Resident Evil 4 Remake.

Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Szakal »

Złe oko moderacji czuwa.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Nie wiem jak dla innych, ale ja czuję, że w porównaniu do Re3 i Re2 nie zobaczyliśmy nic szczególnego. Cieszy mnie sam zwiastun, ale nie ma tu żadnego wow, żadnego gameplay'u. A cieszy dlatego że na ten moment nie widać aby cokolwiek wycięli (pierwszy Boss, lokacje, Louis, wrogowie). Tak czy siak, i tak w to kiedyś zagram i nie obchodzi mnie nic, poza tym czy nic nie wycięto.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Leon. KennedY »

Spokojnie, na gameplay przyjdzie pora. Mnie cieszy sam fakt, że robią i znamy datę premiery. A i czy tylko mi Leon jakoś dziwnie wygląda w ruchu???
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Dla mnie wygląda zbyt młodo. Tak wiem, ma 25 lat, to zaledwie 6 lat różnicy. Sęk w tym, że wydaje się wyglądać jak w Re2. Jeśli rzekomo Infinite Darkness, dziejące się zaledwie rok później, miało prezentować starsze wyglądy wersji postaci z Re2, tym bardziej mogę się do tego przyczepić.
Leon od czasu Re4 miał całkiem konsekwentny wygląd, a jak kiedyś wspomniałem, potrafiłem uwierzyć, iż Leone w Re2 Remake jest młodszą wersją tego z Re4. Tutaj? Niestety sądzę, że zeskanowano twarz tego samego modela jakiś czas temu, który był i młodszy i wygląda tak samo.
Cóż, rimejki to swój własny kanon, więc ostatecznie będzie to bez znaczenia. I tak lubię ten wygląd w porównaniu do kiepskiej Claire z Re2.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: RON!N »

RE4 nie potrzebuje remake. Chyba że zrobią z niego faktycznie rasowego horrora.
Zwiastun fajny, ale trudno aby był inny. Pytanie, ile wycieli z podstawki :D
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Potrzebuję. Ta gra się zestarzała. Pisze to człowiek dla którego to gra nr.1.
To lepsza gra od piątki, jednak brakuje w niej sporo usprawnień z piątki właśnie (która też się już dosyć zestarzała).
Poza tym wiecznie mówi się, że w grach kilka lat to wieczność, gdy Re4 to gra z 2005 roku.
Sęk w tym, że ten remake będzie mieć sens TYLKO wtedy, gdy rozgrywka zostanie usprawniona. To nie może być tym samym co Re2, gdzie po prostu mamy rozgrywkę Re2 przeniesioną do naszych czasów.
Albo niech w ogóle to będzie inna gra, niż przepełnione walką Re4. To nie może być zbyt podobne.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Recoil »

PSKING pisze: sob 04 cze, 2022 Potrzebuję.
No, jak potrzebujesz, to dostaniesz. :smiech3: A piątka była przestarzała w dniu premiery. Wiele tam nie grało. Oprócz mnie. Ja tam grałem i bawiłem się nieźle pomimo koszmarnego systemu osłon. Może w remake'u poprawią :rad10:

Gra rzeczywiście nie wymaga remake'u. Ale jak będzie, to ja się na niego piszę. Jak dotąd remake każdego residenta był dla mnie wyśmienity, nie widzę powodów, by miało by być inaczej w tym przypadku. Liczę tylko, że poza tym zrobią tez od nowa CV. Niemal każdy fan uważa, że ta gra zasługuje na remake bardziej niż RE4. Ja sie z tym nie zgadzam. Nie uważam, że CV zasługuje na cokolwiek, poza uśmiechem politowania. Ale niezaprzeczalnie CV potrzebuje remake'u i to jest dla mnie jedyna szansa i nadzieja na to, że polubię tę część. Naprawdę chciałbym, żeby powstał remake CV, żebym mógł go polubić.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Uwielbiam CV i liczę że remake powstanie. Sądzę jednak, że temat nowej CV już się skończył po ogłoszeniu, że to Re4 powstanie pierwsze.
Widać jak bardzo chcą korzystać z obecnej mega popularności serii i skorzystali z tego, co jest popularniejsze.
Mam swoją własną teorię, że CV wyjdzie maks rok po czwórce, tak jak Re3 po Re2. Nie widzę jakoś tego, aby Capcom miał czekać z tą częścią, bo albo zrobią to szybko, albo wcale. Będziemy mieli historię Leona i Claire. Kto wie, może Re4 będzie bardziej powiązany z CV. Teorię tą popiera fakt, że cały rok będzie najlepiej suchy jeśli chodzi o Re, a sam Capcom też nie ma jakoś wielkich planów na ten rok. Być może wszystkie siły przekierowano do tych dwóch gier.

Recoil:
Tak, CV zdecydowanie bardziej zasługuje na remake. Nikt nie powie raczej, że jest inaczej.


No właśnie powiedziałem:

Niemal każdy fan uważa, że ta gra zasługuje na remake bardziej niż RE4. Ja sie z tym nie zgadzam. Nie uważam, że CV zasługuje na cokolwiek, poza uśmiechem politowania. Ale niezaprzeczalnie CV potrzebuje remake'u

:smiech3:
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Bzduras »

No i fajno, kto uważa, że remake potrzebny to dostanie remake, kto uważa, że remake niepotrzebny nie musi w niego grać i zostanie przy oryginale (na PC polecam HD Project, bo jest boski). Win-win, day one dla mnie.
Obrazek
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Tylko, że ja nie uważam, że Re4 potrzebuję odmówienia przez grafikę. Tak, mocno się zestarzała, bardziej niż starsze części na GCN, jednak samo to nigdy nie byłoby dla mnie powodem do zrobienia rimejku (przynajmniej nie w przypadku tej gry). Mam wrażenie, że większość osób grało tak dawno w Re4, albo nie grało w nic nowszego niż Re5, przez co nie widzą, że ta gra się dosyć zestarzała pod względem rozgrywki. Trudno mi nawet dokładnej wyjaśnić to, ale uważam że w Re4 i 5 gra się całkiem sztywno w porównaniu do pod serii Revelations, a zwłaszcza nowych gier czy rimejkow.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Salvin »

Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Szakal »

Liczyłem na więcej horroru w tym remake, ale wygląda na to, że będzie to stary dobry RE4 tylko w nowoczesnej oprawie i z gameplayem zbliżonym do ostatnich gier z serii.
Złe oko moderacji czuwa.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Salvin »

Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Nemesis US »

Salazar wyglądał staro już w oryginale, czapeczka przysłoniła fryzurę.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Salazar wygląda zdecydowanie za staro, chyba że to ma być twist dla nowicjuszy ile lat ma naprawdę.
Louis, co oni ci zrobili...
Te trailery miały pokazać wszystko co znamy, tylko w nowej odsłonie. No to pokazały tak dużo, że już nie mam zamiaru kompletnie nic z tego oglądać do czasu aż zagram. Nie lubię tego typu marketingu.
Nie było na tym zwiastunie jednak jednego. Krausera. Istnieją plotki, z wycieków, że wycięto go z gry i zastąpiono kimś innym. Będę bardzo niezadowolony jeżeli to faktycznie prawda.
Poza tym? Remake zapowiada się jako wszystko, czym chciałem by był. Ulepszone sterowanie, dobijanie, mechaniki, naprawa paru głupot, mroczny klimat. Spoko.
I tak nie czuję hype'u. To powinna być Code Veronica.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: RON!N »

PSKING pisze: pn 24 paź, 2022 Salazar wygląda zdecydowanie za staro, chyba że to ma być twist dla nowicjuszy ile lat ma naprawdę.
Louis, co oni ci zrobili...
Te trailery miały pokazać wszystko co znamy, tylko w nowej odsłonie. No to pokazały tak dużo, że już nie mam zamiaru kompletnie nic z tego oglądać do czasu aż zagram. Nie lubię tego typu marketingu.
Nie było na tym zwiastunie jednak jednego. Krausera. Istnieją plotki, z wycieków, że wycięto go z gry i zastąpiono kimś innym. Będę bardzo niezadowolony jeżeli to faktycznie prawda.
Poza tym? Remake zapowiada się jako wszystko, czym chciałem by był. Ulepszone sterowanie, dobijanie, mechaniki, naprawa paru głupot, mroczny klimat. Spoko.
I tak nie czuję hype'u. To powinna być Code Veronica.
Ja liczę że wycieli tego fagasa z wiszących klatek.
Krausera by nie ruszyli. To zbyt rozpoznawalna postać w uni więc nie sądzę ;)
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Podobno Louisa ruszyli w pewien sposób. Sam w to nie wierzyłem, ale to, że tylko Krausera nie pokazują jest podejrzane. W mojej opinii szykują jakiś twist. I tak kanon rimejków nie ma absolutnie żadnego sensu, mogą robić co chcą.
Awatar użytkownika
Leon. KennedY
Posty: 1506
Rejestracja: pn 08 paź, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: Leon. KennedY »

No właśnie. Oby trzymali go w ukryciu, a nie wycięli. Ale wątpię w to. Bardzo ważna postać dla historii RE4. Sam gameplay cudny. Pełen szacunek dla oryginału. Już wiadomo, że całość będzie miała niezły mroczny klimacik. Bomba.
PSKING
Posty: 1282
Rejestracja: ndz 18 sty, 2015

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: PSKING »

Nie miałoby absolutnie żadnego sensu wycięcie go. To tak jakby wyciąć Weskera w pierwszym rimejku.
Z twistem mam na myśli, że mogą szykować kogoś na jego miejsce. Słyszałem jedną plotkę, ale nie chcę rzucać potencjalnych spoilerów.
Awatar użytkownika
RON!N
Posty: 1703
Rejestracja: wt 20 lut, 2007
Lokalizacja:
Kontakt:

Re: Resident Evil 4 Remake.

Post autor: RON!N »

PSKING pisze: śr 26 paź, 2022 Nie miałoby absolutnie żadnego sensu wycięcie go. To tak jakby wyciąć Weskera w pierwszym rimejku.
Z twistem mam na myśli, że mogą szykować kogoś na jego miejsce. Słyszałem jedną plotkę, ale nie chcę rzucać potencjalnych spoilerów.
Nie pokazanie Krausera ma na celu snucie plotek i domyśleń.
Trzeba o tytule mówić, aby budował hajp i nakręcał graczy.
Na miesiąc przed premierą, pokażą final trailer a tam boom!
YouTube | Twitch | Instagram | Twitter
Nadchodzący zlot fanów: 2023
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4 (2023)”