Code Veronica PS4

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » pn 22 sty, 2018

Nemesis US pisze:Ktoś kupił wersję na PS4? Zastanawiam się nad zakupem ale to jest remaster na zasadzie innych gier z PS2 czy to tylko przerzucona wersja HD z 2011 roku?
Wersja z PS2. Ogólnie kolejny port gry z nowymi trofeami.
Resident Evil Challenge 2019! | 29% | >> dołącz! <<

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor

Post autor: WESKER-DL » pn 22 sty, 2018

Trofea są identyczne jak w wersji HD
Oglądaj na YouTube - EVIL TV odc. 15 - Project REsistance Crapem?
PSN - WESKER-DL / społeczność - Resident Evil PL
Resident Evil 2 Kolekcjonerka Unboxing https://youtu.be/T4UkdTNiSkA

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » pn 22 sty, 2018

WESKER-DL pisze:Trofea są identyczne jak w wersji HD
Tak, plus kilka nowych. Źle ująłem :D

Wacek1988

Post autor: Wacek1988 » wt 23 sty, 2018

Tak,tylko nikt nie wspomniał,że chociaż by battle game Chrisem czy Claire z kuszą w wersji europejskiej to koszmar,ze względu na to iż animacja jest zbyt wolna i nie da się wyrobić z czasem.
Dodam jeszcze od siebie,że wolał bym jak by dodali wersje HD z już przyspieszoną animacją,a nie tego obecnego kmiota :/

PSKING

Post autor: PSKING » wt 23 sty, 2018

Powtórzę się, ale remaster CV jest raczej uznany za porażkę bo wiele osób uważało że ta gra przez to wyglądała gorzej(lepsze oświetlenie, przez co widać mocniej tekstury i ubogą na te czasy geometrie).

Wacek1988

Post autor: Wacek1988 » wt 06 lut, 2018

PSKING pisze:Powtórzę się, ale remaster CV jest raczej uznany za porażkę bo wiele osób uważało że ta gra przez to wyglądała gorzej(lepsze oświetlenie, przez co widać mocniej tekstury i ubogą na te czasy geometrie).

Ok,ale skro taki masz tok myślenia,to może podasz dobrą radę jak ukończyć rangą A ten tryb i tymi postaciami ,hmmm ??? :smiech6: :smiech3:

PSKING

Post autor: PSKING » pn 12 lut, 2018

Nie do końca rozumiem co ma jedno do drugiego? Pisałem tylko o jakości remastera.
Co do rang, ocen, itd. Nigdy mnie to nie obchodziło. Nie lubiłem wbijać jak najlepszej rangi bez powodu, nic sobie nie udowadniałem. Przechodziłem te tryby żeby przejść. Tylko w Re5 wbijałem S-ki bo to coś dawało, i z przymusu w rajdach Revelations, gdzie wszyscy gracze mieli już taki poziom że nie dało się tego przejść gorzej(pozdro dla Angeli i jeszcze kogoś z forum kogo nie pamiętam :smiech3:).

Wacek1988

Post autor: Wacek1988 » wt 13 lut, 2018

PSKING pisze:Nie do końca rozumiem co ma jedno do drugiego? Pisałem tylko o jakości remastera.
Co do rang, ocen, itd. Nigdy mnie to nie obchodziło. Nie lubiłem wbijać jak najlepszej rangi bez powodu, nic sobie nie udowadniałem. Przechodziłem te tryby żeby przejść. Tylko w Re5 wbijałem S-ki bo to coś dawało, i z przymusu w rajdach Revelations, gdzie wszyscy gracze mieli już taki poziom że nie dało się tego przejść gorzej(pozdro dla Angeli i jeszcze kogoś z forum kogo nie pamiętam :smiech3:).
Ale zważ też na to,że ktoś może próbować zdobyć platynę,a nie bezmyślnie trzaskać,aby przejść :)

PSKING

Post autor: PSKING » wt 13 lut, 2018

Sama platyna jest dla mnie bezmyślnym trzaskaniem. Nic z niej nie ma.

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » wt 13 lut, 2018

PSKING pisze:Sama platyna jest dla mnie bezmyślnym trzaskaniem. Nic z niej nie ma.
W USA chyba jest program że za srebra, złota i platyny Sony daje jakieś punkty które wymienia się na realną kasę w sklepie firmy. Wówczas takie trofea mają realne korzyści. Ale spoko, na normalnym kontynencie takich fanaberii brak ;)

PSKING

Post autor: PSKING » wt 13 lut, 2018

Wiem że tak jest. I jest to dobra akcja. Wbijał bym jak szalony. Ale ja tu o Polsce...naszym cudownym zacofanym kraju.

Awatar użytkownika
WESKER-DL
Redaktor

Post autor: WESKER-DL » śr 14 lut, 2018

Platyna jak i ogrywanie na 100% daje staysfakcję, jedni ją czerpią a inni nie. Kiedyś było tak samo, wiele gier robiłem na 100% bo dawało mi to frajdę i satysfakcję z ukończenia danej gry w 100% :)
Oglądaj na YouTube - EVIL TV odc. 15 - Project REsistance Crapem?
PSN - WESKER-DL / społeczność - Resident Evil PL
Resident Evil 2 Kolekcjonerka Unboxing https://youtu.be/T4UkdTNiSkA

Wacek1988

Post autor: Wacek1988 » czw 15 lut, 2018

WESKER-DL pisze:Platyna jak i ogrywanie na 100% daje staysfakcję, jedni ją czerpią a inni nie. Kiedyś było tak samo, wiele gier robiłem na 100% bo dawało mi to frajdę i satysfakcję z ukończenia danej gry w 100% :)

Zgadzam się z tobą w 100 % :)

by Deus Ex: Skupmy się bardziej na trofeach z Code Veronici.
Ostatnio zmieniony czw 15 lut, 2018 przez Wacek1988, łącznie zmieniany 1 raz.

Wacek1988

Post autor: Wacek1988 » pn 26 lut, 2018

Ja polecam założyć konto w usa psn,bo w naszym psn ta gra jest zbyt wolna ponieważ jest to wersja europejska.
Zdrapki,a raczej kody idzie kupić na różnych serwisach aukcyjnych,z góry przepraszam jeśli piszę w złym temacie o tym info :)

Awatar użytkownika
Arc

Re: Code Veronica PS4

Post autor: Arc » wt 01 paź, 2019

WESKER-DL pisze:
wt 09 maja, 2017
w formie portu ale.... o dziwo w stosunku do wersji HD z PS3 będzie zawierała cały komplet nowych pucharków wraz z platynowym osiągnięciem. Gra wyląduje w formie cyfrowej.

Lista pucharków
https://psnprofiles.com/trophies/6124-r ... veronica-x
Podepnę się bo właśnie miałem założyć teraz temat o tych pucharkach bo różnica spora aż 18 dodali pucharów, samych brązowych jest o dwa więcej niż wszyskich razem na PS3...
Tylko, że zauważyłem jeszcze podobny zabieg w RE Revelations, tylko pozmieniali ilość konkretnych kolorów trofeów i na PS4 zwiększyli o kilka pucharów ale punkty tyle samo wynoszą.

Resident Evil: Revelations:
PS3: 51 TROFEÓW (3 złote, 5 srebrnych, 42 brązowe /1230 punktów/ z platyną) - https://psnprofiles.com/trophies/1956-r ... evelations
PS4: 56 TROFEÓW (2 złotych, 5 srebrnych, 48 brązowych /1230 punktów/ z platyną) - https://psnprofiles.com/trophies/6425-r ... evelations

Mam problem z PSN i ich wyłącznie punktowym ocenianiem trofeów, już tłumaczę co mnie kłuje.
I co się stało gdzieś od niedawna z exophase.com, który pokazywał uczciwie ile procent trofeów zdobyłeś w grze. U mnie np. mam w RE4 11 z 12 trofeów i PSN wskazuje, że 68% bo liczą punkty. Exophase liczył procenty na podstawie samego procentu zdobytych trofeów w odniesieniu do pozostałych co jest uczciwsze bo barwy trofeów bardzo często nie oddają właściwej ich trudności (przykład to moje 3 złote w Prince of Persia zdobyte w 20 czy 30 minut na koniec gry za nic właściwie), źle zbalansowane to i exophase.com prawidłowo wskazywał mi, że skompletowałem RE4 w 92% a nie 68%. Jeden trofik niezdobyty na poziomie professional ma decydować, że się nie wystarczająco napracowałem przechodząc grę, bawiąc się w kapsle, odkrywając stroje itp.?

Jakby na psnprofiles podawali dla czytelności oba wyniki ale już stosowali sobie i uwzględniali punktowy w generalce ;) to świat byłby piękniejszy.

Przeszkadza Wam to? Być może ja mam te natręctwa liczbowe i statystyczne wyostrzone bardziej :)
Obrazek

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » wt 01 paź, 2019

Arc pisze:
wt 01 paź, 2019
WESKER-DL pisze:
wt 09 maja, 2017
w formie portu ale.... o dziwo w stosunku do wersji HD z PS3 będzie zawierała cały komplet nowych pucharków wraz z platynowym osiągnięciem. Gra wyląduje w formie cyfrowej.

Lista pucharków
https://psnprofiles.com/trophies/6124-r ... veronica-x
Podepnę się bo właśnie miałem założyć teraz temat o tych pucharkach bo różnica spora aż 18 dodali pucharów, samych brązowych jest o dwa więcej niż wszyskich razem na PS3...
[....]
Wersja z PS3 i PS4 to zupełnie inne produkty.
Na PS3 trafił remaster będący tytułem na tę platformę.
Na PS4 trafił 'emulator' z PS2. I dlatego różnią się chociażby pucharkami.

Awatar użytkownika
Arc

Post autor: Arc » wt 01 paź, 2019

Na PS3 nie ma remastera CV tylko podbite pod niepełne HD ono jest, to wszystko. Remaster to zdecydowanie za duże słowo tutaj, nauczmy się poprawnie posługiwać terminami remaster i remake.
Zaraz, skoro na PS4 jest "emulowana" CV to skąd w niej trofea? ;)))) dobra żart, ale sam widzisz, że jest to ta sama gra z tego co piszesz + dodane trofiki.
Bardziej do większej liczby trofeów pretenduje wersja PS3 gdzie chociaż coś zrobili.

Jak myślę o PS4 to mam przed oczami ponownie wydane gry z np. z PS3, pełne remake'i i remastery jak było ze Spyro czy Crashem Bandicootem.
Spora biblioteka gier to już wydane kiedyś tytuły.

Bardzo mnie interesuje opinia użytkowników forum o systemie procentowym vs. punktowym zdobytych Trofeów.
Obrazek

Awatar użytkownika
RON!N

Post autor: RON!N » śr 02 paź, 2019

Arc pisze:
wt 01 paź, 2019
Na PS3 nie ma remastera CV tylko podbite pod niepełne HD ono jest, to wszystko. Remaster to zdecydowanie za duże słowo tutaj, nauczmy się poprawnie posługiwać terminami remaster i remake.
Zaraz, skoro na PS4 jest "emulowana" CV to skąd w niej trofea? ;)))) dobra żart, ale sam widzisz, że jest to ta sama gra z tego co piszesz + dodane trofiki.
Bardziej do większej liczby trofeów pretenduje wersja PS3 gdzie chociaż coś zrobili.

Jak myślę o PS4 to mam przed oczami ponownie wydane gry z np. z PS3, pełne remake'i i remastery jak było ze Spyro czy Crashem Bandicootem.
Spora biblioteka gier to już wydane kiedyś tytuły.

Bardzo mnie interesuje opinia użytkowników forum o systemie procentowym vs. punktowym zdobytych Trofeów.
Nie zgodzę się.
Wersja z PS3 to port (skoro czepiamy się poprawnych definicji) na tą dokładnie platformę. Podczas startu gry widać silnik gry czyli MT Freamework.
Tymczasem wersja z PS4 to również "natywna" aplikacja tylko że to tak na serio zaszyty emulator + gra + pucharki (to żaden problem, gdyż aplikacja uruchomieniowa została stworzona pod system PS4).

A jeżeli interesuje Cię moje podejście do systemu pucharkowego, to mam go w nosie. Ale jeżeli gra mądrze pomyślane trofea, i owszem, skuszę się na zbiórkę wszystkich :)

Awatar użytkownika
Arc

Post autor: Arc » ndz 06 paź, 2019

Racja, port. Dobrze zauważyłeś. I właśnie jak pisałem o PS4 to tam sporo portów jest.
Ale się skuszę na nią jak ceny zaczną wędrować w dół przed premierą PS5 co jest normalne. Bo na PS3 nie ma dla mnie tytułów już za bardzo. Jeszcze Bioshock może i Wolfik ;)

Jeszcze platyny się nie dorobiłem żadnej choć jest kilka tytułów gdzie brakuje pucharków od 1 do 3. Wiele tytułów w singlu mam zaliczone na 100% ale trofea za multi powinny być jakoś oddzielnie traktowane a najlepiej wcale bo to inny rodzaj rozgrywki, czysta zabawa i nie pasują jak sam tryb MP do takiego np. The Last of Us.
Obecnie pograć online z innymi z tego co próbowałem można bez problemu tylko w
COD: Black Ops II, RE5, a jak jest szczęście to Uncharted 3 - pół roku temu to się działo, Resident Evil: Operation Raccoon City
czy Tomb Raider i to wszystko, w reszcie tytułów całowałem klamke ;)

(a i zawsze w końcu serwery wyłączą gdy nowy sprzęt na rynku; i tu ciekawe czy gracze kombinujący w kodzie gry by łączyła się jakimiś innymi serwerami jak to ma miejsce w grach multi z Dreamcasta \1998-2001/ gdzie wciąż grają sobie online czy nawet zmienili serwery do korzystania z web browsera; to czy wtedy by konsola zaliczała trofeum czy musi iść przez serwer dedykowany? No wiecie, czy wystarczy wykonać dane zadanie w multi czy musisz spełnić jeszcze warunek bycia zalogowanym na odpowiednim serwerze).

A kanapowy tryb dla wielu graczy na splitscreenie praktycznie umarł z 7 generacją. Przecież to była najlepsza zabawa. Taki Quake 2 z PSX na splicie we dwóch :rad6:
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil Code: Veronica (X)”