[RE8] Wrażenia z gry.

Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

[RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Nie wiem jak Wy, ale dla mnie
Spoiler!
Poczułem ogromną ulgę
Spoiler!
:D
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Salvin »

Nie otwieram spoilerów, bo sam dotarłem dopiero do zamku :) Zacząłem na hardcore i gra jest trudna, przynajmniej na początku. Do etapu à la RE4 podchodziłem chyba z 15 razy, bo ciągle ginąłem. A był dostępny przy pierwszym uruchomieniu jeszcze jeden poziom wyżej.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Ja dopiero jestem gdzieś w połowie gry i jest dość łatwo. Gram na normalu, bo myślałem, że będzie trudniej, ale
Spoiler!
A poziomy trudności były trzy: łatwy, standardowy i hardcor. Nie wiem o jakim wyższym ty piszesz?

EDIT:
No chyba, że tak :) .
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Salvin »

Village of Shadows, ale ja mam grę razem z DLC i on już tam domyślnie jest odblokowany, normalnie jest dostępny dopiero po przejściu.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: RVRE »

Ja jestem w zamku (zagadka ze statuami) i ogólnie mi się podoba choć jest masa pierdół, które były już w poprzedniej części. Sądziłem że wyeliminują chociażby polewanie się syropem, co ma niby nas leczyć lub słabe animacje machania nożem jakby Gesslerowa kroiła salceson. Miejmy tylko nadzieję że historia da radę.

I tak wg mnie demo było źle dobrane. O wiele lepiej było z siódemką gdzie demo było osobną produkcją, a nie wycinkiem z całej gry.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

A propo polewania się syropem
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: RVRE »

Szakal pisze: ndz 09 maja, 2021 A propo polewania się syropem
Spoiler!
Ano było. Ten motyw był też w siódemce i niektórzy tutaj na forum bronili tego że miało to sens.
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Hmm, myślę, że jestem już blisko końca... I serio, ale tego to akurat się nie spodziewałem.
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Borek25
Posty: 187
Rejestracja: sob 26 sty, 2019

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Borek25 »

Właśnie ukończyłem i muszę przyznać że nie spodziewałem się że ta część będzie taka duża, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, nawet ilość bossów to WoW!
No nic tryb merceneries czeka :]

Aha ponoć standardowy jest taki w miare, ale hardcore to już ponoć mega trudna sprawa...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Też właśnie skończyłem. Ponad 10 godzin na liczniku. Nieźle w porównaniu do większości gier z serii. A sama giera to miazga :D. Oprócz długości to na plus jeszcze fantastyczna atmosfera, wygląd przeciwników i lokacji, różnorodny gameplay, oraz udźwiękowienie, z wyłączeniem muzyki, która jest po prostu dobra i tyle. Jeśli chodzi o fabułę, to jak na Resident Evil jest okej. Strzelanie z broni jest takie sobie, nie jest najgorzej, ale też daleko od ideału.

Z tego co słyszałem gra jest źle zbalansowana. Normal jest dość łatwy, zaś hardcor strasznie trudny.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RVRE
Posty: 817
Rejestracja: ndz 07 wrz, 2014
Lokalizacja: ---

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: RVRE »

Ja idę właśnie po Haisenberga i im dalej to mam mieszane uczucia. Fabuła póki co jest ok, nie ma durnot jak w RE7 typu "Stay away i nagle Ethan wie gdzie jechać". Wioska zbyt przekombinowana i szukanie wejść i przejść by coś zdobyć męczy po jakimś czasie. Z tego co ograłem najlepszy był zamek, chyba najlepiej przemyślany
Spoiler!
Mam też przemyslenia czy czasem do serii nie chcą wcisnąć dwóch Chrisów. Jeden to znany z oryginału, chudy koleś o spokojnej twarzy, który pojawił się w RE7 na koniec, a drugi to napompowany koksu znany od RE5, a patrząc po zachowaniach w ósemce, jest to zdecydowanie stary Chris po przejściach z szóstki. Chyba że ten z RE7 to nieudana próba redesignu i tyle.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Nie mogę się nie zgodzić, że gra nie miała słabszych momentów, ale ostatecznie czułem satysfakcje z ukończenia jej.
Odpowiedź na twój spoiler
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Salvin »

Jeśli o poziom trudności to nie jest aż tak trudno na hardcore, dopóki nie marnujesz ammo. Jest jej w miarę, jak się rozsądnie używa. Początek był tylko zdrowo przesadzony. Problem jest inny. Gra ma respawn przeciwników i trochę to irytuje. Czyścisz lokację idziesz zapisać i jak zginiesz a następnie wczytasz to przeciwnicy się pojawiają od nowa. Zaobserwowałem to póki co przy:
Spoiler!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: RON!N »

No i bum, stało się. Kolejny tytuł z serii ograny.
Odczucia? Jak najbardziej pozytywne. Ale do brzegu.

Ponieważ nadal trwa embargo na spoilery, ograniczę się tylko do jednego znacznika:

Spoiler!

A samo Village.
Jak dla mnie, jeden z lepszych tytułów w całej serii. Nikt nie powinien czuć się rozczarowany.
Można powiedzieć, że spokojnie, niższe miejsca na podium mu się należą.
Ogromny progress w stosunku do RE7. Widać że Capcom słucha fanów i podciągnęli to, co kulało w poprzedniej odsłonie.
Koncept wioski łykam w całości. Jej mechanika została wzorowo zaimplementowana.

Fabuła. Tu wielka szkoda że nie ma Polskiej wersji językowej. Robienie przystanków, aby dobrze zrozumieć notatki, lekko wybija z imersji, ale w dobie recorderów gameplayu, można sobie tą niedogodność nadrobić. A fabuła jest OK. Sądziłem że troszkę inaczej to zostanie poprowadzone ale rozczarowania nie ma.

Na tę chwilę tyle. Więcej wymagałoby już spoilowania więc na razie się wstrzymuję.

Teraz czas na maxowanie tytułu. Gra roku? Możliwe ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Leon. KennedY »

Niektórzy już ukończyli, szacuneczek. U mnie zejdzie pewnie jeszcze z dwa tygodnie. Teraz pierwsza zmiana na której mało co mogę pograć. Sam dotarłem dopiero co do zamku.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Salvin »

Chłopaki sadzą spoilery srogie :) na jeden od Szakala się niestety nadziałem :) Nie wchodzę już do tematu dopóki nie ukończę.
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Nie wiem czy ktoś zwrócił na to uwagę, ale
Spoiler!
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Recoil »

Ja nic takiego nie zauważyłem, niemniej przypominam, że przez dwa tygodnie obowiązuje filtr antyspiolerowy. Ale już pomijając to, szanujmy się wzajemnie i uważajmy, aby nie zepsuć zabawy innym :)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: [RE8] Wrażenia z gry.

Post autor: Szakal »

Salvinowi chyba chodziło o to, że otworzył jeden z moich tagów spoiler :). Tak myślę, bo raczej niczego nie zdradziłem pisząc otwarcie.
Złe oko moderacji czuwa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil VIIlage”