Wesker...

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)

Głos którego aktora najbardziej pasuje do Weskera?

Richard Waugh (RE Zero, RE 4, RE CV)
16
33%
Peter Jessop (RE Remake)
1
2%
DC Douglas (RE UC, RE 5)
32
65%
 
Liczba głosów: 49

Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Wiadomo, że CAPCOM zawsze mógłby znaleźć wymówkę, żeby znowu go przywrócić do "żywych". Jak tak piszesz o tym, że jego jakiś kawałek mógł zostać i się zregenerować, to mi się przypomina jak za gówniarza oglądałem Dragon Ball. W serii "Z" była postać Bubu, która też się zawsze regenerowała. Nawet po spaleniu, regenerował się ze swoich oparów. xD Na tej podstawie CAPCOM może zawsze dać szczątkom Weskera nowe tchnienie. Ale skoro stwory jak Tyrant, Birkin i Nemesis ginęły pod wpływem rakietnicy, wybuchów lub bomb atomowych, to wydaje mi się, że lawa i dwie rakiety mogły rozwalić Wieśka :)

Mam pytanie jeszcze jedno, bo się w sumie pogubiłem. To w końcu Albercik jest "oryginalnym" Weskerem i w imie tego pozostałe projekty "W" dostały to samo nazwisko? Czy jest to jeden z wielu typków, który należał do tego projektu dlatego został Weskerem? Przyznam szczerze, im więcej części RE, tym CAPCOM bardziej skomplikowanie stara się wyjaśniać to co było w poprzednich i już do końca nie wiem jak jest.
Stay Punk
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Cytując:
RE6 ma ponoć miejsce w "10 lat po wydarzeniach w Raccoon City" = 2008. Są sprzeczne informacje co do RE5 (które wyniknęły z tego, że gra została przesunięta z 2008 na 2009, a rok wydarzeń w grze miał być rokiem, w którym gra wyszła), ale być może RE6 dzieje się przed RE5. Czyli Wesker może jeszcze żyć :P
Więc chcąc go przywrócić nie trzeba robić jakiś śmiesznych historyjek. Wystarczy zmienić czas wydarzeń i już.

I tak btw. Rakietnica vs RPG. KNOW THE DIFFERENCE!
Ostatnio zmieniony śr 22 lut, 2012 przez J.Krauser, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dreddenoth
Posty: 155
Rejestracja: ndz 28 sie, 2011
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Dreddenoth »

J.Krauser pisze:
Więc chcąc go przywrócić nie trzeba robić jakiś śmiesznych historyjek. Wystarczy zmienić czas wydarzeń i już.
Z tego co czytałem to re 6 dzieje się chyba w przyszłości, tak z innej beczki pomyślałem że może ktoś z innych projektów ( tam była bodajże 12 dzieci gdzieś to czytałem poszukam tego jeszcze... ) stanie się nowym Weskerem. Podobna pula genów mogły by doprowadzić takiego jegomościa do podobnych wniosków co Alberta, no nic bedzie trzeba się pogodzić że śmiercią Weskera tak jak i Nemesisa ( nigdy cie nie zapomnę maszakaro!)
J.Krauser pisze: I tak btw. Rakietnica vs RPG. KNOW THE DIFFERENCE!
hehe mój błąd mój błąd <bije się w pierś i posypuje głowę popiołem>
3ds 4725-8772-8224
Grałem:
Resident Evil 1/2/3/4/5/6 Directors Cut/ Zero/ Gun Survivor 1/2/ Operation Racoon city/ Merceneries 3D/ Revelations/Gaiden/Darkside Chronicles/ Umbrela Chronicles/RE:Code veronica/ Dead aim/Outbrek 1
Chce zagrać
Outbreak 2
REfan
Posty: 234
Rejestracja: ndz 08 sie, 2010
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: REfan »

Dreddenoth pisze:Otóż w momencie w którym Wesker używa uroborsa do złapania helikoptera, mamy rakietnice mamy bum lawa i w ogóle... zastanawia mnie czy Wesker nie mógł by tego przeżyć
Jak się dobrze przyjrzysz to zobaczysz że Wesker traci głowę dosłownie i w przenośni więc wątpię aby głowa mogła mu się zregenerować... W każdym razie było by to tak kiczowate i suche jak żarty z familady... Nawet jak na realia uniwersum RE...

Wrócę jeszcze na moment do oficjalnego scenariusza z pierwszego RE... Rozwinięte jest to bardziej w RE: Umbrella Chronicles... Myślę że ten scenariusz powinniśmy brać jako właściwy...
Spoiler!
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

No ja to rozumiem. Tak przyjęto i tak to wyjaśniono, ale to było już po podjęciu decyzji, że Wesker powróci przez zmartwychstanie. Chodzi mi o sam wybór, że łatwiej było go przywrócić, przyjmując, że uciekł przed wybuchem (scenariusz Jill, w którym ratuje się Barrego).
Ostatnio zmieniony czw 23 lut, 2012 przez StPaul, łącznie zmieniany 1 raz.
Stay Punk
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Deus Ex pisze: Nie przepadam specjalnie za Douglasem. Jeżeli Wesker, to tylko Richard Waugh, aczkolwiek, byłoby to nieco dziwne odczucie, gdyż Waugh podkładał głos "oryginalnemu" Weskerowi w RE 0.

Ogólnie to muszę powiedzieć, że cieszę się z wydania tej wersji. Mimo wszystkich narzekań co do wydawania odgrzewanych kotletów, RE 0 jest jednym z moich ulubionych resów. Jako że nie interesują mnie już części wydane po RE 5, wolę powspominać starsze czasy i obejrzeć raz jeszcze genialne cut scenki z Weskerem (w lepszej jakości), który jak A. Hopkins, w Milczeniu owiec, mimo relatywnie krótkiego czasu na ekranie, zdobył Oscara w mojej opinii :).
Co do Douglasa lubię gościa, głównie z jego wpisów na fb :D troche też miałem z nim styczność i na luzie podchodzi chociaż Richard moim zdaniem nieco lepszy głosem no ale.... Będzie grane :D
Ostatnio zmieniony czw 17 gru, 2015 przez WESKER-DL, łącznie zmieniany 1 raz.
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

WESKER-DL pisze: troche też miałem z nim styczność i na luzie podchodzi
Możesz się podzielić na czym owa styczność polegała? Odpowiedział na Twój wpis na FB czy coś więcej :roll: ...?
Awatar użytkownika
WESKER-DL
Posty: 3838
Rejestracja: czw 08 lut, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: WESKER-DL »

Nie na wpis, w kilku rozmowach przez messenger ;)
Oglądaj na YouTube - RESIDENT EVIL CGI | WIECZNY MROK EVIL TV odc. 37
PSN - WESKER-DL / społeczność FB - RESIDENT EVIL PL / Grupa FB - EVIL TV FanPage
Awatar użytkownika
Arc
Posty: 275
Rejestracja: wt 14 lut, 2017
Lokalizacja: z szafy

Re: Wesker...

Post autor: Arc »

http://www.strangedarkstories.com/2016/ ... iller.html


Przetłumaczona wersja w google translate dla nieanglojęzycznych:

https://translate.google.com/translate? ... &sandbox=1


Artykuł o chorym podejściu do kobiet Alberta Weskera, który nie zawaha się bić, dusić czy strzelać do płci pięknej. Rebecca, Jill, Claire, Excella, Sheva.

Robić go w balona potrafi z satysfakcją jedna kobieta, wszyscy wiemy kto.

Polecam artykuł o najbardziej znienawidzonej przeze mnie postaci w całej Capcomowskiej serii Residenta - Alberta "Kompleksa" Weskera ;)

EDIT:

Czytam te posty i nie wiem ale Wy chyba naprawdę na poważnie lubicie i tęsknicie za tym dewiantem? Socjologicznie ciekawe zjawisko :)

Szakal: Byłeś już upominany za pisanie postu pod postem. Kolejna taka sytuacja skończy się ostem.
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”