RE Timeline - część 1 (1918 - 1995)

Zarys fabularny wydarzeń z Resident Evil
Awatar użytkownika
Diadem
Posty: 1823
Rejestracja: sob 16 cze, 2007
Lokalizacja: Sosnowiec

RE Timeline - część 1 (1918 - 1995)

Post autor: Diadem » sob 20 paź, 2007

1918 – urodził się James Marcus, późniejszy twórca wirusa "T".

1939 – Marcus kończy studia. Miał wtedy 21 lat.

1953 – Urodziła się Lisa Trevor, córka George'a Trevora, projektanta willi Spencera w Górach Arklay.
Urodził się Kenneth J. Sullivan, członek STARS Bravo Team, zwiadowca i chemik.
Urodził się Mikhail Victor, najemnik UBCS, dowódca oddziału do którego należeli również Carlos Oliveira i Nicholai Ginovaef.

1957 – Urodził się Enrico Marini, dowódca STARS Bravo Team i zastępca Alberta Weskera, lidera całego STARS.

1958 – Urodził się Robert Kendo, który wraz ze swoim bratem Joe, był właścicielem sieci zajmującej się sprzedażą broni palnej. Robert dostarczał uzbrojenie między innymi dla STARS. Bliski przyjaciel Barry'ego Burtona.

Dokładna data nieznana, przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych
4 grudnia – Ozwell E. Spencer, Edward Ashford i James Marcus, trzej naukowcy zafascynowani badaniami genetycznymi osiągają przełom, który był początkiem wszystkiego. Stworzyli „wirusa matkę” zwanego również „Progenitor”, a dokładniej ukierunkowaną komórkę macierzystą, która mogła być bazą dla tworzenia innych wirusów. Wszyscy są uradowani z sukcesu, najbardziej James Marcus, który szybko rozpoczyna szczegółowe badania nad "Progenitorem".

1960 – Urodził się Albert Wesker, przyszły dowódca STARS i naukowiec pracujący nad wirusami.
Urodził się Barry Burton, członek STARS Alpha Team. Późniejszy weteran wielu elitarnych jednostek wojskowych, specjalista w zakresie broni palnej.

1962 – Urodził się William Birkin, przyszły naukowiec, twórca wirusa "G".
Spencer zleca architektowi Georgowi Trevorowi zaprojektowanie jego willi w Górach Arklay, która ma być jednocześnie tajnym laboratorium do badań nad wirusami.
Inżynier Michael Warren, późniejszy burmistrz Raccoon City, przeprowadza się do tego miasta i rozpoczyna prace nad projektem rozwoju sieci tramwajowej i energetycznej Raccoon City.

1963 – Urodził się Brad Vickers, członek STARS, pilot śmigłowca.
Urodził się Nicholai Ginovaef, członek UBCS, tajny agent korporacji Umbrella.

1966 – Urodził się Tyrell Patrick, członek UBCS, tajny agent korporacji Umbrella podobnie jak Nicholai Ginovaef.
Urodził się Rodrigo Juan Raval, dowódca ochrony tajnego laboratorium Umbrelli w Paryżu.

1967– 23 marca - Ozwell E. Spencer, James Marcus i Edward Ashford po dokładnych badaniach nad wirusem matką uświadamiają sobie jaki wielki ma on potencjał. Spencer zaczyna snuć plany stworzenia korporacji farmaceutycznej.

czerwiec - Ukończona zostaje willa Spencera w Górach Arklay.Ma ona w sobie wiele ukrytych korytarzy, pomieszczeń i przejść które znane są tylko Spencerowi i Trevorowi, który je projektował.
Powołany zostaje do życia pierwszy oddział STARS. Ma on swoją siedzibę w Nowy Jorku i jest specjalną jednostką do zwalczania terroryzmu.

10 listopada – Tego dnia przeprowadzono pierwszy eksperyment na człowieku. Działaniu wirusa matki zostają poddane, zwabione podstępem do willi Spencera, żona Georga Trevora - Jessica i ich córka - Lisa. Eksperyment na Jessice nie powiódł się, natomiast przebieg infekcji u Lisy budził nadzieję na ciekawe wyniki. Kontynuowano badania nad nią.

13 listopada – Architekt George Trevor przybył do willi Spencera, nie zastał w niej jednak swojej żony i córki. Spencer skłamał, że obie były w willi, ale musiały wyjechać do chorej ciotki Emmy.

14 listopada – Spencer oprowadza Trevora po swojej willi pokazując mu jej przepych i gustowne urządzenie. Chwali się, że ma zamiar stworzyć międzynarodową korporację farmaceutyczną. Po raz pierwszy pojawia się jej nazwa. Ma się nazywać Umbrella. W tym samym czasie Lisa zostaje oddzielona od matki, jest jeszcze świadoma, ale zastrzyki jakie dostaje coraz bardziej zmieniają jej psychikę.

15 listopada – Lisa zostaje zamknięta w jednym pomieszczeniu z Jessicą. Traci świadomość, coraz bardziej mutuje, staje się agresywna, morduje swoją własną matkę, myśląc, że nie jest prawdziwa.

18 listopada – George Trevor coraz bardziej martwi się o swoją rodzinę. Nie może się skontaktować z żoną i córką. Przechadzając się w ogrodzie, odkrywa ukryte przejście prowadzące do podziemi. Jest bardzo zdziwiony, gdyż jest ono niezgodne z jego projektem. Zastanawia się czemu może ono służyć...

19 listopada - Lisa staje się szalona, kompletnie nie panuje nad sobą, nie jest już człowiekiem.

21 listopada – Spencer przestaje być miły dla Trevora. Jego bagaż zostaje zabrany, każdy jego ruch jest obserwowany. George od jednego z pracowników kończących urządzanie willi dowiaduje się, że jego rodzina nie żyje! Nie może w to uwierzyć!

24 listopada – Trevor jest trzymany pod kluczem. Sądzi, że Spencer chce go pozbawić życia i w ten sposób stanie się on jedyną osobą znającą wszystkie sekrety tego miejsca.

27 listopada – George wydostaje się z zamkniętego pokoju, ale nie może uciec z dobrze strzeżonej posiadłości.

30 listopada – Trevor porusza się po willi korzystając ze znanych mu tajemnych przejść. Nadal nie może jednak wydostać się z budynku. Zaczyna odczuwać głód, martwi się o rodzinę i powoli ogarnia go szaleństwo.

7 grudnia – Kompletnie odwodniony, przemierza kolejny tajemny korytarz. Napotyka w nim na nagrobek z wyrytym jego imieniem i nazwiskiem. Teraz rozumie, że Spencer od początku chciał go zabić. W końcu Trevor umiera z wycieńczenia łudząc się, że jego żona i córka nie podzieliły jego losu...

1968 – Spencer wreszcie dopina swego. Korporacja Umbrella staje się faktem.

Aleksander Ashford, syn Edwarda Ashford'a kończy studia medyczne i zostaje asystentem ojca w badaniach nad wirusem matką.

Miejska komunikacja tramwajowa zaprojektowana przez Michaela Warrena zaczyna działać w Raccoon City. Udaje się połączyć Raccoon City z pobliską miejscowością Stone-Ville. Dzięki tej inwestycji popularność Warrena wyraźnie wzrosła.

25 kwietnia - Urodził się (nieznany z imienia i nazwiska - przyp. aut.) kierownik Fabryki Śmierci w Raccoon City.

Lipiec – Umiera Edward Ashford. Przyczyny śmierci wybitnego naukowca nie są do końca znane. Według jednej wersji jego śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych, według innej zaraził się wirusem matką (lub celowo został nim zarażony) i w wyniku infekcji zmarł. Jego następcą zostaje syn i dotychczasowy asystent Aleksander Ashford (na niego spadły podejrzenia o morderstwo - przyp. aut.), jednak jego pozycja w korporacji jest słaba. Marcus pochłonięty badaniami zgadza się ze wszystkim co proponuje Spencer. W ten sposób Spencer staje się przywódcą absolutnym w korporacji i wszelkie decyzje należą do niego.

Sierpień – W Górach Arklay, kilka mil od posiadłości Spencera, powstaje laboratorium do szkolenia młodych pracowników naukowych na potrzeby korporacji. Jego dyrektorem zostaje Marcus. Jest zadowolony, że ma tak dużą władzę, jednak Spencer i tak wszystko po cichu kontroluje.

1969 – Urodził się Forest Speyer, członek STARS Bravo Team. Specjalista od prowadzenia pojazdów i snajper, posiadający zdolności przywódcze, ciągle rywalizujący z Chrisem Redfield'em ze STARS Alpha Team.
Uruchomiono w Raccoon City metro. Pierwszy odcinek liczył jedną milę i miał trzy stacje.

Luty – Niedoceniany przez Spencera i Marcusa, Aleksander Ashford rozpoczyna budowę tajnej bazy badawczej na Antarktydzie, gdzie zamierza samodzielnie pracować nad projektem, który nazwał „Veronica”. Chce pokazać w ten sposób swoją niezależność od Spencera.

Listopad - Baza Ashforda na Antarktydzie, oparta o stary terminal transportowy i kopalnię, jest ukończona.

1971 – Aleksander odnosi pierwsze sukcesy w badaniach. Udaje mu się wyizolować geny odpowiedzialne za ludzką inteligencję z DNA pierwszej mistrzyni rodu Ashfordów – Veronici. W wyniku eksperymentu genetycznego rodzą się bliźniaki Alexia i Alfred Ashford. W założeniu oboje mają posiadać wysoką inteligencję „odziedziczoną” po Veronice. Eksperyment powiedzie się tylko w przypadku Alexii. Alfred nie będzie wykazywał wysokiej inteligencji.
Urodził się Murphy Seeker, członek UBCS.
Urodził się Joseph Frost, członek STARS Alpha Team, mechanik.

1972 – Urodził się Billy Coen, żołnierz marines.
W Raccoon City zostaje utworzona komórka STARS na wzór tej z Nowego Jorku.

1973– Urodził się Chris Redfield, członek STARS Alpha Team, pilot myśliwców USAF.

1974– Urodziła się Ada Wong, kobieta szpieg ;)

1975 – Urodził się Richard Aiken, członek STARS Bravo Team, specjalista do spraw łączności.
Urodziła się Jill Valentine, członek STARS Alpha Team, były członek Delta Force, specjalistka od ładunków wybuchowych.
Urodził się Bruce McGivern, agent rządowy USA, członek organizacji Stratcom.

1976– W Afryce dokonano odkrycia wirusa Ebola

1977 – Urodził się Leon Scott Kennedy, przyszły policjant w Raccoon City i agent rządowy.
Urodził się Carlos Oliveira, członek UBCS.
Urodziła się Fong Ling, agentka rządu chińskiego, członek Chinese Safety Division.

2 września – Albert Wesker (17 lat) i William Birkin (15 lat) przybywają do zarządzanej przez Marcusa „szkoły” przyszłych naukowców Umbrelli. Od razu wyróżniają się spośród innych rekrutów wiedzą i dyscypliną.

19 września – Marcus osiąga kolejny przełom w badaniach nad Progenitorem. Łączy go z DNA pobranym od pijawki. W wyniku eksperymentu powstaje nowy wirus. Marcus nazywa go „T” od słowa Tyrant. Ukrywa jednak przełom w badaniach przed Spencerem i innymi wysoko postawionymi naukowcami korporacji.

7 października – Naukowiec opiekujący się nowymi pracownikami laboratorium, dostaje nowe polecenie od Marcusa. Ma sprawić, aby Wesker i Birkin rozpoczęli między sobą rywalizację o to który jest lepszy. Naukowiec jest zaskoczony, że Marcus który do tej pory interesował się tylko badaniami nad wirusem matką, nagle zwrócił uwagę na coś co nie jest związane z jego odkryciem.

23 października – Marcus jest zdenerwowany tym, że badania nad wirusem „T” nie posuwają się do przodu tak szybko jakby tego sobie życzył. Dostrzega konieczność eksperymentów na ludziach z wirusem „T” w celu dokładnego poznania jego wpływu na organizmy żywe.

15 listopada – Doktor Marcus zaczyna obawiać się, że jego tajne badania mogą zostać przez kogoś odkryte. Zarzeka się, że zabije każdego kto spróbuje wykraść jego sekret.

1978 - 13 stycznia – Marcus odnosi sukces. Udaje mu się wyhodować pijawki zarażone wirusem „T”. Jest uradowany z odkrycia i zamierza je wykorzystać przeciw Spencerowi. Chce przejąć całkowitą kontrolę nad korporacją.

31 stycznia – Doktor jest zszokowany. Ktoś próbował wykraść jego pijawki i wirusa „T”. Jest pewny, że to Spencer dowiedział się o wszystkim i próbuje przywłaszczyć sobie jego badania.

3 luty – Marcus dalej prowadzi badania, sprawdzając przydatność zmutowanych pijawek jako broni biologicznej.

10 luty – Badania nabierają tempa. Marcus ma już kilkanaście pijawek, które szybko się mnożą i pożerają nawzajem. Są bardzo agresywne, idealne na broń biologiczną.

11 luty – Znowu ktoś próbował skraść badania nad pijawkami. Marcus nie ufa nikomu oprócz... Weskera i Birkina! Nakazuje im stać na straży swojego laboratorium, ale nie wtajemnicza ich w swoje badania. Zaczyna obawiać się o swoje życie, dlatego postanawia ujawnić swój sekret na najbliższym posiedzeniu naukowców. Jest pewny, że w ten sposób jego pozycja w korporacji wzrośnie i Spencer będzie musiał usunąć się w cień.

7 marca – Pijawki szybko ewoluują. Przestają się pożerać nawzajem, wykazują nawet oznaki inteligencji i uczą się na błędach. Zaczynają żyć i walczyć o pożywienie w grupie. Marcus jest zaskoczony tak szybkimi zmianami jakie w nich zachodzą.

30 kwietnia – Jeden z niższych rangą naukowców wchodzi do laboratorium Marcusa pod jego nieobecność i zostaje przyłapany przez doktora. Marcus puszcz go wolno, ale przez głowę przechodzi mu myśl, aby sprawdzić jak pijawki zareagują, gdy jako pożywienie dostaną ludzkie mięso...

maj - czerwiec – Marcus nie mógł puścić płazem nieposłuszeństwa ciekawskiego naukowca. Pijawki po raz pierwszy kosztują ludzkiego mięsa. Inny naukowiec który przypadkowo dotknął pijawki Marcusa został zainfekowany i zmarł w strasznych męczarniach.
Marcus zauważa, że inteligencja pijawek jest tak wielka, że... zaczęły one poznawać swojego „ojca”. Z radością dostrzega, że pijawki słuchają go i nie atakują. Teraz czuje się silny. Znowu zamierza odebrać Spencerowi władzę w korporacji siłą.


lipiec – Marcus spóźnił się ze swoimi planami przejęcia władzy. Spencer dowiedział się o prowadzonych eksperymentach na ludziach i nakazał Weskerowi i Birkinowi zamordowanie doktora. Marcus umierając nie może uwierzyć, że został zdradzony przez jedynych ludzi którym ufał. W nagrodę za dobrze wykonane zadanie Wesker i Birkin awansują w korporacji, a Birkin dodatkowo przejmuje badania nad wirusem „T”. Oczywiście o wszelkich postępach ma informować Spencera.
Ciało Marcusa zostaje wyrzucone do kanałów, ale jego pijawki podążają za nim. Królowa pijawek infekuje jego zwłoki, zapoczątkowując proces jego... powrotu do życia!


29 lipca – Laboratoria do szkolenia młodych naukowców którymi zarządzał Marcus zostają zamknięte. Birkin i Wesker przenoszą się do podziemnego laboratorium w willi Spencera.

31 lipca - Birkin dalej prowadzi badania Marcusa, ale porzuca pijawki jako nosiciele wirusa „T”. Chce stworzyć super żołnierza – Tyranta – infekując wirusem organizm ludzki. Spencer jest pozytywnie nastawiony do jego pomysłów. Pozycja Birkina i Weskera w korporacji wyraźnie wzrosła. Tylko Spencer ma większą władzę od tej dwójki.
Birkin zaczyna interesować się wirusem Ebola. Chce go połączyć z wirusem matką. Obiektem do nowych doświadczeń mam być... Lisa Trevor! Ma teraz 25 lat i eksperymenty prowadzone są na niej już od jedenastu lat, a mimo to ciągle jeszcze żyje. Gdy Wesker i Birkin zobaczyli ją przypiętą pasami do łóżka przestraszyli się. Zrozumieli, że są teraz zakładnikami Spencera i każdy sprzeciw może sprawić, że to oni będą kolejnymi obiektami do doświadczeń. Birkin jest pochłonięty badaniami, ale Wesker zaczyna zauważać, że ich położenie nie jest dobre.


1979 – Urodziła się Claire Redfield, młodsza siostra Chrisa Redfield'a.

1980 – Urodziła się Rebecca Chambers, medyk i chemik STARS Bravo Team.

1981– Urodził się Steve Burnside, syn jednego z szeregowych pracowników korporacji Umbrella.
Po trzech latach badań udaje się Birkinowi „stworzyć” pierwsze zombie zainfekowane wirusem „T”. Jednak skuteczność infekcji wynosi tylko 90%, podobnie jak w przypadku eksperymentów z Ebolą. Spencer jest niezadowolony z wyników i żąda 100% skuteczności!!!
Pracującemu po nocach Birkinowi udaje się w końcu stworzyć pierwszą, zaawansowaną, broń biologiczną – Huntera.


29 lipca – Alexia Ashford jako dziesięcioletnie dziecko, kończy studia na uniwersytecie! Jest niesamowicie inteligentna, tak jak zakładał jej „ojciec”. Szybko staje się jednym z najważniejszych naukowców w placówce Umbrelli na Antarktydzie.
Wieść o geniuszu Alexii dotarła także do laboratorium w willi Spencera. Wesker podszedł do jej zdolności z przymrużeniem oka, ale Birkin zaczął obawiać się o swoją pozycję. Nie mógł zrozumieć jak ktoś tak młody i w dodatku kobieta, mógł być lepszy od niego. Musiał przyśpieszyć swoje eksperymenty. Każdy zbędny naukowiec w laboratorium stawał się świnką doświadczalną do badań Birkina. Eksperymenty prowadzono również dalej na Lisie Trevor. Miała już 28 lat i ciągle wytrzymywała tortury jakimi raczył ją opętany rywalizacją naukowiec.

1982 – Alexia Ashford rozpoczyna badania nad wirusem T-Veronica. Powstał on z połączenia wirusa matki z DNA pobranym od królowej mrówek. Sukces Alexii, którego obawiał się Birkin, a w który nie dowierzał Wesker, stał się faktem.

1983 - 30 stycznia – Alfred Ashford, brat bliźniak Alexii, odkrywa tajne pomieszczenie w bazie na Antarktydzie. Nie udaje mu się jednak dostać do tego tajemniczego pokoju.

17 luty – Po wielu próbach Alfred dostaje się w końcu do zamkniętego pomieszczenia. Odkrywa w nim dokumenty opisujące w jaki sposób on i jego siostra przyszli na świat. Po tym odkryciu jest pełen nienawiści do ojca. Szybko informuje o odkryciu Alexię.

3 marca – Bliźniaki obezwładniają swojego ojca i infekują go stworzonym przez Alexię wirusem. Aleksander Ashford staje się obiektem doświadczalnym swoich dzieci.

22 kwietnia – Eksperyment na Aleksandrze nie powiódł się. Zamienił się on w groźnego potwora nad którym nie sposób zapanować. Alexia wraz z bratem zamyka go w podziemiach laboratorium, a po dokładnym przeanalizowaniu eksperymentu odkrywa przyczynę niepowodzenia. Wirus T-Veronica musi powoli przejmować kontrolę nad ciałem nosiciela, aby wywołać pozytywne efekty.

27 grudnia –Alexia postanawia sama się zainfekować i zamknąć w komorze kriogenicznej na 15 lat. Przez ten czas, gdy wirus będzie powoli rozwijał się w jej ciele nad Alexią ma czuwać jej brat. Alfred nie popiera tego pomysłu, nie chce rozstawać się z siostrą, ale wykonuje w końcu jej polecenie

31 grudnia – Do laboratorium w Górach Arklay dociera nieprawdziwa wiadomość o śmierci Alexii, która jakoby zmarła w wyniku nieostrożnego obchodzenia się z wirusem. Birkin może w końcu odetchnąć i w duchu cieszy się. Jego najgroźniejsza rywalka nie jest już dla niego zagrożeniem. Wesker chce jechać na Antarktydę po próbkę wirusa T-Veronica, ale Birkin jest temu przeciwny. Chce jak najszybciej zapomnieć o Alexii i nie docenia jej odkrycia. Alfreda natomiast uważa za nieudacznika, nie stanowiącego żadnej konkurencji w badaniach.Od tej pory nazwisko Ashford ma już nic nie znaczyć w korporacji Umbrella.

1984 – Urodził się Ramon Salazar, wysoki rangą członek Los Illuminados.
Urodziła się Ashley Graham, córka przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych.
Birkin jest ciągle zajęty badaniami, Wesker natomiast coraz bardziej rozmyśla nad celem prowadzonych doświadczeń. Zastanawia się nad konsekwencjami jakie mogły by nastąpić gdyby wirus „T” wydostał się z laboratorium. Postanawia ostrożnie, bez pośpiechu, odkryć plany Spencera dotyczące wirusa „T”.

1986– William Birkin żeni się z Annette, naukowcem również pracującym w laboratorium w Górach Arklay. W tym samym roku na świat przychodzi ich córka Sherry Birkin. (Po rzekomej śmierci Alexii, Birkin mógł zwolnić badania i nawet znalazł czas na ślub ;) - przyp. aut.)

1987 – Michael Warren wygrywa wybory na burmistrza Raccoon City. Mieszkańcy poparli go z powodu wielkiego zaangażowania w rozwój miasta. Burmistrz ściśle współpracuje z Umbrellą, ochoczo zgadzając się na wszelkie jej inwestycje w mieście. Wkrótce ponad połowa mieszkańców miasta pracuje w różnych fabrykach należących do korporacji.

1988 - 1 lipca – Badania nad wirusem „T” wkraczają w kolejną fazę. Birkin już wie, jak należy postępować z wirusem, aby stworzyć Tyranta. Potrzebny jest odpowiedni nosiciel, z odpowiednim poziomem inteligencji i strukturą mózgu której wirus nie zniszczy. Niestety takich potencjalnych nosicieli jest bardzo mało. Tylko jedna osoba na milion ma odpowiednie warunki genetyczne, aby po zainfekowaniu wirusem "T" powstał z niej Tyrant. Badania utknęły w martwym punkcie.
W tym czasie do laboratorium dociera wieść o odkryciu w paryskim oddziale Umbrelli pasożyta o nazwie Nemesis. Pasożyt ten rodzi nadzieje na stworzenie doskonałej broni biologicznej i rozwiązanie problemu znalezienia odpowiedniego nosiciela. Wesker chce od razu sprowadzić próbkę i mimo oporów Birkina robi to (Birkin musiał być strasznie zamknięty w sobie i nie chciał korzystać z doświadczeń innych naukowców. wszystko musiał robić sam - przyp. aut.). Na transport próbki bezpośredniej zgody udzielił Spencer i wkrótce do laboratorium dostarczony zostaje pasożyt. Ponieważ żyje on bardzo krótko bez nosiciela, postanowiono wszczepić go ciągle żyjącej Lisie Trevor! Decyzja okazała się przełomowa w skutkach, gdyż zainfekowanie Lisy pasożytem było pierwszym krokiem do odkrycia przez Birkina wirusa „G”.


1989 - kwiecień – Zakończyła się rozbudowa metra w Raccoon City. Przez dwadzieścia lat odcinek który miał tylko jedną milę i 3 stacje, został rozbudowany do 8,5 mili i ośmiu stacji. Wszystko dzięki pieniądzom Umbrelli.

Koniec lat osiemdziesiątych (dokładna data nie określona) – Zamknięte zostaje muzeum w Raccoon City, mieszczące się w starym zabytkowym budynku. Teraz ma być tutaj posterunek policji.

1991 – Spencer zaakceptował projekt Birkina dotyczący badań nad wirusem „G”. Specjalnie do tego celu oddano w jego władanie nowo zbudowane laboratorium pod Raccoon City. Wesker również zamierza opuścić laboratorium w willi Spencera. Ma już dość badań. Teraz jest agentem specjalnej jednostki Umbrelli. Po cichu prowadzi swoje prywatne śledztwo próbując zebrać jak najwięcej informacji o Spencerze, jest to jednak niezwykle trudne. Spencer okazuje się być człowiekiem, który tak jakby nie istniał. Ostatnio pojawia się coraz rzadziej i jest coraz bardziej tajemniczy. Tymczasem w Europie projekt Nemesis nabiera coraz szybszego tempa.

1992 – Sergei Wladimir, były pułkownik sił zbrojnych ZSRR, zgłasza sie do Umbrelii w poszukiwaniu... pracy. Okazuje się bardzo przydatny dla korporacji, gdy odkryto, że jest jedną z nielicznych osób zdolną po zainfekowaniu wirusem "T" zamienić się w tyranta. Wladimir zostaje sklonowany, a dziesięć jego klonów zostaje zainfekowanych wirusem i wkrótce zamieni się w tyranty. Sergei jest doświadczonym wojskowym, dlatego dostaje wysoką posadę w UBCS. Zbliża się także do Spencera i fanatycznie spełnia jego rozkazy. Kariera Sergei'a w korporacji będzie się rozwijać błyskotliwie i w zawrotnym tempie.
Michael Warren po pięciu latach urzędowania odniósł przy wsparciu Umbrelli duże sukcesy. Zbudowano w mieście między innymi nowy nowoczesny szpital. Na cześć burmistrza postawiono w Raccoon pomnik z jego podobizną.

1993 – Komendantem policji w Raccoon zostaje Brian Irons. Otrzymuje on od Umbrelli wysokie łapówki za to, że przymyka oczy na różne nielegalne działania korporacji w mieście. Jedną z nich jest mały szpital, ulokowany w lesie na obrzeżach Raccoon, który staje się miejscem nielegalnych eksperymentów korporacji. Testuje się tu na pacjentach różnego rodzaju prototypowe leki i narkotyki. W wyniku tych eksperymentów umiera m. in. Dorothy Lester, żona dyrektora szpitala Albert'a Lester'a. Informacje, że coś niedobrego dzieje się w szpitalu docierają do prasy, jednak skorumpowana policja Ironsa tuszuje cały incydent. Szpital wkrótce potem zostaje zamknięty, a Albert opuszcza Raccoon City.
Tymczasem niedoceniany przez nikogo Alfred Ashford kończy studia i staje się najważniejszą osobą w bazie na Antarktydzie. Jednocześnie staje się dowódcą bazy Umbrelli na wyspie Rockford.
Birkin już w pełni zadomowił się w swoim nowym laboratorium pod Raccoon City. Gdy laboratorium jest w pełni aktywne zostaje tam dostarczona jeszcze jedna przesyłka. Jest to najnowszej generacji komputer - U.M.F.-13. Komputer jest połączony ze wszystkimi placówkami Umbrelli na świecie. Celem jego istnienia jest zbieranie i zapisywanie wszelkich użytecznych informacji dotyczących osób i prowadzonych badań. Cała dotychczasowa i przyszła wiedza korporacji ma zostać zebrana w jednym miejscu, służąc jako kopia zapasowa. Cały proces pracy komputera kontroluje system sztucznej inteligencji nazwanej "Red Queen".
W południowej Rosji u podnóża Kaukazu Umbrella buduje swoją kolejną placówkę. Budową i przyszłym zarządzaniem ma zająć się Sergei Wladimir. W nowej placówce ma być rozwijany nowy projekt korporacji o nazwie "TALOS". Projekt ten jest kontynuacją projektu tyrant i jest sposobem na rozwiązanie jego największej wady - znalezienia odpowiedniego nosiciela dla wirusa "T". W projekcie talosa, nosicielowi ma być wszczepiany do mózgu specjalny mikrochip dzięki któremu wirus "T" nie zniszczy mózgu nosiciela. Możliwe będzie również zdalne sterowanie tyrantem przez komputer oraz dodatkowe uzbrojenie w postaci wyrzutni rakiet, karabinów Gatlinga. Do czasu aż placówka będzie w pełni aktywna projekt talosa będzie rozwijany w laboratorium w Górach Arklay.

1994 – Robert Dorson zostaje sekretarzem Alfreda na Rockford. Alfred buduje na wyspie więzienie i prywatną willę.

1995 – Chris Redfield, przyszły członek STARS wstępuje do USAF.

31 lipca – Wesker powraca do willi Spencera po czterech latach nieobecności. Birkin nadal pracuje nad wirusem „G”. Tymczasem pod nieobecność Spencera, nowym szefem laboratorium w willi zostaje John, przeniesiony tutaj z placówki Umbrelli z Chicago. Lisie Trevor po infekcji Nemesisem wróciła częściowo inteligencja, nadal była jednak agresywna. Postanowiono ją zabić. Po ekstrakcji z jej ciała wirusa "G" nie była już do niczego potrzebna. Jej śmierć potwierdzono w ciągu trzech dni (Lisa jednak umarła tylko oficjalnie. Nieoficjalnie dalej przetrzymywano ją w willi. Rozkaz wydał John - przyp. aut.).
Ostatnio zmieniony śr 29 lut, 2012 przez Diadem, łącznie zmieniany 13 razy.

Zablokowany

Wróć do „Timeline Resident Evil”