Mój finałowy Resident...

Rozmowy o serii Resident Evil na tematy nie pasujące do pozostałych for
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Przerobienie RE 2 i 3 an silnik RE4 to by było świętokradztwo. Takiego posunięcia nie wybaczyłbym...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Recoil pisze:Przerobienie RE 2 i 3 an silnik RE4 to by było świętokradztwo
ja również,profanacja i robienie fanów w konia...
STARSSss.......
Kamilos
Posty: 122
Rejestracja: śr 27 cze, 2007
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Kamilos »

Ja bym się lekko mówiąc wkurzył jakby REremake 2 i 3 było takie jak 4-rka. Nie widzę tych kultowych gier w widoku FPP... to było by niezbezczeszczenie Residenta.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Chyba zbezczeszczenie ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Naprawdę żałuję że Capcom nie zremakeował RE2 i RE3 tak jak to uczynił z RE Rebirthem ale cóż.....nie można mieć wszystkiego....a tak chciałbym zobaczyć Nemesisa w nowej oprawie graficznej :( ale nic pozostaje czekać do RE:UC.....szkoda
Ostatnio zmieniony ndz 23 wrz, 2007 przez nemesisdestro, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

A najbardziej wkurzające jest to, że wydał obie te części na GC, ale nawet nie podrasowane... Bezczelne "kopiuj" z PSX i "wklej" na GC. To dopiero jest wyciąganie kasy z ludzi...
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
GameBoy
Posty: 115
Rejestracja: pn 24 wrz, 2007
Lokalizacja: Wieluń

Post autor: GameBoy »

A najbardziej wkurzające jest to, że wydał obie te części na GC, ale nawet nie podrasowane... Bezczelne "kopiuj" z PSX i "wklej" na GC. To dopiero jest wyciąganie kasy z ludzi...
Najgorsze jest to, że nie mogli raczej skopiować kodu źródłowego z wersji na PSX'a, tylko napisać go od nowa, bo nie sadzę, że GC i PSX obsługują ten sam język programowania.
Więc mogli by wyrenderować od nowa tła i zrobić lepsze modele postaci i przeciwników.
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

A mnie cieszy fakt że niektóre cześci nigdy sie nie ukażą na PC :P Troche głupie jest to że nie można skompletować wszystkich części residenta na jednej konsoli. 5 pójdzie w ślady re4, grywalność = $, nieruchome kamery już niestety nie powrócą :| Bardzo chciałbym remake re3... ta częsć ma klimat, zawsze chce sie do tej części powrócić... :rad1:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Nemesis pisze:Bardzo chciałbym remake re3... ta częsć ma klimat, zawsze chce sie do tej części powrócić...
to prawda,re3 ma w sobie moc , to się chyba nazywa high replaybility czy coś w tym stylu,trójeczkę skończyłem najwięcej razy (warto nauczyć się uników, i nemek może się schować :)) , moim ostatnim re mógł by być remake re3....,heh dostał bym kociokwiku z radości :rad6:
STARSSss.......
Awatar użytkownika
AdaM555
Posty: 708
Rejestracja: sob 25 sie, 2007
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: AdaM555 »

no u mnie wszystko sie zaczelo od RE3( chociaz wczesniej widzialem 2 ale nie gralem) wie c tak samo jak Tyrantx, dostal bym przyslowiowego kociokwikiu :rad11: tylko zeby dali to tez na ps2(wiem wiem marzenia scietej glowy)/na ps2 bo nie zbyt szybko sie dorobie jakiegos nextGena:(:(/ Mogłby wygladac jak Outbreaki bo tez mi sie podobały. :rad11:

[ Dodano: 24 Wrz 2007 20:14 ]
Jak by juz byl ten Remake to mogli by dodac oddzielny scenariusz dla Carlosa i/lub Mikhail'a ktory konczy sie jego smiercia od taki nie happyend :rad11:
Ostatnio zmieniony pn 24 wrz, 2007 przez AdaM555, łącznie zmieniany 1 raz.
Przepraszam za swoje opowiadania. Młody byłem :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Ej, hola hola! A Remake dwójeczki to co???
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

No też później by sie przydał :) Ciekawe czy zrobią kiedyś remake remeka :smiech3:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Recoil pisze:Ej, hola hola! A Remake dwójeczki to co???
Ja chce obydwa Remake'i na ps2 :( no ale nic trza bć twardym i jakoś przeżyć tą sytuację
AdaM555 pisze:no u mnie wszystko sie zaczelo od RE3( chociaz wczesniej widzialem 2 ale nie gralem)
No u mnie było podobnie z tym że pierwszym resem którego wogóle widziałem był RE1, ale grać też zacząłem od trójki, co tu dużo mówić, było/ jest super ale klimat Re1 czy Re2 z pośród pierwszych trzech osłon jest najsolidniejszy moim zdaniem :smiech6:
Awatar użytkownika
Tyrantx
Posty: 663
Rejestracja: czw 15 lut, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Tyrantx »

Ja chce obydwa Remake'i na ps2 :( no ale nic trza bć twardym i jakoś przeżyć tą sytuację
nemesisdestro,nie jest tak źle,u nas gacki można już trafić za 2-300 zł z 1grą (często po 200zł).....,stare gry czyli residenty (50-10 zł) czyli przy dobrych wiatrach=400 zł konsolka z mem,re0 i re remake.....,miesiąc pracy w głupim tesco nawet przy wykładaniu towaru..i masz to wszystko i jeszcze 600 zł w kieszeni,wiem bo moi młodsi koledzy tak zarabiają....
Ostatnio zmieniony wt 25 wrz, 2007 przez Tyrantx, łącznie zmieniany 1 raz.
STARSSss.......
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Właśnie teraz jest najlepszy okres na GaCki, bo właściwie każdy o nich zapomniał (nie wiedzieć czemu nie przyjęły się mimo przewagi nad PS2) i jak pisze Tyrantx ludzie wyprzedają je za grosze. Choć klasyka gier (Resy, MGS, Metroidy) nie stoją już tak tanio (50zł to naprawdę okazja. Za Resy szacuję koło 70 zł od sztuki, MGS jeśli uda się trafić to minimum 100zł, a metroidy - sam ostatnio sprzedałem jedynkę za 70, dwójkę za 85). Najlepiej jest poszukać zestawów z grami, które Cię interesują, a resztę posprzedawać. Takim sposobem swoją konsolę można powiedzieć dostałem gratis ;)
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Nemesis
Posty: 586
Rejestracja: czw 05 lip, 2007
Lokalizacja: Raccoon City

Post autor: Nemesis »

Recoil pisze:Właśnie teraz jest najlepszy okres na GaCki, bo właściwie każdy o nich zapomniał (nie wiedzieć czemu nie przyjęły się mimo przewagi nad PS2) i jak pisze Tyrantx ludzie wyprzedają je za grosze.
Ceny są niskie bo cena Gacława nigdy nie była wysoka, nintendo zrobiło skrzyneczke tylko do granie, bez żadnych bajerów i dlatego takie ceny :) Tylko za to gry są ogólnie najdroższe :/ A Tyrantax jak znajdziesz mi resa na gc w tym przedziale cenowym o którym wspomniałeś (50zł-10zł, chyba to miała być stówka :P) to wielki szacunek i podziw z mojej strony

Tak sobie myśłe że dużo gotowych modeli, lokacji teraz capcom będzie miał na swoich dyskach po zaprojektowaniu RE:UC i co by im szkodziło poskładnie nowych rzeczy w starym klimacie... :rad1:
Ps: Mój pierwszy to re1, ale wtedy chodziłem przestraszony :ahhh:
Gdy masz jakiś problem wsiadasz na motor i wszystko znika.
Nie ma żadnych problemów jesteś tylko ty i maszyna.
nemesisdestro
Posty: 1577
Rejestracja: wt 10 kwie, 2007
Lokalizacja: Poznań

Post autor: nemesisdestro »

Hmm pomysł niezły, jakoś nie zastanawiałem się nad kupnem drugiej konsoli hmm...no nie wiem muszę pomyśleć :smiech6: się zobaczy fakt faktem z GC jednak nigdzie nie miałem kontaktu jako tako, czy to w sklepie czy gdziekolwiek indziej...dziwne co nie?
Tyrantx pisze:,miesiąc pracy w gupim tesco nawet przy wykładaniu towaru
na szczęście jestem zatrudniony na stałe w takiej jednej firmie w miejscowości przy Poznaniu, więc zarobek jako taki nie jest problemem...ale wydatki są, a trochę ich mam :(
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

No ja znalazłam właśnie jakąś fajną aukcję z GC - wtedy tylko TV pozostanie (nie czepiać się kolejności :P biedna jestem i nie mam co kupwać TV jak nie będę miała co z nią robić ) a potem sobie poczekam aż kasy się uzbiera na Wii i PS2 - a będę cierpliwa bo RE na GC jest duużo a ja mam duuużo zaległości :)
Awatar użytkownika
Recoil
Moderator
Posty: 3377
Rejestracja: ndz 09 wrz, 2007
Lokalizacja: Perdition City
Kontakt:

Post autor: Recoil »

Nie pamiętam, czy to Ty pytałaś, ale co tam, powiem jeszcze raz: Jeśli masz w niedalekich planach kupić Wii, to GC będzie Ci zbędne - Wii ma w sobie wbudowanego GC. Tylko Pad i Memorka Cię wtedy interesują.
Fluid Project
Calm Down People!
It's Just A Little Lie...
Awatar użytkownika
Necraria
Posty: 1005
Rejestracja: pt 01 cze, 2007
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Necraria »

Tak to ja pytałam ;) po prostu troszkę się zmieniło i w bardziej niedalekich planach niż Wii mam przeprowadzkę (oby się udało) co sie wiąże z takimi kosztami, że zanim Wii kupię to zdąże rozwalić wszystkie gry na gc - a skoro jest tak tanie...;) wierz mi - też wolałabym od razu Wii kupić, ale niestety - kasy nigdy nie ma gdy jej potrzeba ;(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe (ogólne) dyskusje o serii”