Ploteczki (fabula)- Możliwe spoilerki

Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Te lagi są zależne od Waszych PC'tów, czy Capcom aż tak <ciach> wersję komputerową? Na konsoli też mi czasem tnie, ale pomaga odłączenie sprzętu od sieci i wszystko hula płynniutko.

Recoil: Jak słusznie zauważyła Koleżanka, Waćpana również należy upomnieć. Zwłaszcza że Kolega jest tu nie od dziś.
Ostatnio zmieniony czw 12 mar, 2015 przez Kazuo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Capcom aż tak <ciach> wersję komputerową :okulary5: :pff2:

Recoil: Waćpani, powściągnij proszę nieco język... I przy okazji poproszę o używanie polskich znaków.
Ostatnio zmieniony śr 11 mar, 2015 przez LimaXa, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

To współczucia. Ja raz miałem takiego laga podczas walki z Pedro - akurat próbowałem wycisnąć S'kę na hardzie i wszystko poszło się walić, myślałem że mnie szlag trafi.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Na ucieczce w ep trzecim mam dwa fps, nie dosc ze ledwo pod te twarze podbiegam i zostaje 20 sekund to nwm o co w tej zagadce chodzi...raz sie udalo otworzyc mi jedna i wbieglam dalej, byl filmik jak wyskakuja a po nim zostalam usmiercona....bez powodu i od poczatku.... masakra.....
Awatar użytkownika
squallaz_PL
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz_PL »

Zagadka brzmi:
Parcie naprzód bez wiedzy to ryzykowanie życia.
Dokonuj wyboru, korzystając z właściwej wiedzy.
Jednak odpowiedź może nie leżeć przed tobą.

Musisz Moira'ą dostać się za te metalowe paszcze. Tam widać które drzwi nie mają z tyłu pułapki. Claire musi otworzyć te drzwi. Można to ukończyć z 2 minutami na liczniku.
Ostatnio zmieniony śr 11 mar, 2015 przez squallaz_PL, łącznie zmieniany 1 raz.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Dałam rady bez tego , fartem trafiłam w drzwi, straszny epizod...póki co laguje najbardziej, przy ucieczce 2 fps max, później laguje też na Bossie Neilu, przez co straciłam całe ammo i musiałam go nożem zaciachać do końca -.-
A o części Barryego nie wspomne, przez lagi ten zmutowany uroboros mnie zabił z 6 razy... ale na szczęście jest bezbronny jak atakuje się go z noża z bliska, z daleka łapie macką.
Póki Capcom nie poprawi gry to nie nadrobie skrzynek Moiry etc;/
Tak czy inaczej epizod póki co jeśli o fabułe chodzi najlepszy.

Recoil: Waćpani, powściągnij proszę nieco język... I przy okazji poproszę o używanie polskich znaków.
Kopiowałam od kolegi wyżej, dziwne że tylko ja dostałam upomnienie :okulary2:

Recoil: Rzeczywiście, mea culpa. Przepraszam za niedopatrzenie ;) Kolegę zatem też upominam.
Ostatnio zmieniony czw 12 mar, 2015 przez LimaXa, łącznie zmieniany 1 raz.
Polken
Posty: 56
Rejestracja: ndz 06 lut, 2011
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Polken »

Kurczę, ale mnie ciekawi kim, czy czym jest Natalia... :okulary1: że Alex się jej tak przestraszyła. Napewno jest klonem, bo powiedziane było że "nie jest prawdziwa", czy coś. Ale co ja tam wiem :P jestem fanem serii dopiero od 4. :smiech5:
btw świetna animacja w przerywnikach!


@LimaXa, próbowałaś na 900/720p z niskimi ustawieniami zagrać?
Ja teraz nawet na wysokich mogę grać a spadków fpsów dużych nie ma.
Ostatnio zmieniony czw 12 mar, 2015 przez Polken, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Polken pisze:
@LimaXa, próbowałaś na 900/720p z niskimi ustawieniami zagrać?
Ja teraz nawet na wysokich mogę grać a spadków fpsów dużych nie ma.
Si, cokolwiek ustawie te same lagi;p
Czy gram na low czy high, tnie.




Szczątkowa fabuła ep4.
- Moira nie wydostanie sie z wyspy, prawdopodobnie zginie;
- Claire ucieknie i trafi do szpitala w ciezkim stanie;
- Alex Wesker zainfekowana wirusem strzeli sobie w głowę w kampani Claire;
- Natalia miała być nosicielką świadomośći Alex (chciała zyc wiecznie) ale się nie udało tak jakby tego chciała;
Koleś który twierdzi że tak będzie wcześniej się nie pomylił jeśli o ep3 chodzi, też zdradzil wiekszosc fabuły ktora okazała sie faktem.
Ostatnio zmieniony pt 13 mar, 2015 przez LimaXa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

LimaXa pisze:- Moira nie wydostanie sie z wyspy, prawdopodobnie zginie;
- Claire ucieknie i trafi do szpitala w ciezkim stanie;
- Alex Wesker zainfekowana wirusem strzeli sobie w głowę w kampani Claire;
- Natalia miała być nosicielką świadomośći Alex (chciała zyc wiecznie) ale się nie udało tak jakby tego chciała;
Koleś który twierdzi że tak będzie wcześniej się nie pomylił jeśli o ep3 chodzi, też zdradzil wiekszosc fabuły ktora okazała sie faktem.
Eh, no i znowu tak jak w przypadku Piers'a uśmiercą nową postać a stara pozostanie przy życiu . Już wolałbym aby Redfield umarła .. :placz1:

Dodam tylko że Moira ma zostać jakoś zainfekowana i ma się zmutować.
Ostatnio zmieniony sob 14 mar, 2015 przez DeeAy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

Zainfekowana? noopeee lookajcie od połowy ep4
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=6R2_OcdLCUU[/youtube]

Dwa zakończenia:
1.Jeśli Claire dobije Neila - Moira ginie w ep4 kampania Claire, Alex w pierwszym starciu uwalnia siebię w Natalii (złe zakonczenie)
2. Jeśli Moira zabije Neila - Moira zostaje na wyspie, Claire trafia do szpitala i przekazuje info Barryemu, W pierwszym starciu Moira ratuje Natalie i Alex mutuje w super Alex, wtedy pojawia się śmigłowiec z Claire i na zmiane nią i Barrym zabijamy mutantke.
Barry adoptuje Natalie ale jednak coś z nią jest nie tak dalej;d

Bonusowy ep1. Życie Moiry na wyspie w czasie 6 miesięcy, nauka polowania z Evgenym który ją uratował (nowa postać po epizodzie do Raid)
Bonusowy ep2. Starcie Natalii z Alex w jej świadomości.

Już się doczekać nie mogę, wiem że znów będę miała 4 klatki podczas ucieczki ale co tam...może dam rady, chyba że Crapcom się ruszy i wyda odpowiedni fix przed premierą ostatniego epka.

Btw.Barry jaki badass na końcu xD "I have this" :smiech3:
Awatar użytkownika
DeeAy
Posty: 69
Rejestracja: sob 25 sie, 2012
Lokalizacja: Dolnyśląsk

Post autor: DeeAy »

Ło, widze LimaXa twoje źródło bardziej wiarygodne. Dzięki za ten film (ciekawe skąd koleś ma te materiały.. )
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

Dwa zakończenia? No nieźle, w moim przypadku będzie na szczęście dobre ;)
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

To tak... po ukończeniu gry odblokowujemy kostiumy : Claire Re2, Barry STARS oraz jeden efekt obrazu i Alex Wesker na raid, po ukończeniu z dobrym zakończeniem kostium Claire Sniper gratis oraz bonus ep1 i ep2(jesli kupione).
Gra na Low = Chicago Typewriter
Normal = Bowgun
Ukonczenie odliczania calego = bubble gun
Ukonczenie invisible calego = Katana

Ukonczenie bonusowego ep1 = Evgene na raid i kostium Moira survivor
Ukonczenie bonusowego ep2 = kostium Natalia Alex
Ukonczenie kampani na hard niestety nwm co daje poza odblokowaniem trudniejszego poziomu , z kolei jesli ten nowy przejdziemy dostajemy infinity ammo do kazdej giwery.
Ukonczenie wszystkich epi na S = Rakietnica
Awatar użytkownika
LeonSKennedy20
Posty: 26
Rejestracja: czw 30 sty, 2014
Lokalizacja: Polska

Post autor: LeonSKennedy20 »

Mogę prosić o mały spoiler. Wczoraj ukończyłem dopiero drugi epizod. Czy jest jeszcze jakaś wzmianka o Albercie W? Poza zdjęciem które znalazł Barry? :D
Awatar użytkownika
Kazuo
Posty: 147
Rejestracja: sob 29 mar, 2014
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: Kazuo »

Alex parę razy o nim wspomina podczas filmików i w znajdowanych przez gracza notatkach.
ChrisDL
Posty: 56
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009
Lokalizacja: Cię zajde?

Post autor: ChrisDL »

Grę ukończyłem i oceniam na bardzo dobrą ale parę rzeczy zupełnie mi się nie klei,no więc:

1.Zupełnie nie rozumiem powodu,dla jakiego powstał t-Phobos. Przecież to wszystko toczyło się tylko po to żeby Alex była nieśmiertelna. Nie widzę w tym zupełnie celu,takiego jak w tworzeniu wirusów mieli Wesker,Birkin,Marcus czy Alexia. W dodatku chyba te mutacje Alex były sprawką Uroborosa?
Jak w ogóle ten wirus mutuje? Czemu Pedro zmienił się w Birkinowate monstrum,zamiast w to co natknęliśmy się normalnie? Kolejna sprawa,całkowicie olano ewentualne serum dla tego wirusa,a przecież i Claire i Moira były nim zarażone.No i sprawa ostania,czy ten wirus się rozprzestrzenia tak jak inne,czy można go podać tylko przez wstrzyknięcie,bo jeśli w sposób pierwszy,to głupotą jest olanie odtrutki.

2.Uroboros właśnie.Skąd Neil go wytrzasnął? Przecież chyba wszystko co istniało zabrał Wesker na pokład samolotu,a nawet jeśli nie,to teren pewnie został zabezpieczony przez BSAA.

3.Co oni wszyscy robili przez 6 miesięcy? Po zeznaniach Claire na wyspę natychmiast powinno zostać wysłane parę jednostek BSAA. Jeśli mamy do czynienia z kimś o nazwisku Wesker,to nawet jeśli przy nas strzeli sobie w głowę,ale coś z niego zostanie,to wielce prawdopodobne że ożyje w niedługim czasie.Zwłaszcza jeśli przed śmiercią powiedziała coś podejrzanego.Już nie mówiąc o wyczyszczeniu wyspy z tałatajstwa które się tam kręci.
Awatar użytkownika
TheMitu97
Posty: 159
Rejestracja: sob 23 mar, 2013
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: TheMitu97 »

1. W sumie to też mnie to ciekawiło. Alex zaraziła się t-Phobosem, tak jak wszystkich innych na wyspie (z wyjątkiem dziadka Evgeniego, który ukrył się w kanałach i o niczym nie wiedział). Twierdziła, że opanowała strach, więc po śmierci nie zmutuje, jednak jak się okazuje poczuła strach sekundę przed śmiercią, przez co zmutowała w to "coś" co spotykamy w rozdziałach Barrego. Mutacja Alex to sprawka Uroborosa, zainfekowała się nim aby zabić Natalie i Barrego. Co do Pedra - nie wiem, może był wyjątkowy pod względem genów, albo wszyscy porwani byli zarażeni ulepszonym rodzajem t-Phobosa. Według dokumentów wirus można pokonać osoba, która zdołała pokonać strach, co sprawdziło się u Moiry i Natalii. Wirus wówczas staje się nieaktywny. Nie wiem natomiast jak to było z Claire, możliwe że pokonała strach skacząc w przepaść pod koniec jej czwartego epizodu.

2. Neil nie wytrzaskiwał żadnego Uruborosa. W zamian za danie Alex królików doświadczalnych w postaci członków Terra Save miał otrzymać jego próbkę. Alex mogła go posiąść zapewne tylko od samego Weskera, bo od kogo innego?

3. Powiem tak. Odnaleźli oni Claire nieprzytomną gdzieś na wodach w okolicy wyspy. Dlaczego nie wysłano tam oddziałów BSAA? Być może dlatego, że nie znali dokładnych współrzędnych wyspy? Claire była tylko w stanie podać szczątkowe informacje, wskazujące na wody w pobliżu Rosji (ze względu na cyrylicę, która była często widoczna w mieście i język znajdowanych dokumentów). Odnalezienie wyspy, której nie było na mapach zapewne zajęło trochę czasu. Prawdopodobnie Barry odnalazł wyspę samemu, poinformował o tym BSAA, lecz oni zbojkotowali to słowami w stylu "Wyślemy tam oddział za kilka dni, mamy ważniejsze sprawy na głowie". Nie chciał on jednak czekać ani chwili dłużej i wyruszył sam. Pod koniec gry widzimy kilka helikopterów lecących w stronę wyspy, które zapewne posprzątało "tałatajstwo" pozostałe na wyspie.

BTW. Skąd ona mogła wiedzieć, że ktoś, kto strzelił sobie w łeb okazuje się żyć? Nawet jeśli byłby to sam Chuck Norris to uznałbym go od razu za zmarłego.
ChrisDL
Posty: 56
Rejestracja: wt 14 kwie, 2009
Lokalizacja: Cię zajde?

Post autor: ChrisDL »

TheMitu97 pisze:Wirus wówczas staje się nieaktywny.
Musiałem to przeoczyć. Widocznie źle zrozumiałem że wirus zamiast stać się nieaktywny na ten moment po prostu się nie aktywuje. Pozostaje tylko sprawa jak ten wirus się rozprzestrzenia.
TheMitu97 pisze:Alex mogła go posiąść zapewne tylko od samego Weskera, bo od kogo innego?
Teoretycznie tak,ale nie to kolejna rzecz którą olano - ich relacje. Nie ma pewności że Wesker wiedział o Alex (choć pewnie tak) a ściślej kim ona właściwie jest,skoro nie znał swojego pochodzenia. Już nie chcę mi się grzebać w Timeline, pewnie nic tam na ten temat nie ma, ale coś mam wątpliwości czy na bank pracowali razem.Jaki Wesker by miał interes żeby dawać jej prace swojego życia?
TheMitu97 pisze:Skąd ona mogła wiedzieć, że ktoś, kto strzelił sobie w łeb okazuje się żyć?

Chciałem tu przytoczyć że mając w pamięci poprzedniego Weskera powinna być bardziej podejrzliwa, ale zupełnie teraz nie pamiętam - Czy Claire była świadoma w swoim scenariuszu że to jest Alex Wesker? Czy dla niej to była dalej "Overseer" ? Nie mam teraz dostępu do gry, to nie sprawdzę, ale kojarzę jakąś notatkę zaraz przed spotkaniem z Alex i nie mam pojęcia czy tam było jej nazwisko.
Ostatnio zmieniony pn 06 kwie, 2015 przez ChrisDL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
LimaXa
Posty: 137
Rejestracja: wt 18 cze, 2013
Lokalizacja: Piechowice

Post autor: LimaXa »

ChrisDL pisze:Teoretycznie tak,ale nie to kolejna rzecz którą olano - ich relacje. Nie ma pewności że Wesker wiedział o Alex
lol Musiałes to przeoczyć jak wszystko.
Awatar użytkownika
squallaz_PL
Posty: 31
Rejestracja: ndz 01 lut, 2015
Lokalizacja: Planet Earth

Post autor: squallaz_PL »

- Ciekawym jest też czemu przeciwnicy ludzcy mieli na łbach jakieś zabezpieczenia, jakieś śruby? Alex też zmutowała do czegoś co było bioorganiczne z połączeniem metalowych elementów.
- Jak znaleźli Claire?
- Barry miał na dyktafonie wiadomość którą Moira i Claire wysłały z wieży nadawczej (może tak mogli ich znaleźć wykorzystując triangulację)
- Alex użyła transcendencji. W złym zakończeniu od razu uaktywniła się w Natalii. W dobrym zakończeniu jest prawdopodobnie w Natalii ale jest nieaktywna. Natalia czyta Proces Kafki i przy tekście "Ale ptaszek się zmienił" dziwnie uśmiecha się. Tak jakby coś było nie tak. Czyżby ona była tym ptaszkiem? Możliwe że będzie ciąg dalszy tej historii.
The only thing that can defeat power is more power. That is the one constant in this universe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil: Revelations 2”