Częstotliwość występowania postaci w RE

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 200
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Częstotliwość występowania postaci w RE

Post autor: Arc » wt 14 maja, 2019

https://ibb.co/K0R9HKx

Diagramik z postaciami, które przewinęły się przez gry RE, te główne z numerkiem ale także kilka pobocznych jak REC:V i Revelations 1,2.

Mamy tutaj pokazane, kim mogliśmy grać w danej części jako główna postać/postaci oraz kim mogliśmy pograć przez jakiś okres czasu w grze.

Moje pytania do Was to kim chcielibyście pograć jako główną postacią, kogo byście chcieli częściej widzieć w kolejnych odsłonach, jak uważacie, które
postacie zostały pokrzywdzone i dostały zbyt mało czasu na swoje historie?

Z mojej strony stanowczo za mało mogliśmy się nacieszyć Rebeccą Chambers, Sherry, Ada Wong, Ashley. Chętnie zagrałbym jeszcze ponownie Shevą, Billy'm Coenem też albo jakiś szerszy wątek z przeszłości gdy Luis Sera z czwórki był policjantem. Nawet cały osobny spin-offowy tytuł dla Luisa.


Ale z głównej "paczki pewniaków" Capcomu (Chris, Claire, Leon, Jill) najmniej mogliśmy pograć Jill Valentine. Pełne kampanie z nią to w gruncie rzeczy [RE1 + Remake], RE3, pierwszy Revelations. Remake i pierwotną odsłonę wziąłem w kwadratowy nawias jako jeden tytuł i wychodzą nam 3 gry :(

A przecież jej traumatyczne wydarzenia zarysowane w części 5 to dobry materiał na dalsze rozwinięcie, chodzi o kontrole jej umysłu przez Weskera podczas gdy była cały czas świadoma i związany z tym stres pourazowy.
W tym filmiku właśnie jeden z przykładów wykorzystania tego pomysłu:
https://www.youtube.com/watch?v=boqQ6oTkBl4

I jakże miło było by zobaczyć Claire oraz Jill w jednej odsłonie :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”