Resident Evil 6 PS4/XOne

Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Resident Evil 6 PS4/XOne

Post autor: Mr_Zombie »

Informacja ma na razie status wiarygodnej plotki, ale wygląda na to, że najlepsza część Resident Evil zostanie wkrótce wydana na PS4 i Xbox One. Przynajmniej tak można wywnioskować po tym, że Korean GRB (koreański odpowiednik ESRB i PEGI) wystawił rating wiekowy dla RE6 w wersji na PS4 i XO. Ta sama organizacja swojego czasu wystawiła rating dla Resident Evil: Revelations HD, zanim konwersja na konsole i PC została w ogóle zapowiedziana.

Jak na razie Capcom niczego nie potwierdził, ani nie zaprzeczył.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Resident Evil 6 PS4/XOne

Post autor: Recoil »

Mr_Zombie pisze:...najlepsza część Resident Evil...
Wiem, że lubisz tę część RE, ale jeśli nie ironizujesz to chyba użyłeś tego stwierdzenia nieco na wyrost ;) BTW wybranie przez Capcom właśnie tej części jest dla mnie conajmniej niezrozumiałe.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil 6 PS4/XOne

Post autor: RON!N »

Recoil pisze:
Mr_Zombie pisze:...najlepsza część Resident Evil...
Wiem, że lubisz tę część RE, ale jeśli nie ironizujesz to chyba użyłeś tego stwierdzenia nieco na wyrost ;) BTW wybranie przez Capcom właśnie tej części jest dla mnie conajmniej niezrozumiałe.
Zgadzam się. Dla mnie RE6 to pogranicze gniotu, ale że dobrze się sprzedał to Capcom pewnie chce jeszcze kuć żelazo puki gorące. Gdyby pojawiła się wersja Revelations (1) to jeszcze bym powiedział że spoko, 'dwójka' na PS4 się pojawiła to chcą dać graczom jeden paczek gier. Ale RE6.... Niepojęte jak sytuacja w Europie...
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Recoil pisze:Wiem, że lubisz tę część RE, ale jeśli nie ironizujesz to chyba użyłeś tego stwierdzenia nieco na wyrost ;)
No dobra, najlepsza zaraz po CV.
Spoiler!
Recoil pisze: BTW wybranie przez Capcom właśnie tej części jest dla mnie conajmniej niezrozumiałe.
Do wyboru mieli jeszcze:
- CODE: Veronica, czyli grę z 2000 roku, która nawet po przeniesieniu na MT Framework nie zachwyca wyglądem;
- RE4, czyli grę, którą przeniesiono już na (prawie) wszystkie platformy (na PC nawet dwukrotnie!)
- RE5, czyli grę z 2009 roku, która... a nie, w sumie to RE5 mogliby też zremasterować (i nie zdziwię się, jeżeli to zrobią)
- Revelations, czyli grę, która zaczęła jako gra na przenośną konsolę, co widać doskonale po grafice, gameplay'u i strukturze gry
- RE6, czyli grę z 2012 roku (najświeższa), która była najdroższą grą Capcomu (pracowało przy niej 600 osób).

Na miejscu Capcomu zrobiłbym to samo. Konwersja nie kosztuje dużo (szczególnie, że jak pokazało Revelations 2, REmake, Zero i DMC4 SE silnik MT Framework działa dobrze na obecnych konsolach), a nuż może uda się jeszcze coś na grze zarobić. Szczególnie, jeżeli udałoby im się dopieścić ją co nieco (patrząc na pozostałe remastery, to Capcom podchodzi do sprawy poważnie i nie waha się dorzucać do starych gier nowego contentu).
Ostatnio zmieniony pt 20 lis, 2015 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Ponad 200 h? Serio musisz uwielbiać tą część, dla mnie to konkretny Resident ale tyle bym nie nastukał :D kurna nawet w lidze battlefield mam troszke mniej

Ps. A co do newsu, brałem premierowo idle bomb edition ale na ps4 w wersji remaster brałbym znów, warto!
Ostatnio zmieniony ndz 22 lis, 2015 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 2 razy.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Na Capcom działa efekt konsekwencji. Muszą wierzyć że to dobry tytuł skoro wywalili w niego tyle środków. Zobaczcie co musiało się wydarzyć z nowym Batmamem żeby WB przyznało się do porażki. RE6 jest dobrze wykonany technicznie wiec dalej brną w swoje przekonanie o za... wielkości tego tytułu. Tłumaczą sobie nawet przed sobą wyniki sprzedaży wypierając opinie fanów (w dużej większości jednak nieprzychylne) Ja osobiscie jednak wolalbym zobaczyc RE4, które dziś kuleje TYLKO technicznie bo pomijając przestarzałe już sterowanie i grafikę to nadal jest kawał soczystego kodu.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
kal3jdoskop
Posty: 200
Rejestracja: pt 02 maja, 2008
Lokalizacja: Terra

Post autor: kal3jdoskop »

Recoil pisze:Na Capcom działa efekt konsekwencji. Muszą wierzyć że to dobry tytuł skoro wywalili w niego tyle środków. Zobaczcie co musiało się wydarzyć z nowym Batmamem żeby WB przyznało się do porażki. RE6 jest dobrze wykonany technicznie wiec dalej brną w swoje przekonanie o za... wielkości tego tytułu. Tłumaczą sobie nawet przed sobą wyniki sprzedaży wypierając opinie fanów (w dużej większości jednak nieprzychylne) Ja osobiscie jednak wolalbym zobaczyc RE4, które dziś kuleje TYLKO technicznie bo pomijając przestarzałe już sterowanie i grafikę to nadal jest kawał soczystego kodu.
Z tego co pamiętam, to w jakimś wywiadzie (nie pomnę czy to był destructoid czy inny rockpapershotgun) przyznali coś odwrotnego - że wiele rzeczy w RE6 nie poszło dobrze, że kampanie wyszły "rozlazłe" itede. I że więcej "nie pójdą tą drogą" :rad12:

No ale to akurat mało istotne - Mr Zombie sensownie wykazał, czemu wybrali tak, a nie inaczej. Remaster tytułu względnie świeżego, w którym nie trzeba za dużo "face-liftingu" to finansowo i logistycznie sensowny zabieg (tym bardziej, jak wcześniej poszło na niego sporo finansów). Ja tam bym dorzucił coś jeszcze - czego by nie mówić o szóstce, jest to tytuł, w który można "wejśc" od razu - w miarę intuicyjny nie trzeba się przyzwyczajać do specyficznego stylu rozgrywki (no wiadomo, ma trochę "udziwnień", ale porównajmy to choćby do rozgrywki z czwórki), jak znalazł dla masowego odbiorcy, a zwłaszcza dla osób które granie zaczęły względnie niedawno, właśnie od konsol najnowszej generacji.
WESKER-DL pisze:Ponad 200 h? Serio musisz uwielbiać tą część, dla mnie to konkretny Resident ale tyle bym nie nastukał :D kurna nawet w lidze battlefield mam troszke mniej
Trochę zaskakujące, ale da się :) Sam spędziłem co prawda mniej, bo ponad 130 godzin, ale jak na mnie to bardzo dużo, bo jestem raczej graczem "singlowym", więc zazwyczaj 40-50 godzin to mój "górny pułap" dla jakiejkolwiek gry. Tryb najemników ma niesamowitą siłę przyciągania (żeby tylko ten disco podkład muzyczny można było zmienić :P), a i niektóre tryby z DLC (pod warunkiem że znajdziesz chętnych do gry :P) potrafią dorzucić swoje.
Ostatnio zmieniony pn 23 lis, 2015 przez kal3jdoskop, łącznie zmieniany 1 raz.
Chcę, aby człowiek wyciągał rękę do człowieka. Aby starał się pojąć, że zło jest często wewnętrzną klęską tego, kto to zło czyni.
Jan Dobraczyński, "Najeźdźcy" (rozdział "Od autora")
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Leon. KennedY »

Za drobne mógłbym kupić :smiech1:
Zobaczcie co musiało się wydarzyć z nowym Batmamem żeby WB przyznało się do porażki
Wersja pecetowa nią była, ale konsolowa działa i buczy jak należy. Żal tylko bossów, których brak :szok1:
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Cóż, Australia właśnie zmodyfikowała (albo wystawiła nową) klasyfikację dla multiplatformowego wydania RE6 (data klasyfikacji: 1 grudnia 2015), więc wydanie gry na PS4/XO można chyba uznać już za oficjalne.

Obrazek
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Niedługo oficjalnie pojawi się info ;) niech dopakują, jestem chętny.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Capcom chyba najlepiej przykłada się do remasterowania swoich hiciorów więc o jakość jestem spokojny. Mogliby chociaż więcej mapek dodać do Merców.

Szkoda, że nie dadzą pakietu RE5/RE6 HD.
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

http://www.craveonline.co.uk/entertainm ... 4-xbox-one
Though this is purely speculation at the time of this writing, we have it on good authority that Capcom is asking outlets for approval for quotes pertaining to Resident Evil 6, to reportedly be used around the time of the series' 20th anniversary on March 22nd, 2016.
Capcom prosi różne serwisy/wydawnictwa o pozwolenie na wykorzystanie cytatów dot. RE6.
Nemesis US pisze: Szkoda, że nie dadzą pakietu RE5/RE6 HD.
Fakt, wydanie pakietu RE5/RE6 miałoby dużo większy sens biorąc pod uwagę, że z perspektywy czasu RE5 jest grą lepiej wspominaną, niż RE6. A i pod względem wizualnym ta gra wciąż potrafi zachwycić.
Ostatnio zmieniony pt 05 lut, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

PANIE I PANOWIE :) Capcom przenosi Re4,5,6 na PS4 i Xone, news i zwiastun poniżej:

http://m.ppe.pl/news/42060/szok-residen ... x-one.html

Resident Evil 6 – 29 marzec
Resident Evil 5 – lato 2016 roku
Resident Evil 4 – jesień 2016 roku

Już 29 marca szykujemy portfele, szkoda tylko, że nie będą to remastery ale kolekcja spuchnie i wszystkie odsłony dopakowane w dodatki, cena około 100zł
Ostatnio zmieniony czw 25 lut, 2016 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Jak skończony frajer najpewniej kupię Re4...
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Jeżeli będzie to cyfra to RE4 pominę, mam na os3 cyfrowego HD plus na płytach, styknie...
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Mr_Zombie
Posty: 846
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Mr_Zombie »

Dziwię się, że Capcom nie wydał jeszcze RE4 na 3DS albo PS Vita. Od chwili wyjścia tej gry nie ma chyba platformy, prócz wcześniej wymienionych, na której by tej gry nie było.

EDIT: Ok, jest jeszcze pierwszy Xbox. Ale go już nie ma, więc się nie liczy.
Ostatnio zmieniony czw 25 lut, 2016 przez Mr_Zombie, łącznie zmieniany 1 raz.
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

Jak wyjdzie na płycie i będę wszystkie trzy z dodatkami to kupięna pewno. Nie miałem okazji ograć Lost in Nightmares i Desperate Escape - a RE5 to dla mnie jeden z najlepszych RE :-)
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Post autor: PSKING »

Dla mnie Re5 też jest jednym z najlepszych...ale właśnie przez to w niego grałem najwięcej i znam sekcje gameplayowe na pamięć, i niezbyt mam ochotę do niego wracać.
Ostatni raz grałem w 2012, kto wie, za 2/3 lata pewnie do niego wrócę, zwłaszcza że jak dla mnie jego grafika się nie starzeje.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Już 29 marca szykujemy portfele,
Chyba Ty... :smiech3:
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Post autor: RON!N »

Niech RE4 jeszcze na N64 wydadzą to może swój własny rekord pobiją.
Czemu wydać RE6? Przecież to miernota :pff4:
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 6”