie wszystkich (dobre zakończenie)

Drugie przejście: Chris na poziomie Hard, ratowanie wszystkich (dobre zakończenie)

Trzecie przejście: Chris na "Invisible Enemies", samym nożem, najlepiej na poziomie Very Easy, nie ratując nikogo.

Czwarte przejście: Jill w trybie Real Survival, bez save, w mniej niż trzy godziny, nie ratując nikogo.

No i oczywiście brać pod uwagę pozostałe trofea, takie jak zebrać wszystkie przedmioty, bronie czy być uratowanym przez Barrego ;)

:)
Ostatnio zmieniony czw 05 lut, 2015 przez Maestro, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL » czw 05 lut, 2015

Racja, poprawione :) fakt, łatwo nie jest zebrać wszystkie trofi z czterema podejściami ale można :rad1:
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

Awatar użytkownika
Rodzislaw
Posty: 73
Rejestracja: pt 25 lis, 2011
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Rodzislaw » pt 06 lut, 2015

Mam problem z lokacja 85 i 86.Podświetla mi się cały czas na różowo,ale nic tam nie ma,albo ja mam problem ze wzrokiem. Coś tam jest ukryte?

Awatar użytkownika
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3037
Rejestracja: sob 17 lis, 2007
Lokalizacja: Cidade de Deus

Post autor: Deus Ex » pt 06 lut, 2015

Nie chodzi o miotacz ognia? Ten zniszczony :)?

Awatar użytkownika
Rodzislaw
Posty: 73
Rejestracja: pt 25 lis, 2011
Lokalizacja: Bytom

Post autor: Rodzislaw » pt 06 lut, 2015

E no co Ty:-) Wisi już na ścianie. Tam poza skrzynią nic nie ma.

Ok,mam. Durny magazynek.
Ostatnio zmieniony pt 06 lut, 2015 przez Rodzislaw, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL » sob 07 lut, 2015

Hehe, czasami zwracajmy uwagę w pomieszczeniu. Zdaża się bowiem, że przedmioty leżą poza zasięgiem ujęcia kamery w danej lokacji.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

Wacek1988
Posty: 53
Rejestracja: ndz 01 sty, 2017
Lokalizacja: Nowa Ruda - Słupiec

Post autor: Wacek1988 » sob 11 mar, 2017

po zatruciu chrisa przez węża nie pojawia się rebecca ,o co chodzi ??

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL » sob 11 mar, 2017

Musisz sam biec po antidotum zaznaczonym na mapie.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

hs45
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 sty, 2015
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hs45 » pn 22 maja, 2017

Panowie i Panie czy jak wcisnę pauzę gra liczy czas czy zatrzymuje ??

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL » pn 22 maja, 2017

Liczy czas

Ps. W wersji na Gamecube można było zatrzymać czas otwietając klapkę konsoli ;)
Ostatnio zmieniony pn 22 maja, 2017 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

hs45
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 sty, 2015
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hs45 » pn 22 maja, 2017

to lipa :/ a jak by pokombinować z wyłączeniem pada w tym momencie powinno wywalić by znów podłączyć kontroler ale czy liczy czas ...? mowa o ps3

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor
Posty: 3892
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL » wt 23 maja, 2017

Prawdopodobnie będzie liczyło ale skoro lecisz na speed'a to machnij na raz ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL 3 REMAKE PODSUMOWANIE | EVIL TV odc. 33

PSN - WESKER-DL / społeczność FB - EVIL TV / Grupa FB - EVIL TV FanPage

hs45
Posty: 4
Rejestracja: śr 07 sty, 2015
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: hs45 » wt 23 maja, 2017

no właśnie nie wiem czy dam rade przelecieć gre w poniżej 3 godzin lata w to nie grałem a teraz fajna cena jest na pss :) ale ok dzieki za odpowiedź !

Awatar użytkownika
Arc
Posty: 189
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re:

Post autor: Arc » czw 17 paź, 2019

hs45 pisze:
pn 22 maja, 2017
to lipa :/ a jak by pokombinować z wyłączeniem pada w tym momencie powinno wywalić by znów podłączyć kontroler ale czy liczy czas ...? mowa o ps3
A może czas dałoby się zatrzymać poprzez naciśniecie przycisku z logo Playstation na padzie kiedy to pojawia się na ekranie m.in. czy zamknąć/wyłączyć grę. A jak nie to może w starszych Residentach 1,2,3 na PS3 dzięki temu przyciskowi wstrzymało by czas?
Ktoś się poświęci i sprawdzi w imię nauki i gameingu szerokopojętego? :smiech3:
Musiało by to wyglądać tak:
U mnie np.
Mam save'a gdzieś przy końcówce RE2 (cyfrowego na PS3) ale musiałbym przejść te kilkadziesiąt minut, sprawdzić czas, po czym przejść jeszcze raz od tego samego momentu i przy końcu wcisnąć ten przycisk na Dualshocku i poczekać dla pewności nawet i z 40 minut ;] po czym dobić bossa i porównać oba czasy :rad3: Niezbyt budujące :rad9: ale jak ktoś chce to niech próbuje. A najlepiej niech gra legitnie w klasyczne resy.
Obrazek

dark_throne
Posty: 67
Rejestracja: sob 06 lut, 2016
Lokalizacja: OST

Re: Resident Evil Remaster - Poradnik

Post autor: dark_throne » ndz 20 paź, 2019

Musisz sam biec po antidotum zaznaczonym na mapie.
To jest ciekawe bo grałem już kilka razy i za każdym razem gdy byłem otruty to po wyjściu z attic i zejściu po schodkach Chris mdlał i przybiegała Rebbeca (przejmowało się nią grę).

ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil (2002)”