[Pomoc] Problem z uruchomieniem gry - wersja PC

Również o Resident Evil 3.5
Angle
Posty: 4
Rejestracja: pt 23 kwie, 2010
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Angle »

Gram na klawiaturze. Moja wersja RE posiada jedynie opcje Start Game, Load, Controls i tyle. Nie mam takich opcji, jak Ty.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Hmm. To niestety nie wiem jak to zmienić :(.

Co do sterowania:
Sterowanie okazało się największą wadą, jaka znalazła się w pecetowej wersji Resident Evil 4. Osoby odpowiedzialne za konwersje nie pokusiły się o wprowadzenie nowego sposobu sterowania, chociażby z wykorzystaniem myszki. Domyślny układ klawiszy, które wykorzystane zostały przy sterowaniu rozrzucono po całej klawiaturze. Bardzo często zdarzało się – przynajmniej mi, osobie przyzwyczajonej do pada – że niektóre czynności były niezwykle ciężkie do wykonania. Ponadto materiały w grze zapoznające nas ze sterowaniem również posługują się padem (obrazki), a symbole klawiszy zastąpiono numerami przycisków od pada. Wniosek nasuwa się sam, aby móc wygodnie przejść grę zaopatrz się w pada do komputera. Sam taki mam, dlatego po kilku podejściach do rozgrywki z wykorzystaniem klawiatury szybko z niej zrezygnowałem. Jeśli posiadamy dobry pad, komfort grania będzie identyczny do tego z konsol.

Jeśli jednak skazany zostałeś na klawiaturę pomogę Ci przygotować się do rozgrywki (ustawienia domyślne), tak by później uniknąć niemiłych niespodzianek.

Zacznijmy od strzelania, aby wyjąć broń należy wcisnąć przycisk 6 - odpowiednikiem z klawiatury jest prawy Shift - i przytrzymać. Następnie celujemy za pomocą strzałek, bądź lewej gałki. W przypadku klawiatury W,S,A,D. Strzał oddajemy wklepując Enter. Ładujemu natomiast wciskając 1 – prawy Ctrl (przy wyciągniętej broni).

W przypadku noża sytuacja będzie bardzo podobna, lecz tym razem przygotowujemy go wciskając 5, czyli lewy Shift. Aby wykonać cięcie należy wcisnąć 1 – Enter.

Podczas gry będziesz zmuszony do wykonywanie wielu różnych akcji, które aktywujemy przy pomocy różnych guzików. To właśnie te czynności przysparzają najwięcej trudności osobom korzystającym z klawiatury.

Najczęściej spotykane są trzy rodzaje akcji:

* wciśnięcie 5 i 6 guzika jednocześnie (lewego i prawego Shiftu) – np. uniki podczas walk z bossami, odskok przed toczącym się w naszym kierunku głazem itp.
* wciśnięcie jednocześnie 1 i 3 (Enteru i prawego Ctrl’u) - np. uniki podczas walk z bossami, odskok przed toczącym się w naszym kierunku głazem itp.

szybka zmiana kierunków wciskając naprzemian lewą i prawą strzałkę, ruszając lewą gałką, bądź szybko wklepując A i S z klawiatury – np. wyswobodzenie się z morderczego uścisku przeciwnika.

To jednak nie wszystko, czasami będziesz mógł wyskoczyć przez okno tłukąc przy tym szybę, bądź podnosić przewrócone drabiny. Takie akcje przeprowadzamy za pomocą Enteru. W ten sam sposób aktywujemy kopniak, gdy przeciwnik klęczy, bądź jest oszołomiony.

Biegamy trzymając prawy Ctrl, a szybki odwrót o 180 stopni wykonujemy wciskając S i Ctrl.

Jeśli zaś mowa o kamerze, tą manewrujemy naginając prawą gałkę, bądź wciskając strzałki z klawiatury.

W kilku momentach gry towarzyszyć Ci będzie Ashly i aby gra z nią była prostsza twórcy gry umożliwili nam wydawać proste polecenia. Aby kazać dziewczynie zostać na miejscu, lub ukryć się w kontenerze wciskami F. To jednak nie wszystko, aby pomóc jej zejść z wysokości, Leon będzie zmuszony ją asekurować łapiąc, czynimy to wciskając guzik akcji, czyli klawisz Enter.

Na koniec wspomnę o ekwipunku, wchodzimy do niego za pomocą klawisza I, a znajdujące się w nim zakładki zmieniamy obydwoma Shiftami. Skrót do mapy przypisany został pod najbardziej domyślny klawisz, czyli M.
Cytat z gry-online.pl :)
Ostatnio zmieniony pt 23 kwie, 2010 przez Deus Ex, łącznie zmieniany 1 raz.
Angle
Posty: 4
Rejestracja: pt 23 kwie, 2010
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Angle »

Dzięki wielkie za wsparcie, przyjemność z grania na pewno stanie się teraz lepsza. ;)
Choisen One
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 lip, 2010
Lokalizacja: Warszawa

[pomoc] Instalacja RE4

Post autor: Choisen One »

Witam!
Jakiś czas temu kupiłem Residenta, oryginalnego, w pudełeczku, czerwonym, gładkim. Jednak nie dane mi jest w niego zagrać. Podczas instalacji, kiedy pojawia się pasek postępu procesu, zaczyna on migać jak szalony (jakby bardzo szybko się ładował). Poszczególne pliki są instalowane z baaaaaaardzo wolna prędkością. Po 2 godzinach byłem chyba w 50%, więc darowałem sobie.
Czy ktoś może miał taki sam problem?
Mam Windowsa 7 oryginalnego. Próbowałem odpalać w trybie zgodności z XP, ale efekt jest taki sam. Zabezpieczenia systemu wyłączone, brak internetu na kompie (nie ma jeszcze anty-vira)

Proszę o szybką odpowiedź, bo Leon mi gnuśnieje w pudełku ;)

Recoil: Przeniesione i scalone.
Ostatnio zmieniony pn 19 lip, 2010 przez Choisen One, łącznie zmieniany 1 raz.
Leon S.Kennedy
Posty: 14
Rejestracja: wt 20 lip, 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Leon S.Kennedy »

Może masz za słaby procesor ?
Ostatnio zmieniony śr 21 lip, 2010 przez Leon S.Kennedy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bzduras
Posty: 1866
Rejestracja: czw 06 mar, 2008
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Bzduras »

I leci na Windows 7? Do tego systemu potrzeba przynajmniej dwurdzeniowego procka, więc zanim coś napiszesz - przemyśl to.
Obrazek
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

Kumpel miał kiedyś podobny problem, choć z inną grą to także na windzie 7 - napisał do pomocy technicznej wydawcy, oni mu polecili wyczyścić wpisy w rejestrze, zainstalować grę po uprzednim uruchomieniu systemu w trybie czystego bootowania i coś tam jeszcze :P. Ale on wykonał tylko te dwie czynności i pomogło.

Nie wiem czy to coś pomoże - jeżeli nie, zawsze możesz napisać do pomocy technicznej Cenegi, choć wiem, że nie takiej pomocy od nas oczekiwałeś ;).
Choisen One
Posty: 3
Rejestracja: pn 19 lip, 2010
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Choisen One »

No cóż, dzięki i za tę pomoc :)

Procesor 4-ro rdzeniowy, nie martwię się o niego. No dobra, zrobię z tym czyszczeniem rejestru i bootowaniem. Dzięki wszystkim!
Awatar użytkownika
Lightning
Posty: 12
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lightning »

Witam wczoraj doszedł do mnie RE4 - zamówiłam na allegro wszystko cacy .
Gra zainstalowała się pomyślnie włączam , jest początek menu itp. gdy się chwile odczeka jest filmik . Lecz gdy naciskam Rozpocznij grę na poziomie na razie łatwym bo dopiero zaczynam ekhem. Robi się czarne okno i w prawym dolnym rogu jest napis WCZYTYWANIE no to wszystko cacy , czekam czekam i tak bez końca idzie. Nie wiem w czym jest problem. Bardzo proszę o pomoc . Z góry bardzo dziękuje (;
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Z tego co wiem czarny ekran to dość powszechny problem, często spowodowany kodekami, które trzeba zainstalować lub odinstalować. Tyle, że jak ja miałem ten kłopot to nawet filmik początkowy nie chciał ruszyć, a u Ciebie chodzi. A możesz podać jaką masz kartę graficzną, będzie łatwiej.
Awatar użytkownika
Lightning
Posty: 12
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lightning »

Karta graficzna : NVIDA GeForce Fx5700LE
Nie znam się zbyt dobrze na tym lecz kodeków chyba raczej nie będą potrzebne bo filmiki odtwarzają się poza grą w folderze Movie. I również intro się otwiera podczas gdy się jest w menu. Chociaż jak wspomniałam nie znam się za dobrze na tym.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Karta graficzna : NVIDA GeForce Fx5700LE
No i problem rozwiązany. Ta karta jest słabiutka, to okrojona wersja GF FX5700. Pomimo, że niby wspiera Shadery 2.0 to gra najwidoczniej jej nie obsługuje. Przypuszczam, że poza próbami uruchomienia gry przez wspomniany kilka stron wcześniej 3D Analyze nic się chyba nie poradzi i tak też bym próbował zrobić. No i typowa śpiewka, zmiana sterowników, aktualizacja DirectX. Szczerze to odradzałbym granie na tej karcie, nawet jak się jakimś cudem uruchomi, bo zapewne masz wersję gry z patchem, a ten podnosi wymagania i będzie ciąć.
Awatar użytkownika
Lightning
Posty: 12
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lightning »

No więc nic dziękuje , czyli muszę jechać do sklepu i po 5 lat kupić w końcu nową kartę graficzną . Bo nawet nie będę próbowała . ;)
Mam nadzieje , że po zmianie karty wszystko będzie cacy.
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

No to by było chyba najrozsądniejsze wyjście. Po co się męczyć i psuć oczy ;) No chyba, że inne podzespoły też są słabe. Żeby się nie okazało, że trzeba będzie jednak pół komputera wymienić :rad10:
Awatar użytkownika
Varrok
Posty: 418
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Flotsam Island

Post autor: Varrok »

Nie stawiałbym aż tak bardzo na problem z kartą graficzną, bo ja ukończyłem RE4 na FX5500... działała superpłynnie, jednak bez patcha 1.1, który zwiększa wymogi (Grałem na tym komputerze też z patchem, i działał, wczytywał się, choć ciął potwornie)
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Kiedyś na forum nVidii szukałem rozwiązania z black screenem tylko do innej gry. Też był loading i koniec. Ludzie na to narzekali. Jeżeli to właśnie nie były kodeki to jedyne co mi się udało znaleźć to to, że albo wymieniali kartę, albo 3D Analyze. Trochę mnie właśnie dziwi to, że karta Lightning wspiera shadery, więc teoretycznie gra powinna ruszyć, dlatego dobrze jakby podać pozostałe podzespoły. Ale i tak chyba lepiej wymienić tę kartę. Grałeś bez patcha i może było płynnie. Tylko, że FX5700LE to jest karta słabsza od FX5500. Ma sporo zaniżone zegary w porównaniu z normalną wersją FX5700 a co dopiero z Ultra. Sam zresztą wiesz jak wygląda gra bez patcha :rad10: i jak sam wspomniałeś z łatką strasznie cięła. A jestem raczej pewny, że Lightning ma zpatchowaną grę.
Awatar użytkownika
Lightning
Posty: 12
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lightning »

Co do pozostałych wymogów to gra powinna mi iść :

Komputer:
Intel(R) Celeron(R) CPU 2.80GHz
2.79 GHz , 512 MB RAM

System :
Microsoft Windows XP
Home Edition
Wersja 2002
Dodatek Service Pack 3
Salvin
Posty: 1585
Rejestracja: czw 18 wrz, 2008

Post autor: Salvin »

Trochę się pospieszyłem a tą kartą. Gadałem ze znajomym, któremu pożyczyłem swojego RE4 i miał identyczny problem, z tym że miał grafę 7800. Pomogło zainstalowanie nowych sterowników, ale po usunięciu pozostałości poprzednich sterów Driver Cleaner'em. Jednak nie gwarantuję, że to w 100% pomoże. Mimo wszystko dalej uważam, że wymiana karty to najlepsze rozwiązanie. Taką, która pozwoli na płynną rozgrywkę w RE4 z łatką można dostać praktycznie za grosze. Reszta sprzętu bez zastrzeżeń, aczkolwiek przy 512 RAM może czasami przycinać.
Awatar użytkownika
Lightning
Posty: 12
Rejestracja: sob 21 sie, 2010
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Lightning »

Ta co do wymiany to w środę/czwartek jadę do sklepu już wymieniam wszystko . Kartę graficzna, dokupię RAM , pamięć .
No spróbuję , zobaczymy czy coś pomoże (; mam nadzieje , że się uda.
Awatar użytkownika
Varrok
Posty: 418
Rejestracja: pt 02 lis, 2007
Lokalizacja: Flotsam Island

Post autor: Varrok »

RAM to JEST pamięć... :) (przy okazji: jak spełniasz wymogi gry odnośnie pamięci RAM, dokupienie jej więcej NIE przyspieszy gry)
Przy takim komputerze nie lepiej od razu wymienić jednostki centralnej niż wymieniać "wszystko"? :P Miałem (mam) podobny komputer i lepiej było mi kupić nowy....
Ostatnio zmieniony pn 23 sie, 2010 przez Varrok, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Resident Evil 4”