Ada Wong

Ogólne dyskusje o postaciach i przeciwnikach napotykanych w serii Resident Evil (bez ograniczeń na konkretne części serii)
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Jak myślicie... Została blizna, czy też Wesker "pocałował" i się bez śladu zagoiło?
http://img472.imageshack....age=ada2rh8.png
Przez kiecke nie widać... ehh :) Ja to przemilcze
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Veronica
Posty: 333
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Ełk

Post autor: Veronica »

No właśnie. Ada w RE4 jest ubrana w czerwoną sukienkę, która akurat zasłania tą częśc ciała, ale napewno ją ma nadal. Przecież niektóre blizny (jak np. ta co ma Ada) są na ciele do końca życia, no chyba, że zrobiła jakąś operację plastyczną, ale w to wątpię...
Resident Evil rządzi!!!
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

No rana była paskudna... Medykamenty Umbrelli czynią cuda, ale żeby coś takiego zniknęło bez śladu to naprawdę nieprawdopodobne...
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Twarz Wieska w koncówce re;cv wyglada zdeczka nieładnie, natomiast w czworce zero sladu. Jesli Ada dostała choc troche ''tego'' co Wesker to na blizny bym nie liczył... Mogli też kupić na spółke blutelke energetyzowanej wody z tajnych zapasów Zbyszka Nowaka :löl:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1877
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: Diadem »

Tak, twarz Weskerowi się zagoiła, tylko, że on miał wirusa w sobie. Ada wirusa nie miała, więc siłą rzeczy nie mogło to się zagoić bez śladu... Wystarczy spojrzeć na ten obrazek z epilogu. Takie rzeczy nie znikają ot tak sobie...
Awatar użytkownika
RoboticFreeze
Posty: 334
Rejestracja: sob 11 sie, 2007
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: RoboticFreeze »

dowiemy się w uc bo tam na trailerze ada widać, że jest cała opatrzona, na oku, na brzuchu itp.
Ostatnio zmieniony pt 16 lis, 2007 przez RoboticFreeze, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
StPaul
Posty: 493
Rejestracja: wt 18 wrz, 2007
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Post autor: StPaul »

Wiadomo, że Ada będzie miała bliznę, ale przez tyle lat nie jest jakaś hardcorowa.
Stay Punk
Ether
Posty: 9
Rejestracja: ndz 22 cze, 2008
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Ether »

Czy ktoś dysponuje obrazkiem albo chociaż jakimiś danymi o broni którą posługiwała się Ada? Chodzi dokładnie o ten pistolet z linką.
Ether
Awatar użytkownika
Nemesis US
Posty: 1336
Rejestracja: pn 26 mar, 2007
Lokalizacja: Łęczyca

Post autor: Nemesis US »

Wątpię, żebys zanlazł takie materiały, po prostu specjalny "Grapple Hook", nawet nią grając nie używa się tego przedmiotu, więc nie wiadomo, czy gdzieś takową opisówkę znajdziesz, aczkolwiek nigdy nic nie wiadomo.
Awatar użytkownika
GameBoy
Posty: 115
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: GameBoy »

nawet nią grając nie używa się tego przedmiotu
I tu się mylisz. W Separate Ways trzeba go użyć w pierwszej lokacji np. żeby zdobyć klucz do drzwi, który znajduje się na dachu.
Deus Ex
Zarząd
Posty: 3132
Rejestracja: sob 17 lis, 2007

Post autor: Deus Ex »

GameBoy pisze:
nawet nią grając nie używa się tego przedmiotu
I tu się mylisz. W Separate Ways trzeba go użyć w pierwszej lokacji np. żeby zdobyć klucz do drzwi, który znajduje się na dachu.

Mam wrażenie, że NEMESIS'OWI US nie o to chodziło a o to, że nie używa się go w dowolnym momencie, że nie mamy tegom w 'inventory', bo gdyby nie grał w SW to by chyba glosu nie zabierał. No bo jak grał to na pewno wie, że używamy tego akurat tam i w paru innych miejscach. A może i nie grał :/?
Awatar użytkownika
Slayer
Posty: 554
Rejestracja: ndz 15 lut, 2009
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Slayer »

Ja (że się wproszę do rozmowy ) uważam że fajnie by było gdyby Ada mogła użyć (nie wiem czy dobrze napiszę ) Grupple Gun'a! Idzie na nas chmara ganadosów , Ada G gunem w drzewo robi nad nimi salto, wskakuje na gałąź i po kolei zdejmuje każdego :rock: , ale by było sweet... Albo wystrzeliła by Grupple Gun'em w ganadosa ( konkretnie w głowe ) pociągnęła za spust , a głowa ganadosa prysnęła by krwią! Miodzio :) :löl:
Moje Umbrellowe oko na ciebie patrzy (O_O)
Bartek 120
Posty: 3
Rejestracja: czw 27 maja, 2010
Lokalizacja: z Polski

Post autor: Bartek 120 »

WESKER-DL pisze:Jestem :smiech3: oczywiście juz zapodaje Fanarta, i potwierdzam Ada nie miała Virusa takiego jak Wesker czy Krauser, a tymczasem Fota:

http://img504.imageshack.us/my.php?imag ... 459fa5.jpg
Może nieco zboczę z tematu, ale wydaję mi się, że to jest jakiś dowód na to, że twórcy sugerowali się raczej pierwszym scenariuszem. ( 1.A - Leon 2.B - Clarie )
Ostatnio zmieniony czw 27 maja, 2010 przez Bartek 120, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sas
Posty: 226
Rejestracja: pn 22 cze, 2009
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Sas »

Moim zgadniem fajnie by było gdyby Ada używała Grapple Guna. Jak dla mnie kompletną bombą było gdyby rozgrywka adą charakteryzowała się większą swobodą ruchów. Fajnie by było gdyby uniki i kopniaki można by było stosować w dowolnym momencie, a nie dopiero wtedy kiedy Ganados jest na wykończeniu lub trzyma nas za gardziel.
I drink the cup of the old life’s blood
But it trickles from the corner of my mouth
I wrap myself in earth
To bury the devils within the self
__________________________________
+1476+ Funeral http://store.1476cult.com/track/funeral
Chris93
Posty: 1192
Rejestracja: pt 28 sie, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Chris93 »

J.Krauser pisze:Wg mnie Ada jest po środku i nie można jednoznacznie ocenić czy jest pozytywem lub negatywem.
Bardzo lubię Adę jako postać, ale muszę stwierdzić, że jest ona negatywną postacią nie w 100%, ale bliżej jej do czarnego charakteru niż do zbawcy świata jakim jest np. Leon. Warto spojrzeć przez pryzmat serii, gdzie można stwierdzić, że Ada pomaga tylko Leonowi (może z tego względu, że coś do niego czuje, pomógł jej podczas wydarzeń z Raccoon - ocalił życie) i jest mu coś winna. Ada zwykle wykonuje swoją robotę, gdyby była dobra - oddałaby pasożyta Las Plagas Leonowi, a przez to, że tego nie zrobiła, pojawiły się następstwa z użyciem broni biologicznej, gdzie giną miliony ludzi.

Niemniej ta resztka dobroci jaka w niej pozostała pozwala myśleć, że Ada jest dobrą osobą, która zbłądziła z "prawej" ścieżki :P .
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Czy aby na pewno mu pomaga? Dla mnie to było takie wysługiwanie się Leonem. Przecież nigdy mu nie udzielała jasnych odpowiedzi na jego pytania i się nim bawiła, miała go owiniętego wokół palca. Nie wiadomo też jaki ona ma w tym wszystkim cel i nie jest jasno określone że jest zła lub dobra.

Dla mnie właśnie to sprawia że jest ona zawieszona w przestrzeni neutralności i może RE6 pokaże coś innego.
One man forced to seek REVENGE
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

Chris93 pisze:Ada zwykle wykonuje swoją robotę, gdyby była dobra - oddałaby pasożyta Las Plagas Leonowi, a przez to, że tego nie zrobiła, pojawiły się następstwa z użyciem broni biologicznej, gdzie giną miliony ludzi.
Zgadzam się, gdyż tam gdzie pojawia się Ada zawsze pojawiają się jakieś większe organizacje związane z wykorzystaniem broni biologicznej do celów militarnych :P.
J.Krauser pisze:Przecież nigdy mu nie udzielała jasnych odpowiedzi na jego pytania i się nim bawiła, miała go owiniętego wokół palca.
Sam napisałeś, że się nim bawi, co świadczy o tym, że Ada jednak jest negatywną postacią, bo zależy jej tylko na celu, a na dobru innej osoby już nie (tym bardziej, że Leon uratował jej skórę już dwa razy!)
J.Krauser pisze:Nie wiadomo też jaki ona ma w tym wszystkim cel i nie jest jasno określone że jest zła lub dobra.
Nie wiadomo jaki ma cel ? Od początku serii zdobywa wirusy, pasożyty, by jakaś korporacja mogła prowadzić badania w kierunku broni biologicznej. Ada jest tam, gdzie ktoś jej zapłaci - jest jak najemnik.
J.Krauser pisze:Dla mnie właśnie to sprawia że jest ona zawieszona w przestrzeni neutralności i może RE6 pokaże coś innego.
Oglądając jeden trailer możemy zobaczyć, że Ada jest powiązana z Neo-Umbrellą. Ostatnio się nad tym zastanawiałam i myślę, że to Ona pociąga za sznurki podczas incydentu w Chinach. Mam nadzieję, że Ada pokaże swoje prawdziwe złe oblicze, a Chris wymierzy jej sprawiedliwość :D.
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Awatar użytkownika
Szakal
Moderator
Posty: 1853
Rejestracja: czw 02 kwie, 2009
Lokalizacja: Wola

Post autor: Szakal »

Ada kilka razy ratuje tyłek Leonowi w RE4. Widać to kiedy gra się w jej scenariusz.
Złe oko moderacji czuwa.
Awatar użytkownika
Claire93
Posty: 171
Rejestracja: sob 26 wrz, 2009
Lokalizacja: Pszczyna

Post autor: Claire93 »

Szakal pisze:Ada kilka razy ratuje tyłek Leonowi w RE4. Widać to kiedy gra się w jej scenariusz.
Owszem, ale to nie zmienia faktu, że Ada trzyma się tej złej strony. W nadchodzącym Damnation podszywa się pod kogoś z BSAA. W drugim zwiastunie RE6, Chris wyraźnie powiedział, że to ONA jest odpowiedzialna za te wszystkie wydarzenia, a Leon stwierdził, że wie i potrzebują ją na świadka. W fragmentach było także widać, że oddaje strzały w kierunku żołnierzy BSAA. Jak wspomniałam Resident Evil 6 pokaże nam po której stronie stoi Ada.
Shut up! Make one wrong move and I'll shoot!
Awatar użytkownika
J.Krauser
Posty: 1715
Rejestracja: sob 01 maja, 2010
Lokalizacja: Blackland

Post autor: J.Krauser »

Claire93 pisze:Od początku serii zdobywa wirusy, pasożyty, by jakaś korporacja mogła prowadzić badania w kierunku broni biologicznej. Ada jest tam, gdzie ktoś jej zapłaci - jest jak najemnik.
Tylko jaki ma ona cel w tym? Co jej to daje że zdobędzie wirus dla korporacji? Kasa? To zbyt małe wyjaśnienie.

Po za tym, nie zapominajcie że czasem małe kłamstwo jest potrzebne, bo jest lepsze niż prawda. Policja czasem też podstawia swoich ludzi do przestępców, ta wtyka zabija, handluje koksem itd. Ada działa prawie na takich samych zasadach.
One man forced to seek REVENGE
ODPOWIEDZ

Wróć do „Postaci i przeciwnicy w serii Resident Evil”